Chcete být milionářem 3 - opět vyhrajete!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:28
Stále populární televizní soutěž Chcete být milionářem se dočkala třetí, v tomto případě opět neoficiální, počítačové simulace. Spolu s obměněným grafickým designem se vás bude snažit nalákat především velkým množstvím otázek a vylepšeným enginem.

Chcete být milionářem 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Mega-PRO / Lukas-X 2002

Stáhnout

Je velmi obtížné začít recenzi na hru, jejíž smysl, pravidla a systém zná snad každý v této republice. Přesto se pokusím zmíněný těžký oříšek rozlousknout a tímto článkem vám hru Chcete být milionářem III co nejvíce přiblížit.

Chcete být milionářem 3

Získáním licence na Chcete být milionářem, původem anglickou televizní soutěž, TV NOVA určitě netratila, naopak, ve výsledku si přišla na velké peníze. To, že "milionář" je mezi publikem stále populární, dokazuje i stav českého freeware - stále vznikají nové a nové milionářské napodobeniny a "trh" se stále nezdá býti přesycen. Také důsledkem tohoto vznikl už třetí díl populární hry zmíněného jména (na Plných hrách jsme vám pak přinesli Chcete být milinářem?, Chcete být milionářem 2 a konečně hru Staň se milionářem).

Hra prošla poměrně velkými změnami. Těšit se můžeme nejen na kvalitnější grafickou stránku - dočkala se skutečně objemného face-liftu, ale přibyl i lepší zvukový a hudební doprovod, který příjemně podbarvuje přirozenou napjatou atmosféru.

Chcete- li vědět, čím je počítačová verze odlišná od své televizní předlohy? Moc věcí by se nenašlo. Nejzásadnější změnou je zavedení časového limitu, který je ale přeci jen pochopitelný. Dnes, kdy disponuje připojením k internetu opravdu skoro každý, není příliš složité najít si odpověď na zadané otázky během chvíle na webu. Možná (nebo spíše určitě) právě proto zavedli autoři limit jedné minuty, během níž musíte otázku zodpovědět.

Chcete být milionářem 3

Další změnou je již výše zmíněný grafický "upgrade", který způsobil, že hra se svému originálu (myšleno televiznímu) podobá přeci jen poněkud méně. Každopádně, většina grafických prvků zůstala zachována a najdete je tak opět na stejném místě jako jste zvyklí.

Stále stejné jsou i možnosti nechat si poradit. Volba 50:50 je jasná, počítač odstraní dvě odpovědi, přičemž povětšinou jsou to právě ty, o kterých jste věděli, že tam nepatří. Nápověda publika je zpracována formou grafu, který vám ukáže názory diváků. V tomto případě musím říci, že "diváci" se téměř vůbec nemýlí a skoro pokaždé odpoví správně. Nejhorší je volba "Přítel na telefonu", kdy je vaše konverzace nahrazena textovou popiskou. Radím vám, těmto radám moc nevěřte, téměř vždy jsou chybné.

Co se týče otázek, musím říct, že jsou relativně kvalitní. Dočkáte se dotazů spadajících do historie, sportu, mytologie, chemie, ... Přesto, ani tento pokus nezůstal uchráněn od neduhů spojených s častým opakováním otázek. Je tak úkolem pro vývojáře podobných her, aby přišli s řešením, které by tomuto mohlo zabránit (co třeba pravidelné aktualizace přes internet a promyšlenějším systémem?).

Jaké tedy bude závěrečné resumé spojené s Chcete být milionářem III? Nikterak jiné, než byste našli u předchozích titulů (Chcete být milinářem?, Chcete být milionářem 2 a Staň se milionářem).. Hra není pro milovníky akčních stříleček, skákajících arkád či náruživce simulátorů. Naopak, příznivci původní televizní soutěže budou určitě potěšeni, že do své dnes již jistě početné sbírky budou moci zařadit další, docela povedenou, předělávku.

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz