Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Coldgearz - neohrožený žoldák v akci

  12:00aktualizováno  12. srpna 8:36
Když generál zavelí, není již cesty zpět. A právě tak dopadl také hlůavní hrdina této hříčky, mající za úkol vypátret tajemný Coldgearz. Pomůžete mu na této nelehké pouti?
70

Coldgearz

Platforma: Freeware
Výrobce: Andy E. Hamm

Stáhnout

Coldgearz Jo žoldáci, ti nemají život ani zdaleka jednoduchý, což dokázala již celá řada komerčních i freeware gamesek, z nichž většina samozřejmě nesimuluje věrně život takového obyčejného vojáka, jako jednoduchý nástin problematiky každopádně postačí. A to platí také pro dnešní hru jménem Coldgearz.

Dost možná jste si již při čtení nadpisu kladli otázku, cože vlastně to Coldgearz je. Odpověď je pak nasnadě – nejedná se o krycí jméno tajné organizace, jehož jíž je náš voják členem. A právě naopak. Jde o cíl našeho snažení, tajnou základnu, která naše důsledně vycvičená skupinka hledá.

Ačkoliv vás jak vše nasvědčuje na místo přiletělo heColdgearz likoptérou hned několik, své kolegy již od začátku hry neuvidíte. Jedinou zprávou je zmínka generála, který vás na počátku hry seznámí se situací a pošle vás na vlastní pěst po základně pátrat zatímco on sám (možná trochu zbaběle) zůstane hlídat helikoptéru. Jelikož jste, jak už to bývá, rozený dobrodruh, podobnými detaily se nezabíráte a okamžitě se pouštíte do akce.

Ta se celá odehrává v útrobách hustého pralesa po jehož celé rozloze je roztroušeno hned několik nepřátelských hlídek. Zpočátku se bude jednat jen o osamělé jedince bloumající po krátkém předem daném úseku. Posléze se začnou protivníci houfovat, pohybovat ve skupinkách a pálit okamžitě jak vás uvidí. Naštěstí jste ale i na podobné situacColdgearz e vybaveni a jediné, co bude po vás konkrétně vyžadováno je nabízené možnost bez otálení využít. Základem je tedy pětice zbraní, mezi nimiž lze přepínat za pomocí čísel na klávesnici. Vybrat si mezi nimi musí prakticky každý, obsahují totiž od rychlopalných až po přesnější a ničivější kousky, jejichž nesprávným použitím si ale můžete také ošklivě ublížit. Obzvláště důležité se pak v Coldgearz ukazují granáty, které jsou nutnosti nejen při likvidaci nášlapných min, ale i na vzdálenější a obtížně sestřelitelné skupiny vojáků.

Co se týče celkové hratelnosti, má tato zboku viděná akční hra každopádně co nabídnout. Sice se začne po nezdravě krátké době opakovat a k dalšímu hraní bohužel nemotivuje ani honba za lepším vybavením, neboť jste již od začátku vybaveni vším dostupným spolu s plnými zásobníky (což bylo dle mého asi jedna z největších chyb autorů). I přes to ale milovníky akčních arkádovek Colgearz bezpochyby potěší a to nejen díky roztomilé grafice.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz