Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cerberus - boj o holý život

  12:00aktualizováno  13. března 10:06
Vaši vesmírnou loď ovládli mimozemšťané. Zůstali jste poslední lidskou bytostí na palubě. Jediná možnost jak si zachránit holý život je pozvednout zbraň a vysvětlit jim, kdo je tady pánem.

Cerberus

Platforma: Freeware
Výrobce: Teemu Hynninen

Stáhnout

CerberusNejmodernější loď lidské vesmírné flotily  "Cerberus" má za úkol pronikat hluboko do vesmíru a zkoumat nové inteligentní formy života. Až jednoho dne se vzorky odebrané z neznámé planety začnou chovat velmi neobvykle. Prolomí ochranu lodi a začnou bezostyšně vraždit poklidné vědce. Tomu byste se mohli klidně cynicky vysmát, kdybyste nebyli členem ochranky. Tak začíná poutavý příběh hry a rozuzlení je jen na vás.

Pointa hry je poměrně jednoduchá. Přejít určitou lokaci (rozuměj vystřílet všechny nepřátele) a na jejím konci splnit úkol, který je zadán na začátku mise. Poměrně známý scénář, ovšem ve skvělém provedení.

CerberusNepřátelé jsou silní a chytří a proto vám cestu musí zpříjemnit různé zbraně. Jak už to tak bývá, začnete s malou pistolkou, co sotva stačí na nejmenší vetřelecká batolata. Ovšem nezoufejte. V průběhu hry, s přibývající velikosti a množstvím alienů, vám bude adekvátně růst zbraňový potenciál. Je příjemné, že se autor hry nerozhodl jen pro "klasické" zbraně. Najdeme tu třeba šavli, kterou jsem si zvláště oblíbil. Působí rovnoměrně okolo vás a je velmi účinná k nelibosti okolo stojících nepřátel. Každopádně jsem byl mile překvapen různorodostí zbraňového arzenálu.

Pokud jde o nepřátele, najdete jich tu nepřeberné množství. Někteří se sice objevují několikrát v různých barevných kombinacích, ale přesto je pořád na co se dívat. Obecně platí že po chodbách se objevují obyčejní vetřelci a důležitější dveře hlídají jejich starší kamarádi. CerberusZvláště důležité lokace pak stráží mohutné silné potvory, které Vám nadělají hodně problémů a jistě půjdete několikrát pod kytičky, než se vám podaří je zničit.

Co je však kořením celé hry, je její logická část. Občas není nutné se k důležitým dveřím probít, ale zmáčknout správnou kombinaci tlačítek. To vám uvolní jinak nepřístupnou cestu. Dále pak různobarevné dveře. Červené jdou otevřít jen za pomocí raketometu, modré šavle a černé se uvolní jen po zabít určitého bosse. Vše popsané hru nesmírně zpestřuje a nudit se určitě nebudete.

Ovšem jak už to tak bývá, každá dobrá hra má i své mouchy. To zde platí beze zbytku. Především je hra udělána ve velice malém rozlišení. Tím myslím, že i při rozlišení monitoru 640*480 nebude gamesa rozhodně přes celou obrazovku. CerberusDalším problémem je úvod hry, kde vás bude hezkou dobu nudit nepřeskočitelné intro. Navíc ho zhlédnete určitě několikrát, protože začátek hry je velice těžký. Jakmile ho překonáte, jde už vše bez problémů.

Kdo dočetl recenzi až sem, ví, že se nejedná jen o tupé zabíjení nepřátel. Mnoho levelů, různorodost nepřátel, spousta zbraní, logické zpestření a dobrá hratelnost se na poli freeware vyskytují málokdy. Kdo přežije pár malých frustrací ze začátku, bude odměněn výbornou hrou. Určitě stojí za vyzkoušení a kdo u ní vydrží prvních deset minut, už jeho harddisk neopustí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz