Cheese Megadventure - malý hrdina, velké nebezpečí

  12:00aktualizováno  12. července 8:39
Svět se opět nachází v nezáviděníhodné situaci a hledá jednoho chrabrého hrdinu, který by vše zachránil a tím je právě drobný Cheese? Jak si v tomto fantaskním světě sám poradí?
80

Cheese Megadventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Darkleo

Stáhnout

Cheese MegadventureSvět se opět nachází v nezávidění hodné situaci, dá se říct prakticky na samotném pokraji existence – je tedy pochopitelné, že se hledá jeden chrabrá zachránce, který se dokáže všemu tomuto zlu postavit. Tentokráte to nebude žádný udatný bojovník s mečem a další výbavičkou, nýbrž na první pohled vcelku nenápadný hrdina jménem Cheese (v českém překladu Sýr – což zrovna příliš udatnosti a síly nevzbuzuje). On vás však jistě během několika málo chvil přesvědčí o tom, že na pozici hlavního hrdiny této chytlavé Gamemaker hopsačky se nedostal jen tak náhodou.

Příběh Cheese Megaadventures vypráví klasicky o jednom šílenci se zlotřilými plány. Ten se totiž nějakým záhadným způsobem dostal do chrámu pilně střežícího kameny síly, aby se jich zmocnil, což pochopitelně Cheese Megadventureznamená ohrožení pro všechny ostatní obyvatele planety. A právě zde nastupuje náš hrdina, kterého do akce povolá jeden z jeho přátel. Je totiž ten jediný, kdo může zabránit jasně se blížícímu nebezpečí. 

A tak se ocitá v chrámu se zhruba desítkou dveří – ty slouží jakožto vstupní brána vždy do některého z levelů, které se vám budou postupně odemykat. Začínáte tutoriálem, jehož dokončení je vyžadováno pro odemčení alespoň prvního plnohodnotného levelu. Vedle tohoto všeho je pak od začátku otevřen obchod s minihrami. Těch je stejně jako samotných levelů sedm, musíte si je ale zasloužit. Nakupují se totiž za naCheese Megadventuresbírané drahokamy, jež se budou nacházet všelijak rozházené po herní ploše.

Co se týče vizáže samotného herního světa zasazeného do Chao World, nebudete si moci prakticky stěžovat. Stačí pouhý pohled na okolní obrázky aby vám bylo jasné, že po grafické stránce se Cheese Megadventure každopádně povedla a pozadu nezůstává ani celková architektura levelů. Mizící kostičky, na nichž můžete být pouze po omezenou dobu, občas se objevující miniaturní nepřátelé či zrádné srázy na jejichž dnu se lesknou ostré bodáky budou jen skvěle dotvářet výslednou atmosféru. 

Jestliže doufáte v moderní vymoženosti typu střelných zbraní, budete asi zklamáni. Po svých cestách skrze virtuální svět budete potkávat akorát ovoce a to hned několik druhů, které je třeba sbírat a následně použít na překonávání dřevěných bariér. Aby toho nebylo málo, třetí důležitou sběrnou surovinou se stanou hvězdičky, díky nimž si můžete obohatit stav životů o jeden navíc.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...Najdete na iDNES.cz