Continue? Philly Under Fire vám připomene kultovní retro kousek Contra

  18:00aktualizováno  18:00
Pamatujete na ty časy? Voják běží neohroženě vstříc nepřátelům a projektilům, k tomu hraje hudba jako z filmů osmdesátých let a všechno je tak rychlé, až z toho jde hlava kolem. To byl Contra, k jehož odkazu se Continue? hrdě hlásí. Pokud vás to tehdy oslovilo, budete z této novější verze nadšeni.
85

Continue? Philly Under Fire

Platforma: Freeware
Výrobce: LazyBrainGames

  • skvělá kopie Contra
  • retro zpracování
  • tempo
  • po smrti začínáte znovu (vysoká obtížnost)

Stáhnout

Continue? Philly Under Fire | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Continue? Philly Under Fire

Je to jasné. Ve chvíli, kdy jeden ze tří hlavních hrdinů (mezi nimiž si na začátku hry vybíráte) pronáší slova "Contra byla pěkná krav...!", je všem už v ten moment zřejmé, že z tohoto prohlášení kape ironie. Autoři i samotní hrdinové tuto starou klasiku a dědečka všech arkádových stříleček milují. Co vy? Na odpověď ovšem nemáte mnoho času, začíná mimozemská invaze a tu musíte odvrátit vy.

Continue? Philly Under Fire

Velmi zajímavý prvek celé věci je v tom, že každá ze tří hratelných postav reprezentuje jednoho z účastníků a komentátorů herního kanálu "Continue?" na YouTube. Autoři hry je mají nejspíš tak moc rádi, že z nich udělali hrdiny své hry. Že jsou to hrdinové neohrožení, nadlidští a dokonalí, je jasné. Všechno jako by vypadlo z akčního filmu z osmdesátých let.

Continue? Philly Under Fire

Hráč si tedy vybere svého favorita, ovšem ve skutečnosti mezi nimi není žádný hmatatelný rozdíl. Snad až na kosmetickou stránku. Vše začíná ve zničené Philadelphii. Hráč má kulomet a pobíhá směrem doprava, odkud se na něj řítí nepřátelé ze země i ze vzduchu. Občas najdete vylepšení, které vám dá štít nebo možnost, že váš kulomet střílí jak sprcha do všech stran. Prostě Contra. Kdo si pamatuje, ten si obrázek jistě udělá sám.

Continue? Philly Under Fire

Inteligence nepřátel je nulová a nebezpečí představuje jejich množství. I když ani to není pravda. Největším problémem je fakt, že nevíte, co na vás čeká o několik obrazovek vedle. Může to být pasáž, ve které skáčete z balvanů potápějících se do lávy, nebo třeba jeden z nečekaných a velmi četných bossů. Když vás něco zasáhne (ať už je to moucha, nebo dělostřelecký granát) umíráte a přijdete o jeden život. Máte jich pět a přijít o ně je dílem okamžiku.

Continue? Philly Under Fire

Continue? Philly Under Fire je skvělá předělávka. Ono to vlastně ani nic jiného není. Je to Contra v jiném balení. Ale je to balení zábavné, to se musí nechat. Člověk neví, co čekat za dalším "rohem", všude kolem explodují exploze explozí a na retro kabátek hry je radost se dívat. Zachována byla i vysoká obtížnost a legendární nevyzpytatelnost originálu. Často ani netušíte, co vás zabilo. Ale i umřít je v rytmu starého akčního filmu bezvadné.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...Najdete na iDNES.cz