Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Castle of Elite - probojujte se skrze kopu levelů

  12:00aktualizováno  10. srpna 6:40
Dlouhá letní odpoledne jsou jako dělaná pro nějaké to procvičení šedé kůry možkové nenásilnou formou díky podařené logické hříčce, jíž Castle of Elite rozhodně je. Probojujete se všemi těmi složitými levely?
70

Castle of Elite

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel

Stáhnout

Castle of EliteGamemaker scéna zejména v České Republice již po dlouhou dobu nevyplivla nějaký ten příjemně vypadající a skvěle hratelný titul, který by alespoň stál za zmínku. To však neplatí o zahraniční komunitě, která chrlí jedno zajímavé dílko za druhým. Jestliže by tedy ještě někdo měl pochyby o tom, že lze s trochou šikovnosti v gamemakeru příjemné dílko vytvořit, měl by si povinně stáhnout dnešní Castle of Elite, s jehož kvalitami by se jen stěží mohla měřit velká spousta klasicky programovaných logických her.

Ačkoliv je většina dnešních her již zpracována do tří dimenzí, tu dnešní si vychutnáme pouze ve dvou, to však není ani zdaleka na škodu. Vždyť technická stránka je jedním slovem výtečná, podařená a detailní.

Castle of EliteStejně jako v mnoha hrách, i zde se převtělíte do malého chlapce, který je na první pohled bezbranný a uvězněn v různě velikých místnostech, kde všude okolo číhá nebezpečí. Bude tedy potřeba vašeho správného logického uvážení aby ze všech nastražených pastí unikl a došel až k vytouženému cíli.

Na malé rozehřátí a kompletní vysvětlení všech překážek, jež se ve hře nacházejí poslouží tutoriál se spoustou ševelů, kde každý se věnuje trochu jinému problému a zasvěcuje vás do stále složitějších a složitějších situací. Vaším hlavním úkolem však bude sebrat všechny potřebné předměty, čímž e odblokuje exit a vy se můžete vydat jeho směrem. Zpočátku bude k provedení tohoto úkolu stačit sebrání ikonky s cihlovou zdí a postavit ji do správného místa (tyto zdi mají vždy přednastavenou velikost a tvar, jíž nelze měnit). Castle of Elite

Postupně se ale začnou objevovat také další překážky jako kupříkladu nebezpečné modré a červené čtverečky, jichž je zpravidla za sebou umístěna celá řada. V případě těch modrých je lze jednoduše přehradit zdí a již vám neublíží. To však nezkoušejte u červených, každá zeď přes ně umístěná totiž okamžitě exploduje. Aby toho nebylo málo, občas se vám do cesty postaví nepřátelé s pevnou dráhou pohybu či třeba i jiní, kteří se prostě neustále valí dolů poslouchajíc zákony gravitace, přičemž i zde platí že vaší jedinou obranou jsou získané zděné bloky a pochopitelně vlastní hlava. Co se týče hratelnosti této damesky, nemusíte se ani v nejmenším obávat, že byste snad po chvíli neměli co dělat, K dispozici je opravdu široká škála ševelů rozdělená do mnoha obtížností, jež se vám odemykají postupně v průběhu řešení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz