Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

  20:00aktualizováno  20:00
Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém, který je tak neobvyklý, že vám asi bude vrtat hlavou jak vlastně funguje.

City of the Shroud | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

55

City of the Shroud

Platforma: Freeware
Výrobce: Abyssal Arts

  • docela slušná grafika
  • velmi netradiční soubojový systém
  • komba jsou zábava
  • souboje jsou bohužel pomalé
  • v podstatě žádný děj

Stáhnout
City of the Shroud

Krátký příběh téhle hry, která se v současnosti nachází někde na počátku vývoje je zanedbatelný a City of the Shroud vás okamžitě vrhá do prvního souboje. O děj se nemusíme zajímat. Důležitá je čtvercová městská mapa, na které se řeší všechny potyčky.

City of the Shroud

Váš tým, který je složen z prapodivných renegádů, kosmických pirátů a jiných nepochopitelných entit můžete ovládat dohromady, nebo každého z nich zvlášť. Souboje nabízejí nečekané možnosti. A že je budete využívat.

City of the Shroud

Vše se točí kolem ovládacího menu útoků. To má tvar jako směrová tlačítka na gamepadu, což není náhoda. Útoky totiž vedete z určitých směrů a tak se každý skládá z několika výpadů, které před samotným tahem vyberete.

City of the Shroud

Jenže, to samé skrytě dopředu dělá nepřítel a tak je možné, že mnohé z vašich úderů vykryje. Útoky ze stejného směru se totiž vyruší. Pak jsou zde komba. Ta vyžadují více energie, ale pokud se vám povede je provést bez přerušení, závěrečný úder stojí zato.

City of the Shroud

City of the Shroud tedy není úplně tradiční tahová strategie. Kombinuje několik žánrů a tahovou strategii s tou v reálném čase. Budete muset překousnout nedodělky (kvůli ranému stádiu vývoje), ale za tu míru originality to snad vydržíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz