Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Carax 95 – zastavte invazi!

  12:00aktualizováno  23. srpna 12:08
Na vašich bedrech leží klasický úkol: zastavit nepřátelskou mimozemskou invazi. Bitva bude krátká, zato však rozhodne o osudu lidstva. Skloníte se před nadvládou odporných nepřátel, nebo je vymýtíte z této galaxie?
70

Carax 95

Platforma: Freeware
Výrobce: Blio 100%

Stáhnout

Carax 95Carax 95 patří na první pohled do kategorie klasických stříleček známých například z automatů. Jakožto pilot dokonalé stíhačky musíte postřílet v každém levelu celou letku mimozemských útočníků. Žádný nesmí uniknout Vašim střelám a jen pokud je postřílíte všechny, dostanete se dál. V této hře ovšem nejste omezeni žádnými životy nebo štíty, Vaše stíhačka je totiž nezničitelná. Vtip je v tom, že na celou bitvu máte pouze tři minuty. Tak se podívejme, co během těchto 180 sekund můžete prožít.

Minuta první:
Usednete do kokpitu Vašeho stroje, ale namísto spousty indikátorů, displejů a páček najdete pouze knipl a pár tlačítek na něm. Ano, ovládání této hry je velmi jednoduché, vystačíte si pouze s šipkami pro pohyb a jednou klávesou pro střelbu. Tak tedy hurá do toho, první letka nepřátel se už blíží. Stihnete si ještě všimnout neomezeného počtu střeliva a tak ihned začnete kosit Vaše nepřátele. Zprvu to jde snadno, ale po chvilce přijdou i problémy. Agresoři se totiž nenechají jen tak postřílet a tak opětují palbu. Uhýbáte se střelám a dál ničíte zbývající útočníky. Konečně jsou všichni zničeni! Ale ouha, blíží se druhá letka…

Carax 95Minuta druhá:
Neváháte ani chvilku a opět se pouštíte do boje. Tentokrát jsou ale nepřátelé silnější a pálí častěji. Daří se Vám držet si je od těla, ale po další zničené letce přilétá nová. Pozorujete změnu, nepřátelé se šikují do promyšlených formací a najednou dostáváte zásah! Nepodařilo se Vám vyhnout řízené střele. Z času který Vám zbývá ihned mizí deset sekund, to už ale díky Vaší palbě mizí trosky nepřátel v dáli. Čekáte další nálet nepřátel, ale delší dobu se nic neděje. V tom uvidíte nad sebou dvě obří mimozemské lodě. Blíží se k Vám obrovskou rychlostí a než stačíte cokoliv udělat, trefuje Vás další střela. Rychle strháváte stíhačku na stranu a opětujete palbu. Nepřátelské lodě vydrží hodně, ale po těžké bitvě podlehnou.

Minuta třetí:
Po nich ale přilétají další letky a další velké útočné lodě. Ničení nebere konce a vy už sotva držíte knipl v ruce. V tom si všimnete odpočítávání času. Zbývá Carax 95 posledních deset sekund. Střílíte další dávku raket na nepřátele, Ti vybuchují a náhle je všemu konec. Čas vypršel….

Tak asi může vypadat Vaše první zkušenost s touto hrou. Je to zběsilá akce, která Vám ve třech minutách dá zapomenout na okolí a vtáhne Vás do svého světa. Po uplynutí této doby je ale čas vrátit se do reality a začít hodnotit. Vždy když dokončíte level, budete seznámeni s přesností střelby. V případě, že je vyšší než 70%, získáte bonus k časovému limitu. Ten může být minimálně 5 sekund, maximálně 15 sekund, záleží na tom, jak moc se Vaše přesnost blíží ke stu procent. Co se grafiky týče, je to lepší průměr, nepřátelé jsou dobře animovaní a spousta efektů vytváří pěknou podívanou, trochu na škodu je nižší rozlišení hry. Hudbě a zvukovým efektům nelze vytknout nic, do hry zapadají skvěle. Carax 95 je dobrá hra, která přinese odreagování nejednomu hráči. Tak do toho, vyzkoušejte ji!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz