Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chicken Wings - zloděj Pepa

  12:00aktualizováno  13. května 9:53
Jistě jste už četli, nebo slyšeli o různých zlodějských kouscích, které tato spodina lidské společnosti umí napáchat. Rozhodně však neznáte kohouta, který by se vydal na loupeživou výpravu, tady ho tedy máte.

Chicken Wings

Platforma: Freeware

Stáhnout

Chicken WingsZlodějina je stará jako lidstvo samo a v jejích dějinách rozhodně neexistovalo období, kdy by si vykukové dali pokoj a nechali cizí věci na pokoji. Ani ty nejpřísnější tresty neodradily nenechavé lapky od dalších pokusů obohatit se na úkor druhých. Toto nezákonné „řemeslo“ se tak rozrostlo, že si kriminalisté rozdělili tyto poberty do přesně stanovených skupin, podle druhů krádeží, na které se specializovali. Rozdělili je na kapsáře, využívající tlačenic na okradení osob o peněženky a různé jiné cennosti, dále na půdaře, vykrádající sklepy a půdy, známe i chmatáky vybírající cizí chlévy, králíkárny a kotce s různou drůbeží. Není tomu tak dlouho, kdy se takto přistiženým usekávaly za trest ruce.

Ani tyto kruté a nelidské tresty však krádeže nevymýtily, ba dokonce se zdálo, že přímo další zloděje vybízely k vynalézavějším typům krádeží. Možná se budete divit, proč vám to vše tady vykládám. Předkládáme vám totiž hru, v které budete figurovat jako zloději kuřat, umístěných v malých klecích. Na rozdíl od reálného života však za tuto činnost nebudete potrestáni, dokonce za ni budete, světe div se, bodově ohodnocováni, tudíž odměňováni. Vžijete se do role statného lupiče kohouta a vaším úkolem bude ukrást z klecí co nejvíce malých žlutých kuřátek. Nebudete to mít však vůbec lehké, ba naopak, hlídající myslivci jsou na takové vykuky připraveni, takže si budete hodně lámat hlavu, jak na to.

Chicken WingsPo spuštění hry budete vybídnutí k samotnému zahájení, musíte levým tlačítkem myši klepat na šedý obdélníček s černou šipkou, tak obdržíte nejen instrukce k hraní, ale i popis jednotlivých předmětů na hrací ploše se nacházejících. Kradete zřejmě v noci, protože hlídkující nimrodi si svítí do všech stran baterkami, vrhajícími vpřed ostrý světelný kužel. Musíte tedy dbát především na to, aby vás tento kužel světla nezachytil, protože tak vás hlídač zmerčí a skončili jste. Na začátku každého kola se vám ukáže popis všech předmětů, skrýší a míst kam se musíte dostat, abyste pokročili dále. Bohužel je to vše ale v němčině, takže neznalci tohoto jazyka se toho moc nedovědí.

Zpočátku je nutné se tedy jen nenechat zachytit baterkou a krýt se za keři,  později už budete muset začít chytračit a taktizovat. Najdete i nějaké nástroje, pomocí mezerníku se budete přemísťovat z jedné jámy do druhé, někdy bude i dobré vylákat hlídajícího z jeho úkrytu a uvolnit si tak cestu k dalším klecím, potažmo do dalšího kola. Na začátku vždy obdržíte pět životů, to vidíte nahoře na liště pod ikonkou srdéčka, dále je tam počet ukradených kuřat a ubíhající čas. Po úspěšném zakončení kola se ozvou oslavné fanfáry, pak se objeví tabulka, kde zjistíte čas, za jaký jste kolo dokončili, počet sebraných kuřat, množství bodů, které je závislé i na čase, kterého jste dosáhli a přibude vám jeden život.

Chicken WingsSpatříte tak i údaj o dosaženém počtu bodů v odehraném kole a hned pod ním celkový stav získaných bodů za celou hru. Výsledek samozřejmě můžete odeslat mailem. Na hrací plochu se díváte z nadhledu, což mi chvílemi vadilo a připadalo mi to trošku zkreslené. Na blátivých místech budete poněkud zadrhávat, takže se můžete stát snadnou kořistí hlídačů, to byl ale zřejmě záměr autorů hry. Po grafické stránce nelze této hře nic vytknout, ovládání je lehké, až docela snadné. Sympatické je, že u hry musíte hodně přemýšlet, až taktizovat. Hudební doprovod se mi velice líbil a zvukové efekty jsou skutečně na vysoké úrovni. Domnívám se, že se máte opravdu na co těšit.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz