Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chimp Venture - opička zachránkyně

  13:43aktualizováno  13:43
I když to většinou nebývá zvykem, v tomto projektu bude opička bojovat proti neblahým vlivům lidského počínání. Klonování totiž vytvořilo pár zuřivých zvířat, s nimiž je třeba se vypořádat.
72

Chimp Venture

Platforma: Freeware
Výrobce: drazzke

  • roztomilá grafika
  • pěkná animace opičky
  • nic nového v konceptu

Stáhnout

Chimp Venture

Chimp VentureTéma poslední soutěže serveru Yoyogames bylo poměrně obsáhlé a mohlo nezávislé tvůrce freewarových her dotlačit k originálnímu příběhu a zasazení. Navíc jde o téma dosti aktuální – Zachraňte planetu a do toho se dá použít jak tématika globální oteplování, teroristů, tak vlastně desítky až stovky dalších věcí. Autor Chimp Venture se pro změnu inspiroval v otázce klonování zvířat a jiných živých organismů. Genetika je v obrovském rozpuku, na druhou stranu se tvůrce snažil prostřednictvím tohoto projektu poukázat na to, že geneticky vytvořená zvířata nemusí vždy přinášet jen dobro a celý proces se vlastně může velmi rychle zvrtnout. 

Hlavní hrdina Chimp Venture je roztomilý opičák. TenChimp Venture se ale ocitl v přírodním prostředí, které zrovna nevyhovuje jeho představám. I když je obklopen zvířaty a lidský faktor se zde nevyskytuje (o důvod méně bát se kupříkladu lovců), lidé přesto ohrožují jeho život alespoň nepřímo. V okolí totiž běhá velká spousta zvířat, které na první pohled vypadají naprosto zdravě, ve skutečnosti jsou ale geneticky vytvořenými živými tvory, jejichž chování je dosti podivné. Mimo jiné třeba útočí na ostatní obyvatele této krajiny, i když by si jich normálně bývali ani nevšimli. A tento teror musí skončit co možná nejdříve. 

A právě tento úkol si na sebe vzal opičák, kterého budete ovládat. Mezi jeho základní dovednosti patří hopsání a pak také mlácení jednou hodně jednoduchou zbraní, kteChimp Venturerá ale s trocho tréninku funguje na všechna zvířata, dokonce i na ta, která jsou i nějaký ten kousek větší. Herní prostředí se tedy skládá z několika oblastí, z nichž si budete vybírat vždy po dokončení nějakého levelu. Nové mise se otevírají postupně a tak si musíte návštěvu zcela nového prostředí sami zasloužit. Po cestě jedním levelem bude nutné překonávat četné propasti, skákat z plošinky na plošinku, vyhýbat se ostrým bodákům a občas také využívat speciálních mechanických výtahů, které vás vyvezou bezpečně do výše položených míst. Samozřejmostí je zabíjení nepřátel, na němž ale hra nestojí a tak pokud nemáte zájem a jste tvor vesměs nekonfliktní, je ve většině případů možnost se jim vyhnout. 

Chimp Venture vyniká zejména roztomilým zpracováním. Do hry neustále přibývají nové prvky, hra se stává stále zajímavější, těžší a ani s tou trvanlivosti na tom není nejhůře. Jedná se zkrátka o milé překvapení, které do žánru nepřináší nic nového, ale přesto se dobře hraje.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz