Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Collision Course - originální had

  12:00aktualizováno  5:56
Řiďte svého hada tak, abyste se nestali snadnou kořistí pro svého protivníka. A naopak správě využijte plamen, byste svého soka zlikvidovali. Navíc můžete sebrat různá vylepšení, která vám hodně pomůžou.
60

Collision Course

Platforma: Freeware
Výrobce: Flashback

Stáhnout

collisioncourse1

Collision Course je poměrně originálním kouskem. Inspiraci si bere především z klasického hada, kterého ale autor Collision Course hodně upravil a přidal prvky akční arkády. Had dostal více volnosti a také různé způsoby vylepšení.

Nejprve si v menu vyberete, jestli chcete změřit síly proti počítači nebo vyzvat kamaráda. V druhém případě se ale bohužel budete muset směstnat u jednoho počítače, neboť hraní přes internet není podporováno. Po startu se ocitnete v aréně a řídíte svého hada. Stisknutím klávesy hada proměníte v ohnivou kouli a v tomto stádiu můžete zničit soupeře. Jestliže však do sebe vrazíte oba dva jako ohnivé koule nic se nestane. Vaším úkolem tedy bude dobře manévrovat a ve vhodnou chvíli soupeře překvapit a zničit ho. Přeměna do ohnivé koule není zadarmo a ubírá vám palivo. Palivo se postupně samovolně doplňuje, ale určitě byste měli přeměnou šetřit až na vhodné collisioncourse2momenty. Jako ohnivá koule dostane váš had také lepší ovladatelnost a je mrštnější. Na hrací ploše se občas vyskytnou nějaké upgrady, takže se váš had rozmnoží, získá větší rychlost, nesmrtelnost nebo bude metat ohnivé koule. Možností je solidní množství. Pozor si také musíte dávat na dvě pochodně a na změť částic, která vás zbaví ohnivého módu.

Grafika je jednoduchá, ale i přesto poměrně pěkná. Pozadí je neměnné, ale hadi dělají efektní šmouhy a proměna do ohnivé koule je velmi zdařilá. Také po sebrání některého z upgradů se je na co dívat. I přes malé množství objektů mi ale hrací plocha přišla občas nepřehledná, především při sebrání nějakého multi-upgradu. Hratelnost bych rozdělil do dvou skupin. Jestliže hrajete proti počítači nijak závratně se nepobavíte. Chvíli se budete učit koncept hraní, ale s počítačem si příliš zábavy neužijete. Inteligence počítač není nijak špatná, ale stejně se poměrně brzy dostaví stereotyp. Upgrady hraní trochu oživí, ale ne na dlouho. Navíc plno hcollisioncourse3er bude až příliš krátkých po tom, co počítač narazí do pochodní nebo se nechá lehce zlikvidovat. Zpočátku to ale bude spíš naopak. Hraní ve dvou s kamarádem už může být o poznání lepší zábava, ale je otázkou, jestli se dva u jednoho počítače sejdete. I přesto bych ale vyzdvihl velmi pěknou audio stránku hry.

Collision Course boduje především díky své obstojné vizuální a audio stránce. Hratelnost je o něco horší, především herní doba strávená u této hry nebude nijak dlouhá. Jestliže však hrajete s kamarádem, může vás Collision Course velmi dobře pobavit.

Muzika navíc (2,7 MB, rozbalit do stejného adresáře v jakém je hra)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz