Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Codename Countdown - složitá operace na Měsíci

  12:00aktualizováno  8:12
Nečekaná havárie zkomplikovala vaši misi na Měsíci. Za pomoci malého neohrabaného modulu musíte vybudovat provizorní havarijní centrum. Codename Countdown je předělávkou slavného Landeru, který v loňské soutěži obsadil třetí příčku.
70

Codename Countdown

Platforma: Freeware
Výrobce: Roborangersr

Stáhnout

Codename CountdownPíše se rok 2010 a NASA obnovuje svůj lunární program. Přistávací raketa je však zasažena výbuchem a jen s obtížemi při nouzovém přistání spočine na povrchu našeho nebeského souputníka. Jako jeden z odborníků budete muset ovládat malý létající modul, s jehož pomocí je potřeba vybudovat provizorní technickou stanici a navigační centrum. Pokud se to nezdaří, nemá posádka (včetně vás) sebemenší šanci na přežití. Můžeme být rádi, že se nám ještě do cesty nestaví hordy mimozemšťanů, kteří budou celou operaci škodolibě sabotovat. Codename Countdown je příspěvkem z loňské velikonoční soutěže na serveru Caiman, kde získal pěkné třetí místo. Bylo toto umístění zasloužené?


Codename CountdownÚčastníci vývojářských soutěží jsou často v časovém tlaku, a proto sáhnou po nějakém instatním programu na tvorbu her. V tomto případě to byl Darkbasic, který z mého recenzentského pohledu nemám vůbec v oblibě a kvalitní hry v něm vytvořené by ch spočítal lehce na prstech jedné ruky. Nesuďme ale předčasně, tento nástroj je stále nejrychlejším způsobem jak vytvořit 3D hru. Bohužel i zde se nevyhneme nepříliš povedeným modelům objektům, co je však závažnější, autoři vytvořili jakýsi pseudosvět. Část hry běží jakoby ve 2D režimu s 3D modely a v blízkosti plošiny se přepne do 3D. Toto nepředvídatelné transformování vás dokáže vyděsit a naštvat, obzvlášť u předělávky Moon Landeru, kterým Codename Countdown vlastně je. Už dlouho jsem nenarazil na tak línou a nepřizpůsobivou kameru, s vaším modulem tak sice máte stále přistávat s milimetrovou přesností, ale jednou jste těsně u plošiny, jindy krotíte hlouček pixlíků kdesi v pozadí a musíte jen hádat.


Codename CountdownNa herní plochu se díváte jakoby z ovládací kabiny, kde se řídíte podle zadaných a aktuálních koordinát. Každé kolo se skládá ze série úkolů, které nejen musíte splnit, ale také je nutno dodržet určitý čas a přesnost. Pokud nenasbíráte dost bodů, musíte level opakovat, jinak se vám neotevře další v pořadí. Úkoly jsou spojeny příběhem a povětšinou se klasicky točí kolem přistávání na plošinky nebo sbírání a transportu předmětů, při níž musíte přesně manévrovat. Codename Countdown je pouze průměrnou hrou, na které je poznat, že byla vytvářena narychlo. Na druhou stranu obsahuje slušný počet levelů, které jsou rozmanité, a nejde tak jen o krátkodobou zábavu. Pokud tedy překousnete zmatené pohyby kamery a jen průměrné zpracování budete spokojeni. Jinak doporučuji další skvělý remake Landeru s názvem Levitar 3D Evolved.  

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz