Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centripetality - s barvičkami na emzáky

  12:00aktualizováno  1:25
Létání nekonečným vesmírem a pobíjení emzáků s nepřátelskými úmysly by mohla být celkem zábava. To bychom to ovšem nesměli hrát snad po tisící, jen s obměnou kosmického korábu a novými protivníky. Když se ale vše vezme za správný konec, dá se toto téma zpracovat opravdu neotřelým způsobem.
70

Centripetality

Platforma: Freeware
Výrobce: Aroppuu/Aropupu

Stáhnout

CentripetalityVesmírných stříleček jsou opravdová kvanta a tak je pro autory dost obtížné odlišit se od konkurence. V případě Centripetality se to podařilo a výsledek rozhodně stojí za zahrání.

Létání nekonečným vesmírem a pobíjení emzáků s nepřátelskými úmysly by mohla být celkem zábava. To bychom to ovšem nesměli hrát snad po tisící, jen s obměnou kosmického korábu a novými protivníky. Když se ale vše vezme za správný konec, dá se toto téma zpracovat opravdu neotřelým způsobem. Přesně jak to předvedla trojce autorů Aroppuu, juhovh a huamn.

Jejich dílko Centripetality je postaveno na velice prostém principu. Jste se svoji vesmírnou stíhačkou uzavřeni uvnitř oblasti vyznačené červeným kruhem a nesmíte tento prostor opustit, jinak loď exploduje. Ve středu tohoto bojiště je jakási temná hmota s vlastní gravitací, která vám během bojů může značně pomoci. Po zahájení hry začnou přilétat nepřátelské stíhačky dvou různých barev. Vtip je v tom, že barva štítů vaší lodi je identická s barvou jedné či druhé skupiny a díky tomuto přiřazení jste imunní Centripetalityvůči střelám modrým, nebo červeným. Podle toho, na kterou z nich zrovna přepnete. Toto krytí vám také zaručí beztrestnost, pokud budete sestřelovat lodě stejného zabarvení. V případě zásahu druhé skupiny lodí bude palba opětována a nastane doslova peklo horoucí. Musíte hbitě manévrovat mezi nalétajícími stíhačkami a ve správný okamžik přepínat štíty z jedné barvy do druhé. Využívat můžete také onu temnou hmotu uprostřed, která svou gravitací stočí ze směru vystřelené paprsky zbraní a protivníky přivede do záhuby. Bitvy jsou někdy opravdu hektické a řádně se u nich zapotíte, ovšem příval adrenalinu stojí za to a vítězství nad přesilou se také cení.

Pro hráče, který spustí Centripetality poprvé, je ale začátek dost krušný. Přejdeme-li fakt, že je bez vysvětlení rovnou vržen do nepřátelského prostředí, zbyde tu ještě druhý negativní faktor, kterým je zprvu poněkud nemotorné ovládání. Pokud se ovšem přenese přes počáteční potíže a pCentripetalityárkrát se proletí s lodí po herním vesmíru, vše mu přejde do krve a u hry stráví hezkých pár chvil. Nicméně po delším čase je vše poněkud stereotypní a ani honba za rekordem už není tolik motivující, ale jako oddechová záležitost si stále zachovává svou hodnotu.

Po technické stránce je vše bez kazu. Vizuální zpracování je velmi podařené a na hru je radost se dívat. Poněkud horší je to se zvukovým doprovodem, který se brzy oposlouchá a začne překážet. Dá se naštěstí vypnout, takže nejde o závažný handicap. Celkově je Centripetality povedenou hrou, ke které se mnozí z vás budou rádi na pár chvil vracet.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz