Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chuckie Egg - všude samé kvočny

  12:00aktualizováno  26. července 8:58
Vajíčka? Dá si někdo vajíčka? Pakliže si i vy dopřejete každý den ke snídani alespoň jedno malé vajíčko, musíte patřit k opravdovým labužníkům těchto darů přírody. Stejně tak jako farmář Tedd, který je sbíráním vajec přímo posedlý... však sami uvidíte.

Chuckie Egg

Platforma: Freeware
Výrobce: John Blythe

Stáhnout

Spousta her je založena na jednoduchém základu: jedna obrazovka, několik pohybujících se panáčků, úkol sebrat co nejvíce věcí, jež jsou poházeny kolem, a probojovat se tak do dalšího levelu, tedy i nové obrazovky, kde vše začíná nanovo. Stejně tak i naše dnešní hra ctí velmi důsledně toto pravidlo, a tak se můžeme těšit na další variantu hry "alá Donkey Kong všude, kam se podíváš".

Přestože DK zná většina z nás, musíme si přiznat, že dnes již v módě není. Vystřídalo ho nespočet dalších hrdinů, kteří bez nejmenších servítek zastávají jeho práci. A tak kupříkladu v Chuckie Egg se do hlavní role dostal podivínský farmář - říkejme mu třeba Tedd. Jak už to tak bývá, Tedd se vydá do světa a dostává se do křížku s mnohými nebezpečími, kterým musíte jakožto hlavní postavička hry čelit. A věřte, že nástrah a pastí, které na vás v tomto světě zvířátek a zemědělských plodin čekají, je opravdu nespočet a vypořádat se s nimi není žádná procházka růžovým sadem.

Ještě před samotným spuštěním samotné hry na vás v menu čeká několik položek, které byste neměli minout bez povšimnutí. Tou nejdůležitější je pravděpodobně volba SPEED, tedy určení rychlosti běhu samotné hry. Přestože se to může zdát na první pohled jako volba nikterak zajímavá, postupně, čím těžší level budete zdolávat, zjistíte, že kdyby jste si to před spuštěním nastavili o jeden stupínek pomaleji, hra by byla mnohem snazší. Nezapomeňte tedy, že když už si opravdu nebudete vědět rady, jak skočit z jednoho stupínku na druhý, protože ten první se pohybuje příliš rychle, možnost volby rychlosti tu je. Také zde můžete, jako obvykle, vypnout zvuky a hudbu.

To je však z těch podstatnějších nastavení vše, hra nás již nadále nijak nerozptyluje a pouze nás navádí k samotnému začátku hraní. Jak již jsem zmínil na začátku, farmář Tedd je posedlý sběrem vajec a dalších surovin, které produkuje každá druhá farma. Je tedy na vás, abyste se co nejrychleji (hra je omezena časem, čím dříve tedy hru dokončíte, tím více bonusových bodů získáte) posbírali všechna vajíčka, která jsou na několikapatrovém levelu rozházena. Vedlejší činností může být kupříkladu sběr obilí, za které také získáváte nějaké ty body k dobru.

Aby však hra nebyla tak jednoduchá, v celém procesu sbírání vám hrozí několik nebezpečí. To největší představují neposedné kvočny, které pobíhají po celé úrovni a střet s nimi vám způsobí okamžitou smrt :o). Stejně tak pták, který jen tak, aby se neřeklo, létá sem a tam, vás okamžitě může posunout do role poraženého. Nástrah je však mnohem více, ty ale objevíte až s přibývajícími levely.

V průběhu samotného sbírání vajíček hraje na pozadí příjemná hudba, která sice není nikterak výrazná, ale zase není tak "chladná", že byste ji přeslechli. Především v počátcích ji budete pravděpodobně vnímat jakožto povzbudivý moment a nebo jako jakýsi hnací motor vpřed.

No a co dodat na samý závěr? Snad jen to, že tato hra je další z řady těch, které přinášejí vítané zpestření toliko všedních dní a poskytuje zábavu na hřející letní podvečery. A to i přesto, že se drží starého známého tématu "suchých" plošinovek, jejichž éra je již dávno za námi.

PS: Vlastně i Chuckie Egg gamesky už se pomalu stávají legendou. Vždyť první hra s tímto motivem vyšla už před lety na stařičkém Sinclairu či Spectru.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz