Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

C&C: Twisted Insurrection je splněný sen fanoušků klasické strategie

  17:00aktualizováno  17:00
Tiberiové války nikdy neskončí, což je pro nás hráče dobrá zpráva. Twisted Insurrection je mod, k jehož hraní nepotřebujete původní Tiberian Sun. Přináší hodiny a hodiny nové zábavy s více než třemi desítkami misí, nové jednotky, budovy, příběh, animace a samozřejmě podporu moderních operačních systémů.
100

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Platforma: Freeware
Výrobce: Twisted Insurrection Team

  • skvělé rozšíření již tak výborné hry
  • zachovává toxickou atmosféru původního Tiberian Sun
  • obrovské množství obsahu (nové kampaně, jednotky, budovy)
  • ke spuštění nepotřebujete nic, ani původní hru
  • funguje na moderních OS i s širokoúhlým rozlišením
  • hra ještě není ve finální verzi (chybí třeba pořádné herní menu)

Stáhnout

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Vzpomínáte na radioaktivitou nasáklý druhý díl tiberiové ságy s podtitulem Tiberian Sun? Aby ne, vždyť jde asi o nejlepší díl celé slavné série. Twisted Insurrection je fanouškovský mod k této skvělé sci-fi strategii, k jehož spuštění nepotřebujete nic. Ani původní hru. A je zcela zdarma. Představuje nové mise, nové jednotky, nové možnosti a výzvy, ale přitom nemění nic z atmosféry původního díla.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Twisted Insurrection se odehrává několik let po událostech v Tiberian Sun. Do příletu UFOnů z třetího dílu je ještě daleko a svět je stále rozdělen mezi dvě soupeřící frakce, GDI a bratrstvo Nodu. Mimozemské Tiberium, prvek přinesený z vesmíru, se po povrchu Země ještě víc rozrostl a z naší rodné hroudy se skutečně pomalu stává více zelená než modrá planeta. Radiace a různé mutace se nebezpečně blíží k posledním nezamořeným obyvatelným zónám a válka se pomalu přesouvá do svého druhého stádia.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Tiberian Sun byl co do atmosféry rozhodně nejlepší díl ságy. Různé jedovaté odstíny zelené a modré plnily obrazovku, po které si to mašírovali mechové s railguny a rotačáky a masakrovali smrtící mutanty a laserově červené kyborgy Nodu. Bůh ví, proč sci-fi mechy a pavoučí roboty nahradily v dalších dílech obyčejné a nudné tanky a vznášedla. Autoři modu se snaží být náladě původní hry co nejvíce věrni a je to patrné v každé z misí.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Těch je celkem 31. Kromě toho existuje pro každou stranu i trojice supertěžkých výzev. Říkám to proto, abyste si udělali představu, jak rozsáhlý projekt před sebou máte. GDI začíná celou kampaň v nezáviděníhodné situaci, poté, co se Nodu podařilo zmocnit jejich orbitálního kanónu, což vedlo ke zničení Bílého domu. Kampaň Nodu zase startuje velmi zábavnou misí, ve které musíte zničit každou civilní budovu v rebelujícím městě.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Z obtížnosti je patrné, že autoři předpokládají znalost původní hry, popřípadě datadisku Firestorm. Nikdo vás nevede za ručičku, nic nevysvětluje a i první mise se může, pokud si nedáváte pozor, v okamžiku proměnit v peklo. Mise není potřeba hrát postupně. Lze si vybrat, nebo nějakou přeskočit, pokud je nad vaše síly. Celkově jsou ale skvěle navrženy, včetně skriptovaných sekvencí a kvalitou se klidně mohou rovnat původní hře. Kromě kampaně je samozřejmě možné hrát i skirmish (rychlou hru), nebo soupeřit na nových mapách ve více lidech.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Každá strana dostala do vínku nějaké ty nové technologie, budovy a jednotky. Fanoušek si jich všimne okamžitě. GDI má třeba nové kráčející roboty s M.L.R.S. raketami, slouží jako vynikající mobilní artilérie proti těžkým jednotkám nepřítele. Vyzkoušíte si také například sílu těžkých tanků Goliath, které jsou tak obrněné, až je z toho nepříteli k pláči.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

NOD, který nikdy nesázel na brutální útočnou sílu, má k dispozici plamenometčíky, kteří zapalují rovnou celé budovy a lesy, přičemž ve hře nenajdete účinnější jednotku proti velkým skupinám pěchoty. Dále jsou zde třeba sebevražedné tanky s nukleární náloží a supersilné, ale pomalé a málo odolné houfnice Hammerhead, které jsou i v poměrně malém počtu schopny složit i nejsilnější jednotku ve hře, kráčející tank Mammoth Mk.II. No, každopádně je z čeho vybírat.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

Není možné vyčíst všechno nové, tak alespoň ve zkratce: hra podporuje rozlišení od 800 x 600 až po nové široko i úzkoúhlé. Umělá inteligence nepřátel byla notně vylepšena, což poznáte třeba ve chvíli, kdy před vámi zraněný tank ujíždí a ustupuje za své spolubojovníky, kteří ho kryjí. Před rychlou bitvou (a ve hře více hráčů), lze nastavit snad cokoliv od iontových bouří až po berserk zraněných kyborgů a výskyt mutantů na mapě. Hra obsahuje nová videa, hudbu a především… Funguje bez problému na moderním OS.

Command & Conquer: Tiberian Sun - Twisted Insurrection

 Twisted Insurrection má některé svoje malé mouchy (třeba nové ukazatele zdraví mi přijdou trochu matoucí), ale celkově jde o dokonalý fanouškovský produkt. Je tak dobrý, že bych se nezdráhal jej klidně označit za neoficiální datadisk. Obtížnost je sice vyšší, což nemusí sednout každému, ale když už z každé strany slyšíte, jak hrozná ta tiberiová válka je, dává to logiku. Nové jednotky jsou vyvážené, což je vzácné, a hra nabízí vyžití jak pro jednoho, tak pro více hráčů, přičemž v žádném aspektu nijak nepokulhává. Takže takové malé letní Vánoce. Bravo a hurá!

Případné updaty, nebo třeba odkaz ke stažení nového OST ze hry můžete najít na této stránce. 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz