Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ChuChu Rocket - myšky na pochodu

  12:00aktualizováno  20. března 10:53
Pokud se bojíte myší, rozhodně nečtěte dál. V této svižné logické hře se jich vyskytuje obrovké množství. A sem tam i nějaká ta kočka. Celý tento rej se navíc odehrává na malé hrací desce kdesi v hlubinách vesmíru.
80

ChuChu Rocket

Platforma: Freeware
Výrobce: Gavin Woodworth

Stáhnout

Chu Chu Rocket Pokud jste si mysleli, že na šachovnici se dají hrát jen šachy, dáma a podobné hry, ChuChu Rocket vás vyvede z omylu. Tentokrát budou po šachovnici pobíhat stovky myší a desítky koček. Ano. Pobíhat. Nebudou stát a čekat až přijde jejich tah. Budou se pohybovat najednou, naprosto zmateně a velmi rychle. Myši i kočky běhají podle zdí, které se nachází na okraji, i uprostřed herní plochy, a přitom právě myši se musí dostat do rakety, která jim pomůže s evakuací. Jediné co je může nějak nasměrovat jsou šipky které vy, jako nějaký kočkomyší bůh pokládáte na jednotlivá políčka. Když nějaká myš šlápne na šipku, okamžitě se vydá určeným směrem. To samé platí pro kočky. To by zas tak nevadilo. Prostě by běželi po stejné trase. Problém je, že myši jsou rychlejší. A tak kočku doběhnou a ta je sní. Myší i koček je buď pevný počet, nebo stále vylézají ze speciálních míst.

Chu Chu Rocket Ve své jednoduchosti nabízí hra množství variací. Základní je jednoduchá. Myšky i kočky neustále lezou z děr a vaším úkolem je dostat za uřčitý čas určitý počet hlodavců do rakety. Horší je, když máte myšek omezené množství. Naopak nejzábavnější je varianta, kde máte za úkol pochytat kočkou všechny myši. V praxi si představte cokoli kombinujícího kočky, hlodavce, zdi a šipky a vězte, že hra něco takového nabídne. Kromě toho můžete zvolit i jeden ze šesti herních módů. K těm nejzajímavějším patří například Challenge, kde postupujete z levelu do levelu a v každém máte za úkol dostat do své rakety víc myší než vaši tři počítačem řízení protivníci. Celkově není hra proti AI žádnou procházkou růžovým sadem. Umělá inteligence je chytrá a pekelně rychlá. Další zajímavý mód jsou Puzzle, kde nejprve umístíte omezené množství šipek a teprveChu Chu Rocket potom vypustíte myši. Pokud jste uvažovali správně, všechny dostanete do rakety. Ale snad úplně nejzábavnější je Stage Mode, který nabízí několik levelů různých cílů a obtížností. Zajímavým rysem hry je, že levely v jednotlivých módech nemusíte až na vyjímky řešit tak, jak jdou zasebou.

Technické zpracování ChuChu Rocket je u tohoto druhu her stále ještě neobvyklé. Je kompletně trojrozměrné. Při navádění hlodavců používáte sice jen pohled z ptačí perspektivy (jinak by snad ani nešlo hru ovládat), ale jakmile dohrajete například level z Challenge módu, vydá se kamera na okružní jízdu po ploše, kde stále pobíhají myšky a kočky. Zvuky se omezují na občasné písknutí a několik dalších efektů a hudba je strohá. Svým temperamentem však hru dobře doplňuje. ChuChu Rocket je zdařilým experimentem kdesi v oblasti akční logiky. Rozhodně vás pobaví.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz