Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete být milionářem 3 - opět vyhrajete!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:28
Stále populární televizní soutěž Chcete být milionářem se dočkala třetí, v tomto případě opět neoficiální, počítačové simulace. Spolu s obměněným grafickým designem se vás bude snažit nalákat především velkým množstvím otázek a vylepšeným enginem.

Chcete být milionářem 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Mega-PRO / Lukas-X 2002

Stáhnout

Je velmi obtížné začít recenzi na hru, jejíž smysl, pravidla a systém zná snad každý v této republice. Přesto se pokusím zmíněný těžký oříšek rozlousknout a tímto článkem vám hru Chcete být milionářem III co nejvíce přiblížit.

Chcete být milionářem 3

Získáním licence na Chcete být milionářem, původem anglickou televizní soutěž, TV NOVA určitě netratila, naopak, ve výsledku si přišla na velké peníze. To, že "milionář" je mezi publikem stále populární, dokazuje i stav českého freeware - stále vznikají nové a nové milionářské napodobeniny a "trh" se stále nezdá býti přesycen. Také důsledkem tohoto vznikl už třetí díl populární hry zmíněného jména (na Plných hrách jsme vám pak přinesli Chcete být milinářem?, Chcete být milionářem 2 a konečně hru Staň se milionářem).

Hra prošla poměrně velkými změnami. Těšit se můžeme nejen na kvalitnější grafickou stránku - dočkala se skutečně objemného face-liftu, ale přibyl i lepší zvukový a hudební doprovod, který příjemně podbarvuje přirozenou napjatou atmosféru.

Chcete- li vědět, čím je počítačová verze odlišná od své televizní předlohy? Moc věcí by se nenašlo. Nejzásadnější změnou je zavedení časového limitu, který je ale přeci jen pochopitelný. Dnes, kdy disponuje připojením k internetu opravdu skoro každý, není příliš složité najít si odpověď na zadané otázky během chvíle na webu. Možná (nebo spíše určitě) právě proto zavedli autoři limit jedné minuty, během níž musíte otázku zodpovědět.

Chcete být milionářem 3

Další změnou je již výše zmíněný grafický "upgrade", který způsobil, že hra se svému originálu (myšleno televiznímu) podobá přeci jen poněkud méně. Každopádně, většina grafických prvků zůstala zachována a najdete je tak opět na stejném místě jako jste zvyklí.

Stále stejné jsou i možnosti nechat si poradit. Volba 50:50 je jasná, počítač odstraní dvě odpovědi, přičemž povětšinou jsou to právě ty, o kterých jste věděli, že tam nepatří. Nápověda publika je zpracována formou grafu, který vám ukáže názory diváků. V tomto případě musím říci, že "diváci" se téměř vůbec nemýlí a skoro pokaždé odpoví správně. Nejhorší je volba "Přítel na telefonu", kdy je vaše konverzace nahrazena textovou popiskou. Radím vám, těmto radám moc nevěřte, téměř vždy jsou chybné.

Co se týče otázek, musím říct, že jsou relativně kvalitní. Dočkáte se dotazů spadajících do historie, sportu, mytologie, chemie, ... Přesto, ani tento pokus nezůstal uchráněn od neduhů spojených s častým opakováním otázek. Je tak úkolem pro vývojáře podobných her, aby přišli s řešením, které by tomuto mohlo zabránit (co třeba pravidelné aktualizace přes internet a promyšlenějším systémem?).

Jaké tedy bude závěrečné resumé spojené s Chcete být milionářem III? Nikterak jiné, než byste našli u předchozích titulů (Chcete být milinářem?, Chcete být milionářem 2 a Staň se milionářem).. Hra není pro milovníky akčních stříleček, skákajících arkád či náruživce simulátorů. Naopak, příznivci původní televizní soutěže budou určitě potěšeni, že do své dnes již jistě početné sbírky budou moci zařadit další, docela povedenou, předělávku.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz