Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CaseBook Episode 0 - moderní a hraná detektivka

aktualizováno 
Vynikající detektivní příběh, skvělé filmové sekvence a moderní nástroje, které budete používat pro odhalování zločinců. To vše hraje pro jedinečný adventurní titul CaseBook, v němž si budete připadat jako opravdový detektiv.
93

CaseBook Episode 0

Platforma: Freeware
Výrobce: Areo Cinematic Games

  • filmové sekvence jsou vynikající
  • zábavné odhalování důkazů
  • skvělé dialogy, grafika, funkce

Stáhnout

CaseBook Episode 0 Logo

CaseBook Episode 0Milovníci detektivek a adventur dohromady zajásají a několikrát poskočí na své počítačové židli ve chvíli, kdy stráví několik málo prvních vteřin v projektu nazvaném CaseBook Episode 0. Jedná se totiž o profesionální adventurní detektivní hru o několika epizodách prodávaných jako sharewarový projekt. Aby autoři nalákali potenciální zájemce, rozhodli se epizodu s číslicí nula zveřejnit zcela zadarmo, což je samozřejmě výhoda pro nás.

Hned na úvod se hodí něco říct k technické stránce, která je prostě jedinečná a nezvyklá. Pokud u recenze vidíte obrázky jako z filmu a nevíte, zda jsou tu omylem, pak ne, nejsou. Celé intro i další kusy vyprávěného příběhu sledujete z pohledu první osoby a to jako ve filmu. Většinou můžete myší hýbat kousek do stran, jinak ale zcela následujete kroky, které vám autoři předeslali. Detektiv s vámi komunikuje, CaseBook Episode 0stejně jako s dalšími postavami a tím se dozvídáte hlavní aspekty příběhu. Ty hovoří o zmizelém důchodci, přičemž v místnosti je hned několik postarších podezřelých, kteří ale samozřejmě vše popírají. Co je nutné k těmto filmovým částem hry rozhodně poznamenat, to je fakt, že výběr herců i postav byl naprosto perfektní. Samozřejmě že nedosahuje kvalit Hollywoodu, freewarovou scénu ale přeroste hravě.

Poté, co si vyslechnete větší část příběhu proběhne střih a ocitnete se v první hratelné lokaci. Ta již není zpracována fotografickou grafikou, alespoň rozhodně ne celá a tak se setkáváme s 3D prostředí, kde si můžeme na jednotlivé předměty přímo zamířit, ba co víc, vyfotit si je. Tímto způsobem se sbíráte důkazy. Hra vám tedy řekne na co se máte zaměřit, vy tyto předměty najdete, vytáhnete kameru, vše CaseBook Episode 0si dostatečně přiblížíte, vyfotíte a uložíte do svého archivu. Když je úkol aktuálně hotový vydáváte se do své prozatímní kanceláře v dodávce a všechny důkazy pěkně jeden po druhém zpracujete. K tomu je k dispozici hned několik nástrojů a sami se budete divit technickou pokročilostí vašeho detektivního génia. Samozřejmostí je řazení fotek, přidávání do složek k podezřelým. Kromě toho ale budete také číst otisky prstů speciálním štětečkem, snímat z lahviček DNA a to vše analyzovat tak, abyste došli až k tomu, kdo se vlastně doličného předmětu dotkl. Vše je samozřejmě neskutečně zábavné, příjemně variabilní a především ani zdaleka podobné čemukoliv, co v kategorii freeware adventur za poslední dobu najdete.

Již od prvních vteřin ve hře mi bylo jasné, že CaseBook Episode 0 si odnese vysoké hodnocení. Hře takřka není co vytknout, ba právě naopak. Dovedu si velmi dobře představit, že nějakého detektivního milovníka donutí zakoupit si i následující díly. Dobrý tah ze strany autorů, to rozhodně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

93 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 113 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz