Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Conspiracy of Songo - návod

  12:00aktualizováno  1. prosince 10:14
Conspiracy of Songo není příliš obtížná adventura, několik potenciálně zákysových míst se však přece jen najde. Navíc je hra docela dlouhá, a tak návod určitě přijde vhod.

Seberte lano, malý kámen a zpoza toho největšího vytáhněte klacek. Mluvte s bezdomovcem tak dlouho, až zahodí láhev. Pak udělejte klackem díru v útesu, zastrčte do ní láhev a vyšplhejte nahoru. Promluvte si s bezdomovcem, pak si přečtěte nástěnku a zamiřte do baru. Promluvte si s barmanem, dostanete úkol. Nalijte plnou dvanáctimililitrovou sklenici, pak z ní přelijte pětinku do žluté sklenice. Tu vylijte zpět do láhve a opět naplňte z červené. V ní jsou teď 2 mililitry. Vylijte žlutou sklenici do láhve a nalijte do ní zbývající vodku z červené. Tu opět doplňte na dvanáct a dolijte z ní žlutou. V červené je teď 9 mililitrů. Vylijte žlutou sklenici do láhve a naplňte z červené. V ní zůstanou čtyři mililitry. Vylijte žlutou do láhve a nalijte do ní zbytek vodky z červené. Tu pak znovu doplňte z velké láhve a následně z ní dolijte zbývající jeden mililitr do žluté. Zůstane v ní právě kýžených jedenáct mililitrů. Předejte sklenici barmanovi, který vám za to dá kupón na pivo zdarma. Seberte mu ještě z pultu sirky a vraťte se k bezdomovci.

Dejte bezdomovci kupón a až odejde, přečtěte si noviny. Dozvíte se, co se stalo s Jerrym. Běžte si s ním promluvit, pak si přečtěte něco o Songu a vejděte do levých dveří. Přečtěte si na nástěnce kdo vyhrál titul zaměstnance měsíce, následně pak ještě zprávu na dveřích kanceláře. Pokračujte do bufetu pro zaměstnance, promluvte si s Waynem a vejděte na záchod. Seberte z koše plastikovou láhev, pootevřete dveře do kanceláře a seberte z horního šuplíku formulář o propuštění. Vyjděte ven a pokračujte do hotelu. Promluvte si s recepční, pak vyjděte opět ven, obejděte budovu a zapalte bordel v odpadkovém koši. Martin Zippo si zavře okno, což je neklamným znamením toho, že se probudil. Vraťte se tedy k recepční a nechte ji zavolat opět nahoru, pustí vás. Přivolejte si výtah, vyjeďte do čtrnáctého patra a vejděte bez okolků do dveří Martinova pokoje. Promluvte si s ním, získáte bližší povědomí o Jerryho případu, Martinovo telefonní číslo a otevře se vám lokace přístavu, kam neprodleně zamiřte.

Promluvte si s Magnolií, dozvíte se, že budete muset najít nočního strážce Zaka. Seberte zde ještě dalekohled a vraťte se k Martinovi. Poradí vám, abyste našli někoho dalšího, kdo třeba má Zakovo telefonní číslo. Před pokojem utrhněte lístek na koncert, pak jděte k místu, kde visí Jerry, vejděte do dveří, vepište na formulář o propuštění na jméno Willyho a vhoďte ho do jeho schránky. Přímo Willymu pak ukažte lístek na koncert The I a řekněte mu, že ho dostali všichni zaměstnanci. Půjde si vybrat poštu, když ale zjistí, že byl propuštěn, vyrazí se místo toho opít a vy můžete volně použít telefon pro zaměstnance. Předtím se ale podívejte v přístavu na lístek na domě za stráží a zapamatujte si Magnoliino příjmení. Zavolejte Viktoru Lunchovi a představte se jako Magnolie. Zeptá se vás právě na ono příjmení. Pak od něj získejte číslo na Zaka a zavolejte rovnou i jemu. Dozvíte se od něj cenné informace o nočním odvozu Songa.

Jděte do přístavu a použijte dalekohled na červenou bójku, zapamatujte si přitom souřadnice ostrova. Následně je zadejte do přístroje nad dírou ve zdi, dozvíte se, že se tam nachází velké město s výraznou budovou jakési firmy. Promluvte si o ní s Wallym, dozvíte se, že sídlí ve městě jménem Korsow. Jděte do přístavu, promluvte si s objevivším se mužem ze společnosti La Mer a nechte si vysvětlit pravidla soutěže ve sbírání písmen na lahvích od minerálky. Pak jděte k telefonu a nechte se zaměstnat. Jděte do sídla firmy a nechte si dát kvíz od šéfa. Nechce na tu práci žádného inteligenta, takže odpovídejte co nejhloupěji. Až dostanete klíč, projděte do druhých dveří, seberte z krabice v pravém dolním rohu správné uzávěry od láhví a promluvte si skrze díru s vězněm, jenž zde též pracuje. Vraťte se ještě k šéfovi a ukradněte mu rychle, než vás vyhodí, ze stolu svorku na papíry. Pomocí ní pak otevřete spodní šuplík v kanceláři Viktora Lunche a vytáhněte z něj sluneční brýle a kýžený uzávěr s písmenem M. Teď si můžete jít vyzvednout cenu za nasbíraný nápis La Mer u obchodníka v přístavu.

Jeďte rovnou do Korsowa a promluvte si s hlídačem o Songu. Pak jděte přímo k němu, prohlédněte si ho a zaměřte se na jeho levé oko. Uvidíte tam kameru. Před přibíhajícím agentem Jazzem se skryjte za pravý pylon u sochy a následně ho trefte kamenem do hlavy, když bude otočený zády. Seberte mu rádio, svažte ho, přivažte ke studni a vybavte se jeho zbraní. Pohrozte mu nabitou pistolí, abyste od něj vyzvěděli co nejvíc informací o spiknutí s krycím jménem Songo. Ještě se musíte zbavit přicházejícího agenta číslo dvě, takže dejte Jazzovi rádio a donuťte ho zavolat šéfovi, že je vše v pořádku. Nyní se vrhněte do nové lokace, projděte dveřmi chemické firmy, v laboratoři 2 seberte ze šuplíku optický kabel s kamerou a připojte ho k televizi v laboratoři 1. Drát pak táhněte pod jedněmi i druhými dveřmi a vezměte ze stejného šuplíku ještě plánek ventilačního systému. Prohlédněte si ho a pak do ventilace umístěte kameru. Vraťte se k televizi, zapněte ji, přepněte na čtvrtý kanál a přepněte přepínač těsně nad místem, kde je připojen optický kabel. Teď byste měli vidět interiér kontrolní kanceláře. Prohlédněte si monitory jednotlivých měst, zjistíte, že v jednom z nich se před sochou Songa nachází několik lidí a ukazují si na ni – tam tedy bude Songo novinkou, tam tedy bude i jeho "zloděj" Tanko Millic.

Vyražte neprodleně na udané místo lodí, promluvte si se strážkyní a jděte k soše. Klikněte na ni levým tlačítkem, vymyslíte plán, jak dostat Tanka, ale musíte se nejprve trošku zamaskovat. Jděte zpět k přístavu a půjčte si od hlídačky čepici. Nasaďte si sluneční brýle, čepici a obraťte šaty naruby, pak můžete před Songem přednést falešnou prosbu o pomoc. Vraťte se do přístavu a schovejte se za nápojový stroj. Až dorazí Tanko, pohrozte mu pistolí a dále už jen sledujte závěrečnou animaci…

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.Najdete na iDNES.cz