Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cool Trumps: Supreme - rychlejší nebo dravější?

aktualizováno 
Karetní hry mají mnoho podob a může jít i o deskovou podobu souboje dvou špičkových tenistů nebo příslušníků zvířecího světa. Vsaďte si na jednu z vlastností aktuální karty a oberte protivníka o všechny jím držené karty.
68

Cool Trumps: Supreme

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Stock, Martin Whitmore, Mordi

  • trochu jiná karetní hra
  • různé typy karet
  • slabší grafická stránka

Stáhnout

Cool Trumps

Cool TrumpsSama si pamatuji, že na střední a základní škole v minulosti letěly tak trochu netradiční karetní hry, které byly těm prezentovaným v Cool Trumps: Supreme velmi podobné. Hra se podle všeho inspiruje hrou originálně nazvanou Top Trumps, jejíž ekvivalent v českém jazyce je mi bohužel neznámý (můžete vše uvést do pořádku v komentářích).

To ale pro hraní vůbec nevadí - jeho principy jsou natolik jednoduché, že si na ně zvyknete dříve než je tomu například u některých klasických karetních her. Karty s králem a čtyřmi barevnými symboly zde ale ani nepotkáte. Pro hraní Cool Trumps potřebujete speciální balík karet. V případě této verze počítačové hry jsou prozatím k dispozici pouze dva. Do budoucích verzí se ale očekává silné rCool Trumpsozšíření a autorům můžete poslat pro inspiraci vlastní sadu a je možné, že se ve hře objeví. Prozatím si tedy zahrajete se zvířaty a světovými tenisty.

Že vás nenapadá, co by tyto dvě kategorie mohly mít společného? No ve skutečnosti nic, proto se jedná o dvě oddělené karetní sady. Pro příklad si balíček se zvířaty. Jejich rozpětí je obrovské a tak se od ještěrů objeví ve stejné hře i pavouci, šelmy a další. Každá karta se pak skládá z fotky, která je nejméně důležitá. Vy byste se správně měli dívat především po údajích pod ní. Zde se pod sebou nachází délka těla, váha, délka života, maximální dosažitelná rychlost a ve spodní části je index od jedné do deseti. Čím vyšší, tím je zvíře větší zabiják a více nebezpečné.

Cool TrumpsBalík karet se rozdá dvěma hráčům pěkně na poloviny a ten, který začíná první se vybere náhodně. Ten posléze hraje do té doby, než prohraje. Manipuluje s aktuálně vybranou kartou, kde musí vybrat jednu z vlastností u které si myslí, že je lepší než u zvířete které má protihráč (to ale nevidíte až do chvíle, kdy vyberete vlastnost a hra se odehraje). Po výběru tedy dojde k odhalení protivníkovy karty a pokud jste byli lepší, berete obě - cílem je získat co nejvíce karet. Výběr vlastnosti je pak na vás, ale je jasné, že třeba v případě geparda, budete sázet kupříkladu na rychlost pohybu, zatímco u pavouka asi nebude nejlepší do hry vstupovat s celkovou váhou, která je menší než v případě jiných.

Celkově je Cool Trumps poměrně zajímavou karetní hrou, která nabízí i jistou výzvu. Pokud ale k podobnému typu zábavy netíhnete, nejspíše vás nenadchne ani tento projekt. Navíc i technické zpracování mohlo být o něco propracovanější. Ale autoři mají ještě velké plány s budoucími verzemi, nechme se tedy překvapit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz