Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centripetality - s barvičkami na emzáky

  12:00aktualizováno  1:25
Létání nekonečným vesmírem a pobíjení emzáků s nepřátelskými úmysly by mohla být celkem zábava. To bychom to ovšem nesměli hrát snad po tisící, jen s obměnou kosmického korábu a novými protivníky. Když se ale vše vezme za správný konec, dá se toto téma zpracovat opravdu neotřelým způsobem.
70

Centripetality

Platforma: Freeware
Výrobce: Aroppuu/Aropupu

Stáhnout

CentripetalityVesmírných stříleček jsou opravdová kvanta a tak je pro autory dost obtížné odlišit se od konkurence. V případě Centripetality se to podařilo a výsledek rozhodně stojí za zahrání.

Létání nekonečným vesmírem a pobíjení emzáků s nepřátelskými úmysly by mohla být celkem zábava. To bychom to ovšem nesměli hrát snad po tisící, jen s obměnou kosmického korábu a novými protivníky. Když se ale vše vezme za správný konec, dá se toto téma zpracovat opravdu neotřelým způsobem. Přesně jak to předvedla trojce autorů Aroppuu, juhovh a huamn.

Jejich dílko Centripetality je postaveno na velice prostém principu. Jste se svoji vesmírnou stíhačkou uzavřeni uvnitř oblasti vyznačené červeným kruhem a nesmíte tento prostor opustit, jinak loď exploduje. Ve středu tohoto bojiště je jakási temná hmota s vlastní gravitací, která vám během bojů může značně pomoci. Po zahájení hry začnou přilétat nepřátelské stíhačky dvou různých barev. Vtip je v tom, že barva štítů vaší lodi je identická s barvou jedné či druhé skupiny a díky tomuto přiřazení jste imunní Centripetalityvůči střelám modrým, nebo červeným. Podle toho, na kterou z nich zrovna přepnete. Toto krytí vám také zaručí beztrestnost, pokud budete sestřelovat lodě stejného zabarvení. V případě zásahu druhé skupiny lodí bude palba opětována a nastane doslova peklo horoucí. Musíte hbitě manévrovat mezi nalétajícími stíhačkami a ve správný okamžik přepínat štíty z jedné barvy do druhé. Využívat můžete také onu temnou hmotu uprostřed, která svou gravitací stočí ze směru vystřelené paprsky zbraní a protivníky přivede do záhuby. Bitvy jsou někdy opravdu hektické a řádně se u nich zapotíte, ovšem příval adrenalinu stojí za to a vítězství nad přesilou se také cení.

Pro hráče, který spustí Centripetality poprvé, je ale začátek dost krušný. Přejdeme-li fakt, že je bez vysvětlení rovnou vržen do nepřátelského prostředí, zbyde tu ještě druhý negativní faktor, kterým je zprvu poněkud nemotorné ovládání. Pokud se ovšem přenese přes počáteční potíže a pCentripetalityárkrát se proletí s lodí po herním vesmíru, vše mu přejde do krve a u hry stráví hezkých pár chvil. Nicméně po delším čase je vše poněkud stereotypní a ani honba za rekordem už není tolik motivující, ale jako oddechová záležitost si stále zachovává svou hodnotu.

Po technické stránce je vše bez kazu. Vizuální zpracování je velmi podařené a na hru je radost se dívat. Poněkud horší je to se zvukovým doprovodem, který se brzy oposlouchá a začne překážet. Dá se naštěstí vypnout, takže nejde o závažný handicap. Celkově je Centripetality povedenou hrou, ke které se mnozí z vás budou rádi na pár chvil vracet.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz