Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chup's Quest - statečná houba v akci

  12:00aktualizováno  11. srpna 10:27
Zdejší království je již po dlouhou dobu orhžováno nepříjemnými nepřáteli, s nimiž je třeba učinit rychlý konec. Vžijte se tedy do role chrabrého hrdiny, který nepříjemného protivníka jednou pro vždy vyřídí.
70

Chups Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: Shroomlock

Stáhnout

Chups Quest Že patří RPG mezi nejtěžší žánry na tvorbu vůbec není myslím třeba zdůrazňovat. Chcete-li totiž se svým dílkem uspět, musíte věnovat kupu času tvorbě příběhu do všech nejmenších detailů, promyslet systém vývoje postavy tak aby to potenciální hráče udrželo při hře co nejdéle a navíc zpracovat poutavý svět, do něhož je třeba správným způsobem roztrousit protivníky, aby vaše dílko nemělo ani nejmenší hluché místo.

I přes to je můj výpis všeho, co by měla správná RPG obsahovat, jen zlomkem kompletního seznamu, který by bylo možno sepsat. Navzdory této obtížné překážce však mnozí žánr milují natolik, že do stejné vody vstoupí klidně i několikrát za sebou a co víc, pokaždé sklízí nadšení.

Chups Quest To je také případ této dnešní hry jménem Chup’s Quest, tvůrce má již za sebou více než jednu hru, z nichž mnohé jsou si nejenom graficky podobné jako vejce vejci, to však vůbec nevadí. Pokaždé totiž dílko podkresluje jiný příběh a na hrdinu útočí jiní bojovníci.

Tentokráte se naše houbičky zapletly do problémů s monstrózními nepřáteli, s nimiž si neví rady. Jednoho z nich skolí a jak se zdá, je chvíli pokoj. Jak praví staré rčení, zdání klame, a to v tomto případě platí dvojnásob. Proto se musí náš chrabrý hrdina vydat do tmavého lesa a vyšistit jej od všech případných nepřátel. Chups Quest

A že jich bude potkávat velké množství. Takřka na každém volném palouku, kam zavítá se nachází několik nepřátel, agresivně na vás útočících a zraňujících. Vy s nimi musíte prostřednictvím ostře nabroušeného meče zatočit. Za každého zničeného protivníka dostáváte potřebné zkušenosti, přičemž po nabytí určitého objemu těchto bodů se zvednete z level prvního na druhý a takto neustále dokola. Navíc budete čas od času potkávat o hodně větší a strach nahánějící bossy, jejichž likvidace nebude tak snadnou jako v případě drobných protivníků. Můžete se ale na ni důkladně připravit díky občas se objevujícím obchodům, kde lze za užitečně věci utratit penízky, jež čas od času vypadnou z nepřítele.

Technícká stráka již natolik propracovaná jako zbytek hry není. Sráží ji totiž na dnešní dobu vcelku malé rozlišení. Jinak okolní svět září pestrými barvami, které k sobě pochopitelně skvěle sedí. Nejlépe uděláte, když si celý svět Chup’s Questu prohlédnete v akci na vlastní oči.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz