Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ciel Gris - motýl ve vesmíru

  12:00aktualizováno  12:17
Ve vesmírných střílečkách většinou řídíte mohutný koráb nebo raketu, ale určitě ne motýla. V Ciel Gris tomu tak bude. Motýl je však velmi dobře vyzbrojen a nestává se pouhou štvanou zvěří.
50

Ciel Gris

Platforma: Freeware
Výrobce: Salim

Stáhnout

cielgris1

Ciel Gris je klasickým představitelem vesmírné střílečky. Co do konceptu nepřekvapí, ale některé detailní změny oproti jiným shooterům můžeme pozorovat. V závěru jde však jako vždy o sestřelování nepřátel a snaze dostat se do co nejvyššího levelu.

Prví věc, která vás překvapí, je tvar vaší vesmírné lodi. Nebudete řídit žádnou futuristickou raketu, jak jste možná byli zvyklí z jiných vesmírných stříleček, nýbrž usednete do lodi ve tvaru motýla. Tím se však nenechte rozhodit, jinak vše zůstává při starém. Váš motýl je vyzbrojen kanónem a to hned dvojího druhu. Jeden střílí klasicky dopředu, ale také můžete využít kanón na zádi motýla a střílet dozadu. Tento kanón se vám bude hodit, pokud se k vám některý z nepřátel přiblíží na příliš malou vzdálenost. Stačí ho obletět a střílet na něj zadním kanónem. Trochu netradiční jsou také nepřátelé. Nečekejte hromadu sebevražedných alienů, kteří se na vás povalí v cielgris2krátkých časových intervalech a nedají vám tak vydechnout. Nepřátel bude velmi málo, v prvním levelu pouho pouhý jeden. Nepřátelé vypadají stejně jako vy, ale daleko více toho vydrží. Budete se tedy muset hodně snažit, než nějakého zlikvidujete. Pokud nepřátelé zasáhnou vás, okamžitě přicházíte o jeden ze tří životů. Můžete však využít štít, který vám dá dočasnou nezničitelnost. Štítů máte omezené množství, takže jejich užití pořádně zvažte.

Grafika Ciel Gris je velmi jednoduchá. Hlavní dominantou hracího pole jsou bílé a šedé mraky, které doplňuje modrá obloha. Vzhledem k tomu, že se hra podle krátkého příběhu odehrává v roce 3000, by se možná hodilo jiné prostředí, ale kdo ví, jak bude vesmír a Země za tisíc let vypadat. Nepřátelé jsou stejní jako vy, což je škoda. Trocha invence a odlišení by neškodila. Vcelku dobré jsou efekty střel a výbuchů. Celkově vzato však vizuální stránka Ciel Gris nemůže příliš zaujmout. Hratelnost jecielgris3 průměrná. Více bych ocenil hromadu slabších nepřátel, než několik málo silných protivníků. Je totiž poměrně frustrující střílet minutu do jednoho nepřítele, aniž byste ho zničili, když on vás dokáže zabít jednou přesně mířenou střelou. Někteří nepřátelé využívají netradičních způsobů boje, vystřelují velké množství střel nebo se vás snaží přitáhnout k sobě. V průběhu hry také můžete získat silnější kanóny nebo bonusový štít.

Celkově vzato mne vesmírná střílečka Ciel Gris spíše zklamala. Nejedná se o špatný kousek, ale hratelnost i grafika jsou pouze průměrné. Jestliže patříte mezi fandy vesmírných stříleček, můžete Ciel Gris vyzkoušet. Ostatní bych doporučil spíše nějakou jinou hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz