Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cognizance - arkáda s RPG prvky

  12:00aktualizováno  30. dubna 11:30
Jestliže máte rádi arkády okořeněné trochu RPG prvky, jste na správné adrese. V Cognizance hrajete za kouzelníka a musíte projít celkem třemi úrovněmi, abyste se mohli utkat se závěrečným bossem.
50

Cognizance

Platforma: Freeware
Výrobce: Z2 Games

Stáhnout

cognizance1

Cognizance není další klasickou arkádou. Na první pohled působí jako hodně promyšlená hra, která slibuje mnoho zajímavého, ale po bližším pohledu bohužel nenaplňuje očekávání. Nápad autora je jistě chvályhodný, ale bohužel se mu ho nepovedlo převést do vhodné podoby.

V Cognizance hrajete za kouzelníka, který prochází světem plných potvor. Před začátkem si zvolíte jednu ze čtyř obtížností a už vám nic nebrání pustit se do díla. Za úkol máte projít třemi úrovněmi, přičemž v posledním kole se utkáte se závěrečným bossem. Zajímavé je, že úkoly v jednotlivých úrovních jsou od sebe poměrně značně odlišeny. V prvním levelu sestřelujete lebky s různými čísly. Podle toho, jak vysoké číslo má sestřelená lebka, o tolik se vám znásobí schopnosti vašeho kouzelníka. Můžete si tak zvýšit sílu, energii, nebo získat lepší útok. Ve druhém levelu máte za úkol sestřelovat potvory, které nesou chybně napsaná slova. V posledním levelu vás cognizance2čeká abstraktně vypadající závěrečný boss a také plno nášlapných dlaždic. Když na některou z nich šlápnete, vystřelí speciální útok na bosse. Krom těchto dlaždic můžet ve všech levelech používat speciální kulomety. Stačí se k nim pouze přiblížit a chvíli se u nich zdržet. Značné množství práce udělají za vás. Pozor si musíte dávat také na zdraví, které vidíte v levém horním rohu a na různé překážky.

Vizuální stránka je průměrná. Cognizance disponuje poměrně solidní barevností a různorodostí nepřátel, ale o nic světového se nejedná. Například všechny tři levely jsou stejné, což je určitě škoda. S přehledností mít problém nebudete. Hratelnost se hodnotí složitě, ale nemohu o ní hovořit příliš pozitivně. Celé hraní Cognizance je v porovnání s délkou dost přehuštěné a zmatečné. Délka je opravdu žalostně krátká. Sice částečně záleží na obtížnosti, kterou před hraním zvolíte, cognizance3ale celkově vám Cognizance zabere jenom pár minutek, možná že mnohým ani tolik ne. S ohledem na fakt značné krátkosti vyšumí zvláštně pojatý koncept hraní. Celkově mi přijde, že Cognizance zůstal někde na půl cesty mezi arkádou a RPG, přičemž jsou atributy z těchto dvou stylů namíchány značně nešikovně. Pochválit musím alespoň hudební doprovod, který se povedl opravdu velmi dobře.

Hodnocení Cognizance je z mého pohledu značně rozporuplné. Pokud bych měl použít nějaké přízvisko, řekl bych, že Cognizance je zvláštní hrou. Nápad autora určitě nebyl špatný, ale převedení do herní podoby je neslané nemastné a jako velké mínus se odráží žalostná krátkost hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz