Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Construction Destroyer 2 - arkanoid na staveništi

  12:00aktualizováno  3:39
V roli chlapíka na stavbě musíte s pomocí míčku a traverzy na zádech ničit jednotlivé barevné cihly. Že vám to něco připomíná? Ano, jde o další variantu Arkanoidu/Break-outu s padesátkou levelů, pěknou kreslenou grafikou a několika novinkami.
60

Construction Destroyer 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Yamada No Ana Project

Stáhnout

Construction Destroyer 2Připadají vám screenshoty u dnešní hry povědomé? Možná si vzpomínáte na akční hru s logickými prvky Building Panic, která pochází od stejného japonského vývojáře. I když mají podobnou grafiku a hlavním hrdinou je zase stavební dělník, nejde o přímé pokračování. Přesto je i dnešní Construction Destroyer 2 předělávkou klasiky, konkrétně klasiky všech klasik: Arkanoidu a jeho příbuzného Breakoutu. Nejde však o prostou kopii originálu, ale sama přináší některé originální prvky, stejně jako tomu bylo u Building Panic.

Na velkém staveništi budete hrát za stavebního dělníka s traverzou na zádech (taková neobvyklá pálka z Arkanoidu). Vaším úkolem je samozřejmě bořit cihličky, které zde však tvoří řady traverz. Cihličky mají různé barvy a jakousi barevnou posloupnost. Pouze červené cihličky míček zbortí, jinak nejdřív musíte jednu cihlu trefit vícekrát, dokud se na červenou nezmění. Pokud vám to trvá příliš dlouho, zazní varovná siréna a přibude nová řada kostek a stávající se posunou níže, což se stane i v případě, kdy vám spadne Construction Destroyer 2 míček na zem. Hra tedy nekončí vyčerpáním životů, když vám propadají míčky, ale podobně jako v Tetrisu, když počet řad traverz dosáhne určité výšky a celá stavba se zhroutí. 

Panáčkovi se do práce normálně moc nechce, ono pobíhat s traverzou na zádech sem a tam určitě není nic příjemného. Mnohdy tak nestíháte a je dobré se držet ve středu hrací plochy, abyste se mohli rychle přemístit ke krajům. Míček se od stran odráží trochu krkolomně, navíc díky mnoha kostkám a jejich odolnosti se často odráží. Pomoci mu lze poskočením, kdy se jeho trajektorie alespoň trochu usměrní. Občas vypadne z kostek nějaké ovoce, a to se to teprve začne hrát! Takové hrozny s každým poskočením míček naklonují, Construction Destroyer 2 jablko vám zase umožní skákat výše a po banánu budete běhat jako u střevní chřipky (bez nepříjemných doprovodných efektů). Po zničení všech kostek se posunete do dalšího kola, kdy jsou na počátku jinak uspořádány, mají jiné barvy a vyžadují třeba více dotyků s míčkem. 

Construction Destroyer 2 můžete hrát i ve dvou na jednom počítači nebo sami ovládat dva panáčky. Pěkná kreslená grafika je jako vystřižená z klasických arkád, škoda jen, že zvuky tak povedené nejsou, a absence hudby také nepotěší. Za to má hra i s padesátkou levelů jen malou velikost a stáhnout si ji tak může prakticky každý. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz