Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Confectionary - kuchař a detektiv

aktualizováno 
Hned několik různých povolání, úloh a schopností si vyzkoušíte při hraní Confectionary. Základem je hledání seznamu věcí v neskutečně nepořádném prostředí, což bude osvěženo několika logickými hrami.
74

Confectionary

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • mnoho her v jedné
  • povedená vizuální stránka
  • místy frustrující

Stáhnout

Confectionary

ConfectionaryConfectionary je z všudypřítomných ikonek a obrázků prezentovaná tak trochu jako kuchařská hra, do té má ale pořád ještě daleko. Autoři se spíše pokusili do jednoho spustitelného souboru nacpat hned několik dobře fungujících konceptů a výsledek je příjemně variabilní. Opět se ale jedná o projekt ze stáje MyPlayCity, tedy připravte se na všudypřítomné vnucování instalace speciální lištičky pro snadný přístup k jejich hrám, což je v případě většiny uživatelů tak trochu nevyžádaný software. Dobře tedy sledujte, co odtrháváte. Pokud tuto možnost nezaškrtnete a nezvolíte ji ani po vypnutí hry, žádné programy navíc se vám do počítače nenahrají.

Hra Confectionary nás přesto staví do pozice jakéhosi kuchařského učně. Tomu Confectionaryalespoň nasvědčují jen chvilkové odbočky poté, co najdete někde zašitou poukázku na jednu kuchařskou lekci. Ta vás provede klasickou hrou, kde se tvoří skupinky o alespoň třech stejných a to tak, že hráč přehazuje sousedníma dvěma políčky. Tentokrát ale s tím rozdílem, že máte daný seznam ingrediencí, z nichž je celý recept vytvářen a právě pokud s nimi vytvoříte skupinku, jedna se od nich odečte. A tak to pokračuje až do chvíle, kdy posbíráte všechny potřebné suroviny, uvidíte výsledek svého snažení a můžete si přečíst recept. Další zajímavou mini hrou, na kterou také narazíte, je zase pro změnu skládání puzzle, díky němuž se můžete posunout do dalších lokací. To mě osobně připadalo dosti složité. Na výběr máte pouze ze tří kousíčku, ty musíte natočit a položit na správné místo podle vzoru. Ten je ale pouze černo-bílý a některé kousky vzoru nejsou zrovna na první pohled zřetelné, což může dělat problémy.

ConfectionaryJinak je hlavní herní část složená z procházení herními lokacemi, kde podporování časovým limitem budete muset sbírat věci ze seznamu. Ten může dělat anglicky méně zdatným jisté problémy, vždy je ale možno požádat o pomoc anglicko-český slovník. Hledané předměty jsou zapsané anglicky a na obrazovce jsou jich taková kvanta, že metoda pokus-omyl je takřka vyloučená. Přesto ji čas od času použít můžete, spíše ale výjimečně. Vždy se tedy ocitnete v nějakém prostředí jako je například obchod a zde budete mít všechny druhy předmětů od zeleniny, která sem patří přes rukavice, kočky, helmy, nůžky a tak dále. Pro to, abyste se dostali dále, je nutné posbírat předem dané množství těchto objektů a otevřou se vám i další lokace na mapě. Grafická stránka je mimochodem velmi podařená a to ve všech různých herních módech. Jinak je ale hratelnost místy nevyvážená až frustrující, zvlášť když ve změti předmětů nemůžete najít to, co potřebujete. Pevné nervy!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz