Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ChocoMarker - Pikachu ve světě kostek

  12:00aktualizováno  12. listopadu 12:00
Originální logický rychlík z Japonska v sobě kombinuje principy Tetrisu a Bust-a-move. Navíc má povedenou roztomilou grafiku a chytlavou hratelnost.
80

ChocoMarker

Platforma: Freeware
Výrobce: Ecole

Stáhnout

ChocoMarker

Při vyhlašování nejlepšíchher za rok 2004 se do našeho žebříčku probojovala i japonská hra Megane3, která má s Chocomarker několik společných prvků a několik odlišných.U obou hrají podstatnou roli kostičky a mají pro japonské hry naprostopříznačné silné ztělesnění hráče s postavou. Po několika tazích si k nívytvoříte silné pouto a budete téměř plakat, když zemře. Mohou za toponěkud drsné animace a především podmanivá hudba, která by vásrozbrečela, aniž by se potápěl nějaký filmový Titanik. Přestože oběspadají do žánru logických her, je právě zde ten největší rozdíl.Megane 3 byla klasický mozkomor s pastmi a hádankami, Chocomarker jepřemýšlivý, svižný a potřebujete hlavně dobrý smysl pro orientaci arychlý úsudek. A právě proto může oslovit i větší skupinu hráčů. Kdyžjsem přemýšlel nad tím, k čemu bych ji přirovnal, napadlo mě zběsilerychlé skládání Rubikovy kostky z pohledu blechy, která po ní pobíhá.

ChocomarkerHrací plochu tvoříbarevné kostky s motivem nějakého ovoce, aby šly od sebe vzájemně lehceodlišovat. Podle obtížnosti a druhu levelu tvoří různé nakupené hromadya stupňovité pyramidy. Stejně jako v Tetrisu dostanete v každém tahujednu barevnou kostku, kterou někam vhodně umístíte. Vaším úkolem jezbavit se všech barevných kostek, aby zůstaly jen kovové základní, naněž jsou ostatní nabaleny. Kostky jedné barvy se vyruší, pokud jesemknete z obou stran kostkami jiné barvy. Postupně tak odpadávajíjednotlivé řady, sloupce a všechny kostky na ně navázané. Ve vašempočínání jste omezeni časovým limitem. Ústřední postavičkou jeroztomilé zvířátko podobné Pokémonům, které s kostičkou pobíhá pookrajích. Tento pohyb je na svou složitost výborně zvládnutý, kamera serychlepřizpůsobuje postavě, otáčí kostkou a vytváří prohledy, pokud zapadnetedo nějakého nepřístupného místa. Ovládání je intuitivní, což je prorychlé a přesné umísťování Chocomarkerkostek nezbytností. Některé kostky jsoubonusové a přejímají barvu okolních, což hru hodně ztěžuje, jinévytvoří bomby a zruší výbuchem okolní.  

Chocomarker má kouzelnoudětskou grafiku, sympatického hlavního hrdinu a každé level díkyjedinečnému pozadí působí odlišným dojmem.  Hra má několikherních módů, takže si můžete mezi jednotlivými levely libovolněpřeskakovat, vybrat si určitou úroveň obtížnosti nebo jít v rámcikampaně od jednoduchých ke složitějším. Chocomarker je ve všech směrechoriginální, skloubila v sobě prvky ze zcela odlišných klasickýchlogických rychlíků jako Tetris a Bust-a-move a přitom vznikla skvělásměs, ke které se budete rádi vracet.

In-game video:


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz