Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Castles - ničte sousední hrady!

  12:00aktualizováno  24. října 9:50
V této hře si přijdete na své pokud rádi někomu něco bouráte nebo ničíte. Stojíte zde proti svým dvěma soupeřům jako pán hradu se základní zbraní, kterou je luk a šípy. Rivalové, vladaři obou dalších hradů, nezůstávají ale nic dlužni a oplácejí útoky stejnou mírou, takže jde vlastně o to, kdo bude rychlejší a úspěšnější. Myslíte si, že to budete vy? Můžete si to hned vyzkoušet.

Castles

Platforma: Freeware
Výrobce: Crazy Mice

Stáhnout

Castles

Hned na začátku budete dotázáni, zda se chcete zaregistrovat hned, nebo později. Pokud se nechcete zaregistrovat hned, budete ve hře ochuzení o možnost si v mezihře nakupovat další, lepší a účinnější zbraně a obranné prostředky, kterých máte dole na liště k dispozici celkem deset a budete si moci dokoupit pouze jedinou novou zbraň z tohoto celkového počtu a to granáty. Jak již bylo řečeno, cílem hry je ničit hrady svých soupeřů, za každý dobrý zásah vám přibudou nějaké ty dolary. Napište si tedy do menu tři jména pánů hradu, u každého lze si nastavit jednu ze tří nabízených obtížností hry. Každý hrad je označen jinou vlaječkou, tak si to nespleťte, aťsi neničíte ten svůj vlastní.

V levé horním rohu obrazovky je pak jméno hradního pána, který právě útočí, uprostřed nahoře ubíhá čas. Pokud trefíte hrad vlastní, skončili jste, bez ohledu na to, kolik času již uběhlo z vašeho časového limitu. Jakmile tedy skončíte, objeví se na obrazovce obchod se zbraněmi, kde si můžete nakoupit potřebné zbraně a další výstroj, podle vlastního uvážení.. Vpravo nahoře je jméno pána hradu, který právě nakupuje, postupně si takto mohou nakoupit i zbývající dva. Nakupovat však nemůžete neomezeně, avšak jen pouze do výšky limitu množství získaných dolarů, jejichž počet se ukazuje pod jménem příslušného pána hradu. Takže nakupujte s rozvahou, již právě nakoupený druh zbraně se vrátit nedá.

Castles

Soupeři samozřejmě sledují, co si nakupujete a tak mohou svůj nákup podle toho přizpůsobit. Po skončení nákupu hrajete dál a pokračujete ve své bohulibé činnosti, tj. ve válčení. Samozřejmě můžete tuto hru hrát sami se sebou za všechny tři hradní pány, všichni se ovládají stejně a nikoliv současně a to pouze myší, jejím pohybem vpravo a vlevo a kliknutím na levou myš pro střelbu. Střílet můžete na terčíky nad hrady, ale i na různé předměty kolem hradů, sami poznáte, jestli je to k něčemu dobré. S přibývajícím počtem nových nakoupených zbraní ( což je vám ovšem umožněno jenom tehdy, jestli se před spuštěním hry hned zaregistrujete) se hra stává stále zajímavější a napínavější.

Castles

Herní prostředí je velmi rozmanité a na 2 CD plošinovou hru až neobvykle vydařené. Grafickou úpravu lze hodnotit na výbornou, což se o zvukovém doprovodu, zejména o hudbě, již říci nedá. Pokud se před zahájením hry zaregistrujete, nezískáte tím jen možnost rozšířeného výběru při nákupu zbraní, ale i přístup do dalších zobrazených terénů, což pak už jistě za registraci stojí. Počáteční počet šípů k luku budete mít neomezený, ale není to jednoduchá záležitost se jimi trefit. Fouká totiž pořádně silný vítr, který vystřelené šípy zanáší. Čím více sousední hrady poškodíte, tím více dolarů obdržíte a tak nebudete odkázáni pouze na tyto nespolehlivé šípy, které cíl poměrně často minou.

Vcelku lze hodnotit hru jako velice dobrou, lehce ovladatelnou a nikterak náročnou na přemýšlení. Jakmile získáte praxi a zjistíte, o co ve hře jde, jsem přesvědčena, že vás hra zcela zaujme a budete se v ní cítit, jako ryba ve vodě. Radím ale jedno a to bez jakékoliv předpojatosti, zaregistrujte se, jinak to není ono a přijdete o velký požitek ze hry, který můžete získat jen při plném využití všech možností, které jsou ve hře k dispozici.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz