Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chacks Temple - do hlubin aztécké džungle

  12:59aktualizováno  12:59
Originální arkanoid, ve kterém se vydáte hledat tajemný chrám zapomenuté středoamerické civilizace.
75

Chack´s Temple

Platforma: Freeware
Výrobce: Sigma Team

  • stylová grafika
  • vyvážená hratelnost

Stáhnout

Chacks Temple 2

Chacks Temple 1

Chacks Temple 1

Od Sigma Teamu jsme vám již představili povedenou akční řežbu Theseus: Return of the Hero. Také jejich další střílečky se zombíky a emzáky vám lehce odhalí, jaký styl a žánr je jim nejbližší. Ale i oni museli někdy začínat a právě jejich prvotinu si dnes představíme. Kupodivu nemá s drsňárnami nic společného, přesto je vidět jistá nekonvenčnost (no dobrá - spíše sklon k psychopatismu). Chaks Temple je klonem arkanoidu nebo chcete-li přesněji break-outu. A po opravdu hodně dlouhé době se jedná o klon originální. Bylo na čase, protože prefabrikované klony zasazené do jiného vizuálního kabátku už ve mně vyvolávaly kopřivku.

Chacks Temple 2

Chacks Temple 2

On je sice Chaks Template také z nějakého záhadného důvodu tematicky laděn do historie (proč to všichni dělají?), ale civilizace Mayů a Aztéků, tajemné obětní rituály, záhadné pyramidy v neprostupném pralese, to vše poskytuje dostatek prostoru pro realizaci nevšedních nápadů. Chakův chrám je tajemné místo, o jehož existenci jste sice slyšeli, ale jeho umístění v zarostlé džungli je vám naprosto neznámé. Proto osedláte svůj létající bumerang a vydáte se klestit si cestu k vytouženému cíli. Prvním příjemným zpestřením je fakt, že zde neboříte jenom samé kostky. V prvé řadě sekáte stromy a probíjíte se skalami. Na první pohled tak máte jakousi smíšenou pěknou krajinku, kterou zdevastujte jako těžařská firma severní Čechy. Má to hned několik výhod. Po pátém kole nevidíte všude geometrické tvary a hra je tak nějak živější. samozřejmě ve vyšší levelech přibývají i pravidelnější tvary. Ale i třeba zárodky chrámu tvoří předkreslená silueta složená z různých textur.

Chacks Temple 2

Chacks Temple 2

Ona i ta džungle se vám sice časem okouká, ale jak postupujete dále, neustále se objevují nové prvky, různé druhy stromů a artefaktů. Také přibývá různých interakcí mezi bonusy a předskriptovaných událostí, kdy máte třeba kvůli záhadné energii celý level zmenšenou odrážecí pálku atd.
Chucks Temple dokazuje, že i specialisté na akci umí udělat pořádnou arkádu. A že může být kupodivu zábavnější a hratelnější než od týmů, kteří plodí arkanoidy jako na běžicím pásu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz