Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Coloroco - pinball tak trochu jinak

  12:00aktualizováno  15. ledna 6:10
Důmyslné levely, originální nápad a především zajímavá hratelnost, to je nový logický rychlík Coloroco, jež se inspiruje v řadě známých her. Celkové podání s trochu slabší grafikou si ale přesto zamilujete!
70

Coloroco

Platforma: Freeware
Výrobce: inaka

Stáhnout

Coloroco Pinball je již příliš okoukanou záležitostí – domnívali se s největší pravděpodobností autoři dnešní skvělé logické hříčky s celou řadou originálních prvků. Ačkoliv má totiž hra s pinballem řadu styčných bodů, celkově s ní má společného jen opravdu pramálo. Seznamte se s originálním Coloroco, jež bude váš harddisk a volný čas okupovat po poměrně slušnou dobu.

Mezi hlavní výhody Coloroco, které vás připoutají k obrazovce silou desítek kožených pásků je především variabilita a originalita, jež na vás čekají v několika herních módech s různými úkoly, jež se ostatně budou měnit i v procházení jednoho takového. Každý je Coloroco totiž rozčleněn do celé řady zajímavých misí, obtížnostně odstupňovaných. Asi nejzajímavějším a nejzábavnějším se ukázal mód v němž prověříte své schopnosti přesného odhadu a rychlých reflexů. Zpracovává totiž onu fázi pinballu, kdy odpalujete balónek pomocí pružiny danou silou, která rozhoduje o tom, jakou silou vletí do samotného prostředí. A právě to sehraje roli doslova zásadní. V něm vás totiž čeká řada překážek, stejně jako stěžejní modrý flek, zdánlivě bezvýznamný, v Colorocu se ovšem chopí role konečného exitu. Vaší snahou tedy bude míček sem dopravit co možná nejrychleji vzhledem k tomu, že na horním panelu vám neustále ubíhá časový limit, po němž vám již začnou neúprosně mizet životy z konta. A vzhledemColoroco k jejich omezenému množství byste to neměli dopustit.

Odpalování míčku, uhýbání zrádným červeným dírám pohlcujícím kuličky a překonávání přepážek pak nebude to jediné, co je pro vás přichystáno. Zabrousíte-li i do ostatních levelů, čeká na vás příjemné překvapení v podobě úkolů souvisejících s otáčením herní plochou, doplněných kupříkladu odpalování míčku. Zkrátka a dobře nápadů měli autoři dostatek a zužitkovali je téměř ukázkově.

Slabší stránkou Coloroco, jak je patrno z okolních obrázků, je technická stránka. Současní hráči namlsaní z 3D detaily oplývajících prostředí budou asi trochu zklamání při pozorování lehce stereotypního černého podkladu, které zabarvuje jen několik málo barevných čar tvořících ohraničení aktuálního úkolu. Pokud ale dokážete tuto malou vadu na kráse na oko přehlížet, budete odměněni příjemným logickým rychlíkem s výtečnou hratelností.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz