Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete být milionářem - milióny nejsou zadarmo

  12:00aktualizováno  4:02
Někteří z vás si zde na Plných hrách již stáhli a zahráli jednu nepříliš povedenou počítačovou verzi této slavné hry, která obsahovala velké množství chyb. Dnes se to však pokusíme tuto skutečnost napravit gameskou, která je, alespoň podle mého názoru, mnohem hratelnější a pěknější. Takže do toho, pokořte Čecha s těmi jeho jednoduchými otázky a shrábněte deset milionů jako nic.

Chcete být milionářem

Platforma: Freeware
Výrobce: 2k-Soft

Stáhnout

Staň se milionářemSlavnou televizní hru Staň se milionářem zná v dnešní době snad již každý občan této malé zemičky a je všeobecně známo, že patří k nejoblíbenějším a nesledovanějším pořadům vůbec. Lidé touží po bohatství a jsou ochotni dát vše, aby ho získali a to je důvod, proč je Milionář tak úspěšný.

První freeware počítačová verze se objevila již před několika měsíci z dílen nepříliš zkušeného mladého týmu DrakSoft. Hra samotná byla sice hojně stahovaná, ale kvůli její předpotopní grafice, strašné hratelnosti a minimu otázek žádný větší obdiv nesklidila. Dnešní hra od 2K-Softu se mi zdála již o mnoho lepší, a když jsem si již snad po sté říkala „Ještě jednu hru, pak končím,“ poznala jsem, že tahle hra bude něčím pro vás.

Jen tak pro zajímavost, v jednom internetovém tisku jsem četla článek o muži – chytrákovi, který se z telefonu od svého zaměstnavatele dostal do soutěže a nakonec i do onoho pověstného křesla. Měl na noze přilepený mobilní telefon, kterým mu jeho kamarád pomocí vibračního vyzvánění prozrazoval, zda je odpověď A, B, C, nebo D. Byl nalepený u několika mezinárodních internetových slovníků, hafo encyklopedií vypůjčených z knihovny a nesmíme zapomenout také na telefony jeho přátel, které se zajímali o tu a tu oblast. Nakonec vyhráli prý poměrně pěknou částku a chystají se tam zase. Lidé jsou velmi vynalézaví, viďte. Ale to bylo jen takové malé odbočení, vraťme se již přímo ke hře.

Staň se milionářemGameska Staň se milionářem je téměř nachlup podobná onomu pořadu televizního giganta TV Nova. Hra jako taková má jen necelou třetinu megabajtu a v konečné fázi obsahuje pouhé tři soubory, z čehož dva jsou zvukové a jeden datový – spouštěcí. Po zapnutí vás netradičně neuvítají žádná loga a hned jak zvolíte vaše jméno a rozlišení, ve kterém hru spustíte, budete nemilosrdně vhozeni do soutěže a v tuto chvíli zbývá vám popřát jen hodně štěstí – budete ho potřebovat.

Jako tradičně jsou první otázky jen symbolické a velice jednoduché. Například po vás můžou žádat, aby jste doplnili jedno jméno slavné dvojice, v další otázce se vás třeba zeptají na to, od kolika do kolika let je dítě předškolního věku. Otázky dále budou čím dál těžší na uhádnutí. Jsou všeobecně zaměřené, ale nejvíce je obsazena stejně kategorie počítačů, fyziky a chemie. Naopak dějepisu a sportu je zde oproti televizní verzi minimum. Volby odpovědi jinak máte tradičně čtyři a abyste je uhodli, jsou vám k dispozici celé dvě nápovědy. Přítel na telefonu má bohužel absenci, ale nechybí rady z publika a ani volba padesát na padesát.

Staň se milionářemRady z publika jsou ze začátku téměř vždy přesné, ale později, třeba u otázky za tři sta dvacet tisíc, vám mohou poradit s nadpoloviční převahou klidně absolutní ptákovinu. Pokud odpovíte na otázku správně, vyskočí před vás velký transparent se slovem Dobře, pokud odpovíte nesprávně, šklebit se na vás bude jenom transparent Špatně a počet peněz, které jste pracně vydobyli. Já jsem skončila nejlépe na 2 500 000, ale nehrála jsem Milionáře zas tak dlouho a myslím si, že se mi to přece jen časem podaří.

Jinak co se týče různých nastavení a voleb, hra jich skutečně moc nemá. Před hrou se můžete podívat na hight score a galerii či si přečíst nějaké informace o programu a to je tak zhruba vše. Hudbu gamesa nemá bohužel žádnou a se zvuky na tom také není vůbec dobře. Je to jen malé pípnutí při výběru odpovědi a při absolutní výhře nepříliš slavnostní krátký zvuk. S tím by podle mě autoři měli něco udělat. Ale grafika se zapřít nedá. Co se jí týče, tak je velice pěkná a přehledná, přesně tak, jak bych si jí představoval. Hratelnost není nejhorší, ale přece nějaké chyby se najít dají. Třeba mně vadí nedostatek otázek, tedy fakt, že se poměrně často opakují, že schází přítel na telefonu, zvuky nebo hudba a ještě pár drobnějších věcí. Celkově vzato se ale i tak jedná o pěknou českou hru a bylo by hříchem jí alespoň nezkusit.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz