Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chaser - stůj, nebo tě nechytím

  16:24aktualizováno  16:24
Máte jediný úkol: chytit panáčka, kterého chytit nejde! V prostředí s psychedelickou grafikou a při rychlostech nad rozlišovacími schopnostmi oka se o to ale musíte minimálně pokusit!
78

Chaser

Platforma: Freeware
Výrobce: Shadestorm

  • podkresová hudba
  • jednoduchá grafika
  • občasné chyby

Stáhnout

ChaserMají počítačové hry nějaký smysl? Jistě, u komerčních titulů je to obvykle projít všechny levely a počkat si na další pokračování. V tom případě ale Chaser smysl nemá. Po pěti minutách, kdy je vaším úkolem chytnout druhého panáčka na ploše, totiž zjistíte, že to asi nejde. Je prostě rychlejší, chytřejší a nevadí mu žádné překážky. Tak proč se za ním honit? Prvním skupina si asi řekne, že to prostě jít musí, protože autor nemůže být takový masochista. Druhá skupina prostě bude hrát, protože se chce bavit a postupně objeví, že smysl leží úplně někde jindy (i když ten proklatý červík "jak to ukončit" pořád asi bude hlodat). No a v tom je asi i ten pravý smysl her. Pobavit se a odreagovat. V tomto kontextu je pak Chaser skvělou záležitostí.

Nuže, složitá herní pravidla - chytnout panáčka před vámi - byla dopodrobna popsána. Při ovládání stačí držet šipku pro pohyb vpřed a zatáčet do stran. Připomíná to trochu bruslení a pokud chcete nahrát co nejvíce bodů, je tento postup nejefektivnější. Pokud byste totiž sledovali přímo stopu panáčka, připravíte se o bonusy a hlavně při vyšších rychlostech vás ten mizera začne vláčet skrze překážky, aniž byste je zaregistrovali. Okolní stromy a kameny mu totiž nijak neublíží, ale vás zastaví a všechny body se vám smažou (jak kruté!).

Chaser 2Hra trochu připomíná osmibitové frenetické střílečky. Všude se povalují nějaké kostičky a prostředím se míhají podivné prskavky. Při vyšších rychlostech se z panáčka začnou odštěpovat různá světelná vlákna s bodovými bonusy. Když už mu dýcháte za zády, najednou se před vámi objeví tři pruhy a vy na chvilku netušíte, kterým směrem se vlastně vydal (jak kruté!). Hudba se přizpůsobuje hernímu tempu a skvěle dotváří atmosféru bezmoci. A on to je všechno autorův záměr! Zatímco zpočátku vás dokáže zabít i okolní animace běžící na pozadí, čím víc bodů získáte, tím jste jaksi odolnější. Zároveň ale ztrácíte orientační smysl a všechno se mění v jednolitou barevnou kaši, ve které stále hůře vnímáte překážky. Mnohokrát vás tak naštve, že vlastně ani nevidíte překážku, která vás srazila k zemi (jak kruté!). Pohybovat se však na hranici vnímání (a mnohdy za ní) je opravdu nevšední zážitek.

Chaser 3Chaser je prostě nevšední hra, u které vydržíte déle, než jste si před spuštěním plánovali. Po každém pádu vás totiž něco uvnitř bude tlačit, abyste se znovu rozběhli a toho trotlíka před vámi prohnali (nebo dohnali?). Celkové hodnocení nejvíce ovlivnilo několik programátorských chybek, které se čas od času objeví (ostatně byla naprogramována za 12 hodin). Někdy se váš hrdina "probudí" mimo herní obrazovku a musíte ji restartovat. Možná by se na závěr slušelo prozradit, zda tedy nějaké oficiální zakončení skutečně existuje. Ano existuje, ale musíte na něj přijít sami. Do diskuse se můžete pochlubit i nejvyššími bodovými zisky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

19 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz