Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ChocoMarker - Pikachu ve světě kostek

  12:00aktualizováno  12. listopadu 12:00
Originální logický rychlík z Japonska v sobě kombinuje principy Tetrisu a Bust-a-move. Navíc má povedenou roztomilou grafiku a chytlavou hratelnost.
80

ChocoMarker

Platforma: Freeware
Výrobce: Ecole

Stáhnout

ChocoMarker

Při vyhlašování nejlepšíchher za rok 2004 se do našeho žebříčku probojovala i japonská hra Megane3, která má s Chocomarker několik společných prvků a několik odlišných.U obou hrají podstatnou roli kostičky a mají pro japonské hry naprostopříznačné silné ztělesnění hráče s postavou. Po několika tazích si k nívytvoříte silné pouto a budete téměř plakat, když zemře. Mohou za toponěkud drsné animace a především podmanivá hudba, která by vásrozbrečela, aniž by se potápěl nějaký filmový Titanik. Přestože oběspadají do žánru logických her, je právě zde ten největší rozdíl.Megane 3 byla klasický mozkomor s pastmi a hádankami, Chocomarker jepřemýšlivý, svižný a potřebujete hlavně dobrý smysl pro orientaci arychlý úsudek. A právě proto může oslovit i větší skupinu hráčů. Kdyžjsem přemýšlel nad tím, k čemu bych ji přirovnal, napadlo mě zběsilerychlé skládání Rubikovy kostky z pohledu blechy, která po ní pobíhá.

ChocomarkerHrací plochu tvoříbarevné kostky s motivem nějakého ovoce, aby šly od sebe vzájemně lehceodlišovat. Podle obtížnosti a druhu levelu tvoří různé nakupené hromadya stupňovité pyramidy. Stejně jako v Tetrisu dostanete v každém tahujednu barevnou kostku, kterou někam vhodně umístíte. Vaším úkolem jezbavit se všech barevných kostek, aby zůstaly jen kovové základní, naněž jsou ostatní nabaleny. Kostky jedné barvy se vyruší, pokud jesemknete z obou stran kostkami jiné barvy. Postupně tak odpadávajíjednotlivé řady, sloupce a všechny kostky na ně navázané. Ve vašempočínání jste omezeni časovým limitem. Ústřední postavičkou jeroztomilé zvířátko podobné Pokémonům, které s kostičkou pobíhá pookrajích. Tento pohyb je na svou složitost výborně zvládnutý, kamera serychlepřizpůsobuje postavě, otáčí kostkou a vytváří prohledy, pokud zapadnetedo nějakého nepřístupného místa. Ovládání je intuitivní, což je prorychlé a přesné umísťování Chocomarkerkostek nezbytností. Některé kostky jsoubonusové a přejímají barvu okolních, což hru hodně ztěžuje, jinévytvoří bomby a zruší výbuchem okolní.  

Chocomarker má kouzelnoudětskou grafiku, sympatického hlavního hrdinu a každé level díkyjedinečnému pozadí působí odlišným dojmem.  Hra má několikherních módů, takže si můžete mezi jednotlivými levely libovolněpřeskakovat, vybrat si určitou úroveň obtížnosti nebo jít v rámcikampaně od jednoduchých ke složitějším. Chocomarker je ve všech směrechoriginální, skloubila v sobě prvky ze zcela odlišných klasickýchlogických rychlíků jako Tetris a Bust-a-move a přitom vznikla skvělásměs, ke které se budete rádi vracet.

In-game video:


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz