Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cheveree – barevná koulovaná

aktualizováno 
Kolona barevných koulí se blíží ke svému cíli. Nabíjím rudou kouli, rychle zamířím a střílím. Stres vykoná svoje, kule se zařadí mezi dvojici zelených bratří a já zlostí tluču myší o stůl. Spojení arkády a puzzle pro mě možná nebude to pravé ořechové. A pro vás?
60

Cheveree

Platforma: Freeware
Výrobce: Grass Games

  • grafika
  • design map

Stáhnout
ChevereeJsou recenze, které se píší samy. Autor popíše princip, příběh, pár problémů a nějaké finesy grafiky, tady vyzdvihne huj a támhle vytkne fuj. Následně shrábne honorář a jde se třeba projev ve svém Porsche. Už z tohohle nesouvisejícího odstavce vám asi došlo, Cheveree rozhodně není tenhle případ a že tedy půjde o hru jednoduchou. Tahle roztomilá kombinace arkády a puzzle je z dílny GrassGames a pokud vás nebaví střílečky, strategie ani RPG, a jste třeba něžnějšího pohlaví, zřejmě znáte podobné rychlé puzzloidy z ICQ her nebo i jako klasický freeware.

Cheveree je jednodušší hrát, než popisovat jeho princip. Musíte zabránit určitému velkému počtu různobarevných koulí pomalu jedoucích po různě klikaté dráze dosáhnout svého cíle. Eliminace probíhá tak, že se k sobě dostanou tři stejně barevné koule. Následně se všechny tři vypaří, kolona se odsune kousek od cíle a vy se tak dostáváte blíže k vítězství. Jednotlivé koule se z díry na dráhu dostávají dostatečně pomalu a vy si můžete vybrat, jestli si počkáte na širší výběr k eliminaci nebo budete pálit už od začátku.

V souladu s mírumilovností a barevností namísto velkorážního kanónu ovládáte střílnu koulí umístěnou uprostřed obrazovky. Jednou vám počítač nabije rudou kouli, jindy Cheveree 2šedou, a je na vašem uvážení a mušce, kam do dráhy (nebo mimo ni) vystřelíte. Sympatické je, že když vám barva nevyhovuje, prostě vystřelíte pryč a počkáte si na jinou barvu. Hra vás nepenalizuje, pouze přijdete o drahocenný čas. Jestliže vám v žilách koluje trochu více testosteronu, u hry usnete a kolo tak prohrajete, můžete ho ještě dvakrát opakovat.  

Hratelnost Cheveree stojí a padá s designem map. V počátcích hrajete uvnitř normálního kruhu, již druhé kolo je ale několikrát zakroucené a vy tak musíte uvažovat kam dostřelíte a kterou barvičku zrušíte dřív. Později se dočkáte i kol s více postupujícími dráhami najednou - a bez debat vás nejpozději tady čekají i první zmatky. Když potom zamíříte zelenou kouli mezi dvě modré a naděláte si tak zbytečné problémy, je to k… zlosti.

Cheveree 3S designem map souvisí i líbezná grafika a nadprůměrná hudba. Však také GrassGames za příplatek prodávají „deluxe“ verzi.

Z narážek v textu asi i vyplynulo, že jako hráč mužského pohlaví musím konstatovat, že ačkoliv Cheveree je zábavná a návyková, obsahuje překvapivě málo výbuchů, ňader a příběhových zvratů. Kdybych ji nerecenzoval, pravděpodobně bych ji ani nevyhledával. Nemáte-li s tímto žánrem zkušenosti, zvažte dobře svoje herní chutě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...Najdete na iDNES.cz