Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cognizance - arkáda s RPG prvky

  12:00aktualizováno  30. dubna 11:30
Jestliže máte rádi arkády okořeněné trochu RPG prvky, jste na správné adrese. V Cognizance hrajete za kouzelníka a musíte projít celkem třemi úrovněmi, abyste se mohli utkat se závěrečným bossem.
50

Cognizance

Platforma: Freeware
Výrobce: Z2 Games

Stáhnout

cognizance1

Cognizance není další klasickou arkádou. Na první pohled působí jako hodně promyšlená hra, která slibuje mnoho zajímavého, ale po bližším pohledu bohužel nenaplňuje očekávání. Nápad autora je jistě chvályhodný, ale bohužel se mu ho nepovedlo převést do vhodné podoby.

V Cognizance hrajete za kouzelníka, který prochází světem plných potvor. Před začátkem si zvolíte jednu ze čtyř obtížností a už vám nic nebrání pustit se do díla. Za úkol máte projít třemi úrovněmi, přičemž v posledním kole se utkáte se závěrečným bossem. Zajímavé je, že úkoly v jednotlivých úrovních jsou od sebe poměrně značně odlišeny. V prvním levelu sestřelujete lebky s různými čísly. Podle toho, jak vysoké číslo má sestřelená lebka, o tolik se vám znásobí schopnosti vašeho kouzelníka. Můžete si tak zvýšit sílu, energii, nebo získat lepší útok. Ve druhém levelu máte za úkol sestřelovat potvory, které nesou chybně napsaná slova. V posledním levelu vás cognizance2čeká abstraktně vypadající závěrečný boss a také plno nášlapných dlaždic. Když na některou z nich šlápnete, vystřelí speciální útok na bosse. Krom těchto dlaždic můžet ve všech levelech používat speciální kulomety. Stačí se k nim pouze přiblížit a chvíli se u nich zdržet. Značné množství práce udělají za vás. Pozor si musíte dávat také na zdraví, které vidíte v levém horním rohu a na různé překážky.

Vizuální stránka je průměrná. Cognizance disponuje poměrně solidní barevností a různorodostí nepřátel, ale o nic světového se nejedná. Například všechny tři levely jsou stejné, což je určitě škoda. S přehledností mít problém nebudete. Hratelnost se hodnotí složitě, ale nemohu o ní hovořit příliš pozitivně. Celé hraní Cognizance je v porovnání s délkou dost přehuštěné a zmatečné. Délka je opravdu žalostně krátká. Sice částečně záleží na obtížnosti, kterou před hraním zvolíte, cognizance3ale celkově vám Cognizance zabere jenom pár minutek, možná že mnohým ani tolik ne. S ohledem na fakt značné krátkosti vyšumí zvláštně pojatý koncept hraní. Celkově mi přijde, že Cognizance zůstal někde na půl cesty mezi arkádou a RPG, přičemž jsou atributy z těchto dvou stylů namíchány značně nešikovně. Pochválit musím alespoň hudební doprovod, který se povedl opravdu velmi dobře.

Hodnocení Cognizance je z mého pohledu značně rozporuplné. Pokud bych měl použít nějaké přízvisko, řekl bych, že Cognizance je zvláštní hrou. Nápad autora určitě nebyl špatný, ale převedení do herní podoby je neslané nemastné a jako velké mínus se odráží žalostná krátkost hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz