Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cell bot - nanaorobot proti bacilům

  12:00aktualizováno  12:04
Již brzy přijde doba, kdy stejně jako v dnešní hře, budou v medicíně pomáhat nanoroboti. Uvnitř těl tak budeme ničit zákeřné infekce a roznášet antibiotika. To vše v barevném a abstraktním prostředí, které autorům vyneslo místo mezi finalisty prestižního IGF 2008.
70

Cell bot

Platforma: Freeware
Výrobce: Teracycle games

Stáhnout

Cell-botSychravé podzimní počasí je ideálním podhoubím pro různé choroby. Bacily se v kapénkách dostanou do našeho organismu a napadnou bezbranné buňky. O boji s těmito malými záškodníky je ostatně celá dnešní hra. Může se sice zdát, že jde o ideální námět pro reklamní hru nějakého farmaceutického kolosu, ale ve skutečnosti jde o silně abstraktní a originální počin, kterým si autoři zasloužili účast mezi studentskými finalisty Independent Game Festivalu pro rok 2008. Místy se mi dokonce zdálo, že to s tou abstrakcí až přehnali a z vysokého herního tempa můžete snadno dostat horečku.


Lékařská robotika je u nás v plenkách, Cell bot je však je již velmi vyspělý nanorobot, který dokáže našemu tělu vydatně pomáhat. Jednak působí jako roznašeč antibiotik k postiženým buňkám, jednak dokáže agresory rozhánět a do třetice si poradí i s počínajícími zárodky choroby. Úkolů je hojné množství a jeden robot je na tolik buněk málo. Navíc se pohybuje Cell-botpod vašima třesoucíma se rukama v tekutém prostředí, což v praxi připomíná pohyb amatéra po ledové ploše, který co chvilku vyletí z obrazovky, aby se záhy objevil na druhé straně. K tomuto (nutno podotknout úmyslnému) chaotickému pohybu je nutno připsat jisté magnetické chování herního robota, který se za vámi žene jako hřebík za magnetem. Naráží přitom však na vlastní škůdce i buňky, takže se chová více jako jojo. Možná se vám zdá popis pohybu rozvláčný, ale je vlastně tou nejdůležitější a nekontroverznější veličinou.
Většinu času totiž v Cell bot zběsile navádíte robota po ploše od jednoho typu buněk k dalšímu, stíháte několik úkolů najednou a vše umocněno takřka impresionistickou grafikou plnou světel a animací, za něž by se nestyděla ani lecjaká japonská střílečka. Ale nic se nemá přehánět a rozptylování je tak důmyslné, že po chvíli ztrácíte nejen pozornost, ale přestanete sledovat i pohyb kurzoru a samotnou hru.


Cell-botChaotický pohyb a velké množství úkolů logicky ústí v nepředvídatelný výsledek. Můžete se tedy sice časem sžít s ovládáním, ale rozmar v generování nepřátel proti vám postaví takovou infekční plejádu, že nemáte ani v nejmenším šanci na úspěch. Náhoda je blbec a co zde nahlodala v hratelnosti, to nám dala přídavkem ve zpracování. Přestože se tak budeme setkávat se stejnými buňkami a bacily, díky různému pohybu, animacím a barevným kombinacím působí každé kolo jako při použití různých mikroskopických technik či barvení preparátů. Pochvalu se zaslouží i decentní hudební doprovod a nápadité zpracování herního menu. Díky Cell botu se můžeme ponořit do světa plného efektů a akce, ve kterém přeci jenom můžete po čase postrádat větší řád a pravidla, což je však jako souboj vody a ohně. Preferovaná strana je však zpracována chvályhodně.    

In-game video:

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz