Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Carvin – surfeři na sněhu

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:53
Máte rádi zimu, sníh a extrémní sporty? Pokud ano, čeká tu na vás zajímavá hra ze snowboardového světa. Váš úkol je jednoduchý: musíte sjet kopec v limitu jedné minuty a během jízdy se snažit posbírat co nejvíce mincí.
20

Carvin

Platforma: Freeware
Výrobce: Clevercode

Stáhnout

CarvinZima je už sice skoro za námi, ale to neznamená, že bychom si pro vás nemohli připravit hru ze zimního prostředí. V současnosti vzhlíží oči nadšených diváků se závistí na odvážnost a nebojácnost borců provozujících stále nové progresivní extrémní sporty, mezi které dozajista patří i snowboarding, který je už stálicí na našich horách. Díky tomu také vzniká poměrně velké množství her věnované těmto nadšencům. Tvůrce hry, Paul Hoffman, pravděpodobně také patří mezi snowboardové fanoušky a proto se postaral o vznik hry, o které se více dozvíte v následujících řádcích.

Jestliže očekáváte nějakou opravdu vyvedenou hru s různými doplňky, s kterými se u ostatních her podobného zaměření nedočkáte, musím vás bohužel zklamat. Po spuštění hry se na vašich monitorech představí intro hry prezentované ukázkou ze samotné hry (abych řekl pravdu – nic moc). Řekli byste si, že po absolvování nepříliš povedeného začátku vás určitě čeká něco, co by mohlo autory omluvit? Opět vás musím zklamat, protože následuje menu, ve kterém se nedočkáte žádných pokusů o zlepšení vašich momentálních pocitů. Menu obsahuje 4 položky: spuštění hry, ukázka vaší poslední jízdy (klasický replay), demo (pomůcka pro začátečníky) a pro vás v tuto chvíli patrně nejhledanější  položka – „EXIT“. Mnozí hráči by zde uvítali alespoň tabulku vašich nejlepších výkonu. Ta zde ovšem také není. Dost kritiky a podívejme se dále ….

CarvinHra je složena z deseti postupně náročnějších tratí, které se od sebe liší pouze různým zakřivením zatáček a rozmístěním mincí potřebných pro vaše pozdější bodové ohodnocení. Postupně se budete seznamovat s nástrahami tratě zabraňující vaše pohodlné dokončení jednotlivých levelů. V cestě vám mohou překážet stromy uprostřed sjezdovky, výmoly na těch nejnevhodnějších místech atd. Při vašich začátcích budete mít také problémy s ostrými zatáčkami. V této chvíli přicházi otázka: Co když skončím mimo trať, „namotaný“ na stromě nebo se mi dokonce podaří zastavit v ostré zatáčce? Tyto vaše problémy vyřeší mezerník na klávesnici, po jehož stisknutí se dostanete skokem zpátky na trať a můžete opět pokračovat ve vaší jízdě. Vaší úspěšnost výrazně styl vaší jízdy. Pokud nebudete regulovat vaši rychlost (slalomovým pohybem) a pojedete rovnou za nosem přímo dolů, počítejte s tím, že v nejbližší zatáčce neskončíte jinak než zaboření ve sněhu nohama vzhůru a zbytečně přijdete o důležité vteřiny.

Vzhledem k tomu, že hra je tvořena v DOSovském prostředí, můžeme zapomenout na kvalitní grafické provedení. U her disponujících špatnou grafikou si většina lidí představí zkvalitnění ostatních prvků, jako třeba kvalitní ozvučení a dobrá hratelnost. Ozvučení této hry je prakticky žádné. Dočkáte se jen jakéhosi pípnutí s PC Speakeru během sběru jednotlivých mincí. Hru ovládáte kurzorovými klávesami a již zmiňovaným mezerníkem v kritických momentech.

CarvinHra je určena především pro krátké volné chvíle, neboť hra je poměrně jednoduchá s trváním maximálně deset minut. Nevyniká žádnými svými vlastnostmi, ale můžete si u ní užít hodně legrace. Jako další vadou je nestabilnost hry ve Windowsu. Často se před vámi objeví zpráva o tom, že program provedl neplatnou operaci (asi nejznámější hláška se kterou se setkáváme při práci s PC). Jestli patříte mezi náročné hráče na kvalitu a provedení hry, počkejte si raději na nové kvalitnější hry a neztrácejte čas stahováním této, pro vás nezáživné, hry.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

20 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz