Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chyť tu mouchu! - zabít! zabít! zabít!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:23
Zabíjení všemožné havěti k smrti nesnáším a proto jsem s povděkem přijal hru Chyť tu mouchu!, kde si mohu vše potřebné v klidu natrénovat. A protože onen trénink je doprovázen skvělým zvukovým komentářem, hru jsem si ihned zamiloval! Zamilujete si ji také?

Chyť tu mouchu!

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

Chyť tu mouchu

Chyť tu mouchu! (dále jen CHTM) je hra, jež nemá ambice stát se kdovíjak oblíbenou freewarovkou, která dobude nejvyšších pozic herního nebe. Naopak, čeští autoři v podobě týmu Hippo Games ji nejspíše stvořili v jedné z mála volných chvil, aby utěšili své choutky na vytvoření jednoduché, zábavné a graficky efektní logické hříčky. Takže chyťte tu mouchu!

Některé logické hry jsou u hráčů neoblíbené pro svoji přílišnou složitost. To se však CHTM nejspíše nebude týkat, neboť jde o logickou freewarovku s jednoduchým a přesto docela zábavným systémem.

Hrací pole je rozděleno na jakési tlačítka, která jsou podbarvena povedeným pozadím. A právě klikáním na jednotlivá ohraničená pole probíhá zmiňovaný lov na mouchu. Podle reakce, které se dočkáte z vašich reproduktorů (v případě, že nemáte, můžete si zvolit textový popisek), poznáte, zda jste při lovu byli úspěšní či nikoliv.

Chyť tu mouchu

Vás, kdož jste si mysleli, že mouchu ve hře spatříte, musím upozornit, že se tak nikdy nestane. Můžete jen logicky předpokládat, kde by se mohla právě nacházet a kam udeřit svojí plácačkou.

Aby však byl hon na mouchu úspěšný, hlas z reproduktoru vám poskytuje jakési indicie, které mohou pomoci. V nápovědě ke hře se tak dočtete, co který zvuk znamená. Jednou to může být znamení toho, že se moucha právě nachází přímo vedle vás, případně šikmo od vás. Je tak na vás, jak rychle zareagujete na nápovědu a zda mouchu polapíte.

Vizuální dojem z CHTM je vcelku průměrný. Hra není špatně provedená, to rozhodně ne, ovšem chybí jí větší míra kreativity a nějaké "osvěžení". Pozadí, které autoři do hry vložili, je vcelku pestré, graficky povedené, barvy jsou příjemně sladěny. Na druhou stranu, jde o jedinou grafiku, kterou ve hře najdeme. Je to škoda, neboť kdyby autoři přidali na výběr z pozadí a nějaké animované prvky, hra by určitě dostala úplně jiný rozměr. Takto ještě jednou opakuji, že grafické zpracování na vás zapůsobí čistě průměrným dojmem.

Chyť tu mouchu

Jiné je to ovšem v případě zvukového doprovodu, ten se skutečně povedl. Abychom si ale rozuměli, myslím opravdu zvukový doprovod (hlas, štěbetání, krátké zvukové efekty, atd.), protože žádnou hudbu na pozadí nenajdete. A jak nás učili už na základní škole, po každé akci následuje reakce. Nejinak je tomu v případě CHTM, tudíž při jakémkoliv kliknutí se dočkáte jedné z mnoha zvukových reakcí. Hlas, kterým je vše namluveno, je úchvatný a ideálně do hry zapadá. Zvukovou stránku hodnotím jednoznačně plusem.

Chyť tu mouchu! je hrou maximálně na pár desítek minut, ale je možné, že vás chytne stejně jako mě samotného a budete se k ní postupem času vracet. Ne kvůli jejímu systému a zpracování, ale především díky namluveným komentářům, které jsou opravdu "úchvatné". Však si to zkuste a uvidíte, že zaujmou i vás.

Autor:Nejčtenější

Při prohře se v geniální hře Inch by Inch stanete mravencem

Inch by Inch

Originálních her je pramálo a když je nějaká navíc i docela vtipná, je to takový malý velký svátek. V případě Inch by...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...Kamenné nestvůry z Guardian Angel možná znáte z Doktora Who

Guardian Angel

Podobně jako ve slavném Slender i v tomto hororu vám nepřátelé znepříjemňují cestu lesíkem. Jejich mechanika je ale na...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

Další z rubriky

V retro hororu Paracusia si film v kině moc neužijete

Paracusia

Podobně jako klasiky hororového žánru i Paracusia se snaží působit, jako z počátků devadesátých let. To znamená, že...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...

Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?Najdete na iDNES.cz