Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Citrus City 07 - české The Sims podruhé

  12:00aktualizováno  4:33
Online simulace života z českých luhů a hájů a navíc s atraktivní soutěží. To je aktuálně probíhající ročník 07 populární hry Citrus City. Zapojte se také do boje o ceny a zároveň si procvičte komunikaci s opačným pohlavím.

>>> HRÁT HRU (nutná registrace) <<<

Citrus CityJiž více než rok uplynul od chvíle, kdy jsme vás v recenzích na Plných Hrách seznámili se zajímavým českým projektem Citrus City, který je vlastně takovou online podobou The Sims. A podobné hry u hráčského publika prostě bodují, přičemž svůj podíl na tom měly samozřejmě také zlaté české ručičky týmu Inputwish, autorů Becherova. Rok se s rokem sešel a všichni, kdo si virtuální Citrus City oblíbili, mohou se do jeho ulic opět ponořit. Tentokráte samozřejmě s řadou inovací a s novou soutěží o ceny. Ty jsou mimochodem obzvláště lákavé a pro ty nejšikovnější obyvatele jsou připraveny konzole Nintendo Wii, hudební přehrávače iPod Shuffle a samozřejmě také spousta láhví Fernet Stocku, který vlastně celou soutěž zastřešuje. Citrus City

I když se opět jedná o především reklamní projekt, kde značku Fernet a z něj vytvářené drinky potkáte na každém rohu, nabízí Citrus City také spoustu zábavy na mnoho a mnoho hodin, jak jsme byli zvyklí v minulém ročníku. Nyní navíc přibyly další možnosti, které si po zkušenostech z dílu předešlého o přidání doslova žádaly – ostatně řada z nich byla jistě přidána i na základě ohlasů samotných hráčů. Co se konkrétnějších informací týče, dočkáte se kupříkladu možnosti úpravy vlastního bytu, k čemuž slouží jednoduché a přehledné rozhraní. V něm si dle vlastního uvážení zvolíte, jaký typ nábytku by vám do obývacího pokoje seděl nejlíp. Samozřejmostí je rozšíření plochy samotného města, které se natáhlo o jednu celou čtvrť s novými místy k návštěvě. Asi nejvíce razantní novinkou je přidání chatu, emailu a dalších komunikačních prostředků, pomocí nichž se mohou hráči dorozumívat s ostatními živými obyvateli Citrus City. I když samozřejmě pořád chybí kontakt vizuální (tzn. nemůžete své reálné kamarády potkávat ve virtuálních podnicích na území města), rozhodně se ale jedná o krok kupředu, který je třeba jedině pochválit.

Citrus City

Pokud byste se snad ať už z jakéhokoliv důvodu nedostali k Citrus City předešlému, je na místě uvést něco málo z principů hry samotné. Na začátku vás čeká tvorba hlavní postavy, kterou může být jak hoch tak i dívka. Tu si následně upravíte podle vlastního vkusu (oblečení, vlasy, boty, doplňky). Poté se před vámi otevře mapa města, na níž si musíte nejprve najít byt, ať máte kde večer složit hlavu. Důležitou roli hraje i hledání práce, bez níž byste neměli dostatek virtuálních mincí kupříkladu k pozvání té sympatické slečny odnaproti, kterou jste včera potkali v baru. Ostatně bary, hospody a další podobná zařízení zde hrají hlavní roli. Jedná se totiž o jedna z mála míst, kde můžete potkat lidi opačného pohlaví, třeba se i seznámit, navázat přátelství, které postupně přeroste v něco víc :-). Diskutování s NPC probíhá stejně jako v The Sims výběrem vhodného konverzačního tématu, což je intuitivní a přehledné. Celkově je třeba autory Citrus City pochválit za maximálně dobře odvedenou práci. I když je město rozsáhlé a komplexní, pohybovat se v něm bude umět i nováček, díky poměrně intuitivně zvládnutému ovládání. Pokud tedy máte volnou chvilku, neváhejte, zaregistrujte se na webu a pusťte se také do hraní Citrus City 07. Třeba si za několik málo dní budete odnášet některou z hodnotných cen.

Na závěr vám předkládáme rozhovor s jedním z autorů hry samotné, Vladislavem Oupickým.

Citrus City

Jak razantně se změnil vývojářský tým od prvního ročníku Citrus City? Pracujete stále ve stejném složení?
V podstatě letošní ročník dělali stejní lidé jako loňský, jedinou změnou byla nová textařka, jejímž dílem jsou všechny akce v nové čtvrti města. Myslím, že se povedly a ti, kdo texty v akcích čtou, to doufám ocení.

Další díl vaší úspěšné online simulace Citrus City je na internetu. Kterou z novinek, jež ve hře přibyly  oceňuješ ty nejvíce?
Podle mě je to možnost komunikace mezi hráči, do hry to vnáší úplně nový rozměr. Přestože akce ostatních hráčů nemají vliv na "mojí" hru, je pocit, že nehraju sám, skutečně něco jiného. No a pak je to novinka, která se týká vlastního bytu, jehož vzhled si nyní mohu téměř libovolně upravit. Navíc tyhle dvě novinky jsou propojené, takže potkám zajímavé lidi na chatu, přidám si je do přátel a můžu je pozvat domů.

Zahraje si někdo z vašeho týmu občas také Citrus City nebo jí máte plné zuby z testování?
Naštěstí na testování máme cheaty, takže abychom něco otestovali, nemusíme se "dřít" jako hráči, kteří musí ve hře pracovat, studovat, obrážet noční podniky a balit kluky nebo holky. Takže jsem si po spuštění s chutí zahrál pár dnů ve hře, hlavně proto, abych prošel nové akce v nové čtvrti, kterou jsme do nového ročníku přidali. Od dalšího hraní mě zastavil jen nedostatek času, protože Citrus City, když na to přijde, dokáže být celkem slušný žrout.

Citrus City

Můžeš trochu přiblížit informace o soutěži, která současně probíhá a jak dlouho tato verze Citrus City poběží?
Stejně jako loni oceníme ty nejlepší hráče opravdu pěknými cenami. Vítěz si odnese Nintendo Wii a pro dalších devět v pořadí jsou připraveny iPody Shuffle. Skoro je mi líto, že se nemůžu zúčastnit :). Soutěž trvá do 30. listopadu 2007, takže kdo chce pod stromeček Wii, má ještě docela dost času.

Jak se zdá, Citrus City má úspěch jak u hráčů, tak i u vašeho zadavatele. Jsou již nyní nějaké indicie, že bychom se příští rok mohli dočkat další verze. Ať ano či ne, jakými inovacemi byste ji opatřili?
Zatím těžko říct, protože úspěšnost hry se vždy hodnotí až s odstupem. Hráči to sami mohou ovlivnit tím, že budou hodně hrát, a třeba taky tím, že do hry přivedou další kamarády. Co se inovací týče, tak možností je spousta, protože i do letošního ročníku se dostala jen část z toho, co by do hry šlo přidat. Kromě dalších částí města, které již máme v plánech, jsou to hlavně funkce, které zapojí hráče více do samotné tvorby hry. Například možnost vytvářet vlastní NPC postavy, herní akce, nebo dokonce herní místa.

Autor:


Témata: iPod

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.Najdete na iDNES.cz