Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CatchFish - remake návykového Jezzballu

  12:00aktualizováno  6. ledna 2008 9:15
Stará dobrá klasika se vrací. Tentokráte je určená jak pro kapesní počítače, tak i ty osobní, a nabízí chytlavou hratelnost stejně jako zajímavé grafické zpracování. Vyzkoušejte!
70

CatchFish

Platforma: Freeware

Stáhnout

CatchFish
Nemusíte být ani přílišnými pamětníky, abyste zaregistrovali hru jako je JezzBall. Já osobně jí asi nejvíce pamatuji z doby zhruba před třemi lety, kdy patřila k mým nejoblíbenějším hrám na mobilním telefonu. Její vysoce návykový koncept se ale z přenosných zařízení „do kapsy“ dostal i na osobní počítače a to ačkoliv byla hra primárně vytvářená pro PocketPC. Ba co víc, v zahraničí si za tuto skvěle graficky vypadající chuťovku musí zájemci platit (díky licenci shareware), čeští hráči ji však odnedávna mají k dispozici zcela zdarma.
 
CatchFish
Princip hraní CatchFish je jednoduchý, jako příslovečná facka. Po spuštění gamesky se před vámi objeví barvičkami hýřící menu, kde je pro vás směrodatná jeho spodní část, čili posuvník s logem rybičky. S tím můžete dle libosti posunovat doprava či doleva, přičemž směrem vlevo to znamená zjednodušení hratelnosti a vpravo zase naopak.
 
Poté jen stačí zvolit možnost New Game, což vás přesune přímo do hry. Ta začíná prvním levelem, přičemž jeho splněním se dostanete do dalšího a tak stále dokola dále a dále. Pro splnění levelu je ale potřeba vždy vyplnit obdélníkovou heCatchFish rní plochu určitým procentem pletiva. To budete provádět jen za pomocí myši, jejímž pravým tlačítkem rozhodujete o spuštění pletiva horizontálního či vertikálního. Poté, co provedete tento výběr stačí jen kurzorem najet do kýženého místa a stisknout levé tlačítko. V tom momentě se začne v dané úrovni spouštět pletivo a to vždy z jedné strany na druhou, ne zrovna převratnou rychlostí. Díky tomu se může velice snadno stát, že se vám při spouštění sítě do akce zamotá některé z ryb. Ta v případě, že se svou čelistí přímo setká s právě natahovaným pletivem, překousne ho a vaši akci překazí. To vás připraví o jeden život a cenné sekundy, které jste mohli jinak investovat do stavby pletiva dalšího. A vzhledem k tomu, že je celá hra omezená časovým limitem, zamrzí to dvojnásob.
 
Asi největším záporem CatchFish je přeci jen trochu nedostačující rozlišení, z něhož je jasně cítit primární orientace na PocketPC. Tuto drobnost ale autorům rádi odpustíme díky jejich příjemné grafické stránce, která je jednoznačným plusem. Škoda jen celkově jednoduchého konceptu hry, která se po chvíli stává stereotypní a tak je přeci jen více vhodná na kapesní počítače, než na dlouhodobější hraní na těch klasických. (nabízenou verzi můžete spustit jak na osobním počítači, tak i na vašem PocketPC).
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz