Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Captain Wesco - zastřel si svého ufona

  12:00aktualizováno  17. ledna 11:44
Další hra známé série ""Zastřel si svého..."" nás odpoutá od povrchu zemského a zavede do hlubokého vesmíru. Právě tam se totiž usídlili zlí ufoni jezdící na vesmírných boardech, kteří si říkají o to, abyste jim ustřelili jejich marťanské zadky.

Captain Wesco

Platforma: Freeware
Výrobce: Captain Wesco Spiels

Stáhnout

Captain Wesco

Her stylu "Zastřel si svého..." se na českém i světovém Internetu objevila již slušná řádka. Především díky jejich jednoduchosti a široké variabilitě se staly oblíbené jak u svých tvůrců, tak u hráčů počítačových her. I zde se ale projevily viditelné rozdíly v kvalitě zpracování. V porovnání s třeba Moorhuhn 2 se většina her tohoto typu může jít leda klouzat a to nepočítám paskvily, které by na české herní scéně neměly nic dělat (za všechny třeba ubohost Zastřel si svého cikána). Právě Moorhuhn byl tak trochu průkopníkem všech těch stříleček, které ho následovaly, a svým způsobem se vlastně ještě žádné hře nepodařilo jeho kvality překonat.

Captain Wesco je právě hrou ze stejného soudku jako ono vyvražďování slepic, ovšem liší se od něj hned v několika ohledech. Předem by asi bylo třeba říct (a už z názvu je to částečně patrné), že narozdíl od Moorhuhnu zde nezůstaneme připoutání k povrchu zemskému, ale budeme ve svém kosmickým korábu objevovat hlubiny celého širého vesmíru. Asi si řeknete, jo, to je dobrý nápad, nicméně ti bystřejší z vás již tápou - jak to asi tvůrci vyřešili s třetím rozměrem? Po čem budeme střílet, když vesmír je, nepočítáme-li nehostinné planety, prázdný?

Captain Wesco

Třetí rozměr autoři do hry zavedli takříkajíc "na oko". Je totiž jedno, jakým se pohybujete směrem, hra všechny vaše pohyby přenáší do 2D a ve výsledku se tak pohybu "ve třech dimenzích" nijak neliší od toho, který známe z Moorhuhnu nebo jiných střílecích her. Vlevo dole na obrazovce máte pak navíc radar, který indikuje existenci "nabíjecích raket" a potvůrek v blízkém okolí.

Pokud jde o odpověd na druhou otázku, tedy jaké že kreatury máme zprovodit z prostoru vesmírného, musím vám odpovědět screenshoty, jelikož je nad mé recenzentské síly spolehlivě vám totožnost těchto příšerek osvětlit. Budeme se asi muset spokojit s označením "ufoni". Oni ufoni se po obrazovce prohánějí na jakýchsi vesmírných skůtrech nebo se kryjí za družicemi a satelity, z nichž zváště ty archaické připomínají "spolehlivé" sovětské družice ze 70.let. Jakmile ufona svým pohotovým koltem sestřelíte (zde by se dalo hovořit spíše o něčem na způsobu laseru), rozprskne se a zmizí. Na jeho místě potom zazáří číslo indikující počet bodů, které jste si jeho vraždou vydělali.

Captain Wesco

Na monitoru se vám ještě také krom ufonů objevují další "special" objekty, k nimž patří jakési úlomky asteroidů (aspoň tak jsem si to vysvětlil, poté, co jsem vyloučil mořské miny, jejichž ztvárnění se podobají asi nejvíce), za jejich rozbití vám je přičten malý obnos bodů, planetky (opravdu pidi, pidi planetky), za jejichž zásah naopak slušnou sumu ztrácíte, a zmíněné "nabíjecí raketky". Ty mají dvojí funkci - jednak vám po pravém kliknutí na ně dobijí náboje (jejich stav se vám zobrazuje v horní části obrazovky) a jednak při rozstřelení vytvoří výbuch, který spolehlivě vyhladí všechno v poměrně velkém okruhu. Tip tedy zní: jakmile objevíte raketu v blízkosti skupiny ufonů, bez rozvažování rozstřelit!

Graficky je Captain Wesco také velice podařenou variací Moorhuhnu. Samozřejmě autoři prostředí hry nepropracovali s takovou dokonalostí (a ani to bezesporu nešlo), jako tvůrci její "farmářské" předlohy, nicméně grafika určitě potěší každého, kdo pěkné ztvárnění dokáže ocenit. Velkým plusem, jenž už však dnes bývá u tohoto typu her spíše samozřejmostí, je možnost nahrát své dosažené skóre na Internet (nebo spíš internetové stránky hry) a porovnat tak tedy své výsledky s ostatními hráčí Captain Wesco po celém světě. Přičteme-li ke všemu, co již bylo řečeno, ještě fakt, že hra má pouhé 4 MB, stává se z ní naprostá nutnost pro všechny freewarové pařany.

Autor:


Témata: Asteroid, Planetka, Raketa

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz