Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CatchFish - remake návykového Jezzballu

  12:00aktualizováno  6. ledna 2008 9:15
Stará dobrá klasika se vrací. Tentokráte je určená jak pro kapesní počítače, tak i ty osobní, a nabízí chytlavou hratelnost stejně jako zajímavé grafické zpracování. Vyzkoušejte!
70

CatchFish

Platforma: Freeware

Stáhnout

CatchFish
Nemusíte být ani přílišnými pamětníky, abyste zaregistrovali hru jako je JezzBall. Já osobně jí asi nejvíce pamatuji z doby zhruba před třemi lety, kdy patřila k mým nejoblíbenějším hrám na mobilním telefonu. Její vysoce návykový koncept se ale z přenosných zařízení „do kapsy“ dostal i na osobní počítače a to ačkoliv byla hra primárně vytvářená pro PocketPC. Ba co víc, v zahraničí si za tuto skvěle graficky vypadající chuťovku musí zájemci platit (díky licenci shareware), čeští hráči ji však odnedávna mají k dispozici zcela zdarma.
 
CatchFish
Princip hraní CatchFish je jednoduchý, jako příslovečná facka. Po spuštění gamesky se před vámi objeví barvičkami hýřící menu, kde je pro vás směrodatná jeho spodní část, čili posuvník s logem rybičky. S tím můžete dle libosti posunovat doprava či doleva, přičemž směrem vlevo to znamená zjednodušení hratelnosti a vpravo zase naopak.
 
Poté jen stačí zvolit možnost New Game, což vás přesune přímo do hry. Ta začíná prvním levelem, přičemž jeho splněním se dostanete do dalšího a tak stále dokola dále a dále. Pro splnění levelu je ale potřeba vždy vyplnit obdélníkovou heCatchFish rní plochu určitým procentem pletiva. To budete provádět jen za pomocí myši, jejímž pravým tlačítkem rozhodujete o spuštění pletiva horizontálního či vertikálního. Poté, co provedete tento výběr stačí jen kurzorem najet do kýženého místa a stisknout levé tlačítko. V tom momentě se začne v dané úrovni spouštět pletivo a to vždy z jedné strany na druhou, ne zrovna převratnou rychlostí. Díky tomu se může velice snadno stát, že se vám při spouštění sítě do akce zamotá některé z ryb. Ta v případě, že se svou čelistí přímo setká s právě natahovaným pletivem, překousne ho a vaši akci překazí. To vás připraví o jeden život a cenné sekundy, které jste mohli jinak investovat do stavby pletiva dalšího. A vzhledem k tomu, že je celá hra omezená časovým limitem, zamrzí to dvojnásob.
 
Asi největším záporem CatchFish je přeci jen trochu nedostačující rozlišení, z něhož je jasně cítit primární orientace na PocketPC. Tuto drobnost ale autorům rádi odpustíme díky jejich příjemné grafické stránce, která je jednoznačným plusem. Škoda jen celkově jednoduchého konceptu hry, která se po chvíli stává stereotypní a tak je přeci jen více vhodná na kapesní počítače, než na dlouhodobější hraní na těch klasických. (nabízenou verzi můžete spustit jak na osobním počítači, tak i na vašem PocketPC).
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz