Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cheese Mouse - s myšičkou na kraj světa

  12:00aktualizováno  18. října 5:52
Výtečná arkáda s roztomilou myšičkou v hlavní roli potěší zejména děti. Překvapivě návyková hra si nakonec v BW Game Competition vydobyla vynikající celkové druhé místo. Okuste sami její kouzlo...
80

Cheese Mouse

Platforma: Freeware
Výrobce: Island Software

Stáhnout

Cheese Mouse Cheese Mouse, který mají na svědomí dva mladí čeští amatérští vývojáři David Čápka a Zdeněk Klabačka, je dalším z řady účastníků soutěže BonusWeb Game Competition, jemuž dal vzniknout program Game Maker, nizozemský engine a zároveň utilitka pro jednoduchou tvorbu zejména arkádových titulů. A právě arkáda, dokonce přímo ukázková skákací, zboku viděná, plošinová, je i Cheese Mouse, v níž, jak název napovídá, hlavní roli hraje roztomile nakreslená šedivá myška, jejímž největším životním cílem je dostat se k co největšímu objemu lahodného ementálského sýra. Cheese Mouse je titulem na poměry Game Makeru až překvapivě luxusním. Obsahuje dokonce i obsáhlý tutorial, jenž hráče naučí všem pro průchod hrou potřebným dovednostem, slušný počet úrovní a plynou a variabilní hratelnost samotného hlavního módu.

Cheese Mouse se hraje jako typická super-mariovská plošinovka. Myšička skáče přes plošinky, skokánky, prochází různorodými prostředími a vyhýbá se záludným pastem v podobě bodáků či ohnivých koulí – a samozřejmě nepřátelům, mezi něž patří jak polétaví ptáci, tak hadi nebo žravé ryby ve vodě. Některé protivníky je naštěstí možné zlikvidovat podobně jako v klasických dobrodružstvích instalatéra Maria – skokem na hlavu. Prostředí se mění a i když celá hra není tak roztomile nakreslena jako vynikající Cathy's Holidays, je tomuto titulu zdatným soupeřem v hratelnosti, která je jednoduše pohodová a příjemná. Navíc má Cheese Mouse pěknou hudbu, správně infantilně úchylnou a evokující videoherní systémy konce osmdesátých a počátku devadesátých let minulého století. Cheese Mouse je pěkná hra, která určitě potěší děti, ale i starší hráče může chytit na nebezpečně dlouhou dobu.

Cheese Mouse Cheese Mouse

Vyjádření porotců:

Tomáš Krajča (76%): pěkná kreslená grafika, výtečná hudba, pohodová skákací hratelnost a sympatická myšička v hlavní roli, dobrý je i tutorial, škoda, že je položka multiplayer v menu neaktivní.

Dan Viktorin (80%): 42/50 za hratelnost, 23/30 za grafiku, 15/20 za ozvučení -> celkově 80/100 možných.

Michal Polesný (55%): Plošinovka určená zřejmě spíš pro menší děti než odrostlejší pařany. Zpracováním do puntíku odpovídá hře Cathy’s Holidays a to dokonce i včetně technické náročnosti. 5% navíc za nafouklé rybičky :-)

Ondřej Zach (60%): Klady: Pěkně zpracovaná arkáda, docela slušná grafika Zápory: Ale mohla být lepší, hlavně pokud jde o animaci ovládané postavičky

Cheese Mouse Michal Acler (70%):
- pro děti jako dělaný
- grafika přepatlaná efektama
- škoda že chybí MP, docela by mě zajímal
- background se pri scrollování škube
- celkově víc vychytat grafiku a byla by to moc prima hra

Alena Varkočková (77%)
-povedená hopsačka
-příjemné audiovizuální zpracování
-nepřináší žádný nový prvek do žánru

David Sillmen (87%): skvělá arkáda, která mě opravdu hodně bavila. Sice je neoriginální, ale co bychom všechno nechtěli, že? Skákání po plošinkách a nepřátelích je zde prostě dobře vyvedené!

Petr Poláček (70%):
Plus – roztomilá atmosféra, ovládání, hratelnost, design úrovní, některé grafické prvky, menu, množství nastavitelných prvků
Minus – divná barevná paleta, hudba, zvuky, nefungující multiplayer

Zdeněk Polách (80%): Tohle je můj favorit na vítěze. Parádní arkáda, která převzala osvědčené nápady zvyšující hratelnost (skákání na nepřátele, sbírání klíčů, bonusů atp.), pružiny vymršťující vás lépe, než běžné povyskočení, prostě hra, jejímž stažením neprohloupíte. Zvlášť pokud máte rádi Super Maria a jeho klony.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz