Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Castles - ničte sousední hrady!

  12:00aktualizováno  24. října 9:50
V této hře si přijdete na své pokud rádi někomu něco bouráte nebo ničíte. Stojíte zde proti svým dvěma soupeřům jako pán hradu se základní zbraní, kterou je luk a šípy. Rivalové, vladaři obou dalších hradů, nezůstávají ale nic dlužni a oplácejí útoky stejnou mírou, takže jde vlastně o to, kdo bude rychlejší a úspěšnější. Myslíte si, že to budete vy? Můžete si to hned vyzkoušet.

Castles

Platforma: Freeware
Výrobce: Crazy Mice

Stáhnout

Castles

Hned na začátku budete dotázáni, zda se chcete zaregistrovat hned, nebo později. Pokud se nechcete zaregistrovat hned, budete ve hře ochuzení o možnost si v mezihře nakupovat další, lepší a účinnější zbraně a obranné prostředky, kterých máte dole na liště k dispozici celkem deset a budete si moci dokoupit pouze jedinou novou zbraň z tohoto celkového počtu a to granáty. Jak již bylo řečeno, cílem hry je ničit hrady svých soupeřů, za každý dobrý zásah vám přibudou nějaké ty dolary. Napište si tedy do menu tři jména pánů hradu, u každého lze si nastavit jednu ze tří nabízených obtížností hry. Každý hrad je označen jinou vlaječkou, tak si to nespleťte, aťsi neničíte ten svůj vlastní.

V levé horním rohu obrazovky je pak jméno hradního pána, který právě útočí, uprostřed nahoře ubíhá čas. Pokud trefíte hrad vlastní, skončili jste, bez ohledu na to, kolik času již uběhlo z vašeho časového limitu. Jakmile tedy skončíte, objeví se na obrazovce obchod se zbraněmi, kde si můžete nakoupit potřebné zbraně a další výstroj, podle vlastního uvážení.. Vpravo nahoře je jméno pána hradu, který právě nakupuje, postupně si takto mohou nakoupit i zbývající dva. Nakupovat však nemůžete neomezeně, avšak jen pouze do výšky limitu množství získaných dolarů, jejichž počet se ukazuje pod jménem příslušného pána hradu. Takže nakupujte s rozvahou, již právě nakoupený druh zbraně se vrátit nedá.

Castles

Soupeři samozřejmě sledují, co si nakupujete a tak mohou svůj nákup podle toho přizpůsobit. Po skončení nákupu hrajete dál a pokračujete ve své bohulibé činnosti, tj. ve válčení. Samozřejmě můžete tuto hru hrát sami se sebou za všechny tři hradní pány, všichni se ovládají stejně a nikoliv současně a to pouze myší, jejím pohybem vpravo a vlevo a kliknutím na levou myš pro střelbu. Střílet můžete na terčíky nad hrady, ale i na různé předměty kolem hradů, sami poznáte, jestli je to k něčemu dobré. S přibývajícím počtem nových nakoupených zbraní ( což je vám ovšem umožněno jenom tehdy, jestli se před spuštěním hry hned zaregistrujete) se hra stává stále zajímavější a napínavější.

Castles

Herní prostředí je velmi rozmanité a na 2 CD plošinovou hru až neobvykle vydařené. Grafickou úpravu lze hodnotit na výbornou, což se o zvukovém doprovodu, zejména o hudbě, již říci nedá. Pokud se před zahájením hry zaregistrujete, nezískáte tím jen možnost rozšířeného výběru při nákupu zbraní, ale i přístup do dalších zobrazených terénů, což pak už jistě za registraci stojí. Počáteční počet šípů k luku budete mít neomezený, ale není to jednoduchá záležitost se jimi trefit. Fouká totiž pořádně silný vítr, který vystřelené šípy zanáší. Čím více sousední hrady poškodíte, tím více dolarů obdržíte a tak nebudete odkázáni pouze na tyto nespolehlivé šípy, které cíl poměrně často minou.

Vcelku lze hodnotit hru jako velice dobrou, lehce ovladatelnou a nikterak náročnou na přemýšlení. Jakmile získáte praxi a zjistíte, o co ve hře jde, jsem přesvědčena, že vás hra zcela zaujme a budete se v ní cítit, jako ryba ve vodě. Radím ale jedno a to bez jakékoliv předpojatosti, zaregistrujte se, jinak to není ono a přijdete o velký požitek ze hry, který můžete získat jen při plném využití všech možností, které jsou ve hře k dispozici.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz