Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Combat Tanks - tanky útočí

  12:00aktualizováno  12. dubna 10:20
""NAHORU, DOLU, NAHORU, DOLU, NAHORU, DOLU!"" Nebojte, v Combat Tanks se žádneho buzerování nedočkáte. Je to klasická oddechová hra pro Windows, kterou si lze spustit i na nadstavbovém operačním systému Windows 3.x. Oplývá příjemnou herní grafikou, vhodnými zvuky a množstvím rozličných nastavení herních vlastností.

Combat Tanks

Platforma: Freeware
Výrobce: Red Herring

Stáhnout

Combat Tanks

Představa, že se budu muset na vojně nechat dobrovolně buzerovat od vyholených vy********* bl***** v zelený uniformě s hvězdičkama na ramennou, mě přivádí k myšlence, že tu je něco v nepořádku. Když někdo někoho zabije v míru jde sedět. Když někdo někoho zabije ve válce, je to hrdinský čin. Vždyť je to furt vražda??? Co se změní, copak člověk ve válce ztrácí hodnotu. A kdo k tomu dává příkaz? Ti nahoře, co sedí zalezlí, popíjí si v klidu svoje kafe a nařizují co mají chudáci vojáci, většinou mladí kluci, dělat. Kdo nechce na vojnu - nechat se šikanovat, může jít na civilku - makat pro stát. Proč? Jen pro to, že se nechce zabývat nesmyslnými a hloupými bezúčelnými rozkazy jako "NAHORU, DOLU, NAHORU, DOLU, NAHORU, DOLU!" Nedávno jsem četl na internetu zajímavou studii o účelnosti armády, kde bylo i mnoho textů odpůrců povinné vojenské služby a válek. Bohužel již nevím kde to bylo, jinak bych vám tyto stránky určitě doporučil, ovšem ony texty mrazily v zádech a byly dost pesimistické. Poukazovaly na zbytečné oběti mnoha bitev, válek a především na největší válečnou ostudu všech dob - Vietnam. Na válku se dobře dívá v televizním filmu nebo ve hře, ovšem zažít ji na vlastní kůži, válet se v bahně, slyšet nářek umírajících, zabíjet nebohé civilisty a krásné dívky, vraždit mladé lidi, kteří by také nejraději neválčili a kteří bojují nedobrovolně za opačnou stranu než vy, to musí být strašné.

Combat Tanks

Myslím že pokud onu válku člověk přežije, poznamená ho to na celý život. Zbraně používané v bojích jsou čím dál více nebezpečnější a ničivější. Atomových bomb je tolik, že by zlikvidovaly několik zeměkoulí. Jak dlouho může naše civilizace ještě existovat, pokud bychom mysleli pesimisticky, museli bychom si přiznat, že moc dlouho ne.

Ovšem zatím se ještě procházíme po zeměkouli a můžeme hrát počítačové hry, klidně i ty válečné a tak vám jednu takovou veselou bitevní hříčku přinášíme. Jmenuje se Combat Tanks a hráči si jí mají možnost zahrát již od roku 1994, kdy tato hra spatřila světlo světa.

Je to klasická oddechová hra pro Windows, kterou si lze spustit i na nadstavbovém operačním systému Windows 3.x. Oplývá jednoduchou, ovšem příjemnou pochopitelnou a nepřeplácanou herní grafikou, vhodnými zvuky a množstvím rozličných nastavení herních vlastností, herního módu a druhu bitevního terénu. V Combat Tanks, jak už jste jistě pochopili, ovládáte tanky a válčíte proti světu, případně proti vašemu spoluhráči. Záleží na tom jaký herní mód si zvolíte, může hrát klidně i jeden hráč, můžete si jen tak bojovat se spoluhráčem proti počítači a nebo, pokud budete chtít i naopak. S tanky se pohybujete v terénu, kde je mnoho různých překážek, jako voda, stěny nebo bahno, z nichž každá má své výhody i nevýhody. K dispozici máte tři různé typy zbraní včetně min. Munici však musíte sbírat, protože vám, pokud střílíte po protihráči, logicky ubývá. Jsou tu různé prémie, po jejichž sebrání začne útočit na protihráčův bitevní tank počítačem řízené letadlo, helikoptéra nebo malý tančík, případně voják. Je tu také herní mód, kdy jde o to, který z hráčů vysbírá více vlajek rozházených po hracím "bitevním" poli.

Combat Tanks

Hra je poměrně realistická zdi můžete posouvat, pokud do nich vrazíte. Projíždíte-li bahnem nebo vodou, zpomalí vás to. Pokud vjedete do člověka nebo pokud na něj dotlačíte zeď, zbude po něm jen krvavá skvrna. Combat Tanks je jednou z mála her, které lze hrát v multiplayer módu a to je dobře, protože lidi se přece rádi baví dohromady - právě proto také nezrušili kina a divadla po nástupu televize... Co bych o Combat Tanks ještě napsal? Je to prostě hra, která když chytne, tak nepustí a když pustí, tak až po hodně dlouhé době. A teď již DOWNLOADujte, protože DOWNLOAD ze serveru www.plnehry.cz je dobrý na zubní sklovinu :-)

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz