Chcete být bankrotářem? - prohrajte miliony

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:46
Dvakrát do týdne se můžete podívat v televizi Nova na soutěžní pořad „Chcete být milionářem“, uváděný Vladimírem Čechem. Pravý opak této soutěže vám nyní nabízíme. Prohrát zde můžete totiž až deset miliónů.
60

Chcete být bankrotářem?

Platforma: Freeware
Výrobce: Pálka Soft

Stáhnout

Chcete být bankrotářem?Televizní soutěže jako již zmíněný „Milionář“ nebo Riskuj Jana Rosáka či Zuzanou Slavíkovou uváděný pořad Nejslabší, máte padáka, patří rozhodně k těm nejvíce sledovaným, a to nejen proto, že je uvádějí tito populární moderátoři, ale i z toho důvodu, že se takto dají vyhrát docela slušné peníze. Kdo by přece nechtěl zkusit prokázat své znalosti při odpovědích na otázky z různých oborů, dokázat divákům, jaký je všeznalec a ještě si odnést nakonec domů slušnou sumičku. Přiznejme si, že je to veliká touha nás všech, ne každému se ale vyplní, neboť mnohdy je pro někoho mnohem těžší se do této soutěže vůbec dostat, nežli v ni vítězně obstát.

Prvně jmenovaný soutěžní pořad se stal podmětem k více, či méně vydařeným pokusům různých autorů freeware k vytvoření her na toto téma, připojili se i slovenští autoři a tak hodně si podobných Milionářů můžete na Internetu stáhnout nespočet. Tak si alespoň sami v praxi, ovšem ve zcela poklidném prostředí domácí pohody, kterou jistě nelze srovnat s napjatou atmosférou v televizním studiu, můžete cvičně ověřit, jak byste asi obstáli ve skutečné soutěži. Není to sice to pravé ořechové, ale za pokus to rozhodně stojí, neboť i v těchto hrách kladené otázky jsou velmi zajímavé a náročné na vaše znalosti a vědomosti a jsou někdy dokonce identické s těmi soutěžními.

Chcete být bankrotářem?Chcete být bankrotářem je hra, ve které musíte prohrát co nejvíce peněz, abyste se dostali na její konec. Námět autorů je skutečně originální a neotřelý, čím více toho víte, tím více peněz prohráváte. Domnívám se ale, že to je to první a poslední, co lze na této hře hodnotit kladně. Samotná hra vám totiž více možností než hledat správné odpovědi na zadané otázky k zábavě nedává. Žádné nápovědy od diváků, žádný výběr správné odpovědi pomocí 50:50, nebo pomoc od přítele na telefonu zde nenajdete, jste tedy pouze odkázání sami na sebe, ještěže zadávané otázky se málo obměňují. Vypadá to tak, že tady si autoři hodně ulehčili práci, ale v každém případě hru tak hodně ochudili.

Po stránce grafické jsem na rozpacích, jak ji ohodnotit, neboť není skutečně co hodnotit. Logo je převzaté z původní soutěže, snad trochu barevně upraveno a nápis …milionářem přepsán na …bankrotářem. Hrou vás od začátku provází fotografie známého Mr. Beana, žádný jiný nový grafický prvek neexistuje, snad jen docela neuměle přidané tělo, ruce a nohy k fotce hlavy výše zmíněného komika. Marně jsem také dumala nad tím, k čemu slouží ve hře dvě nabídky a to Přehrát a Zastavit, ať jsem se totiž snažila této záhadě přijít na kloub, nepodařilo se mi to zjistit, nechť mi to autoři prominou, ačkoliv jsem se o to velmi snažila.

K hraní nepotřebujete žádnou nápovědu, ale přesto zde pro jistotu odcituji pokyny autorů. Odpověď vyberete kliknutím na příslušné políčko A,B,C, nebo D, nikoliv na text, ale na ně! Pokud kliknete na tlačítko Ukončit hru, tak se vás hra nejprve zeptá a když odpovíte Ano, hra skočí do hlavního menu! Chcete být bankrotářem?Tak si na to dávejte pozor. Za důležité považuji jejich upozornění na to, že tato hra jede nejlépe v rozlišení 1024x768, ale je uzpůsobena tak, že ji můžete hrát i v rozlišení 800x600, ale uvnitř hry může být viděno posouvátko do strany, protože se to tam už nevejde. Všude jinde by to mělo být v pořádku. Tolik tedy autoři ve svém návodu na hraní.

Při hře vás alespoň doprovází hudba na klavír, vcelku však lze hodnotit hru jako dosti podprůměrnou. Omluvou snad pro autory může býti jen jejich věk, pohybuje se totiž od 11 do 15 let, možná, že jejich další případné dílko už bude mnohem vypracovanější. Nabyla jsem totiž dojmu, že chtěli mít hru za každou cenu co nejdříve hotovou. Ale abych jenom nekritizovala, na závěr hry jsem se přece jenom zasmála. Vzkaz autorům „výherci“ je vskutku originální, ještě že drobným písmem pod něj napsali, že ho nemáte brát vážně. Co tam napsali, vám už ale neprozradím, pokud to chcete vědět, tak si hru stáhněte a zahrajte.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 100 čtenářů

Témata: Vladimír Čech

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Najdete na iDNES.cz