Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Corridors of Power – DooM se vrací

  12:00aktualizováno  31. října 9:17
Jsem si jistý, že se nenajde mezi vámi snad ani jediný, jemuž by nic neříkalo pařanské slovo “doomovka”. Nicméně autoři dnešní plné hry se nechaly inspirovat právě touto legendou a vytvořili velice solidní 3D střílečku. Opět budete se zbraní v ruce křižovat všemožnými chodbami, potkávat nepřátelské bytosti, sbírat různé bonusy, ale především se bavit a to zcela zdarma!

Corridors of Power

Platforma: Freeware
Výrobce: APG Software

Stáhnout

Corridors of PowerTo se takhle jednoho dne dalo dohromady pár nadšenců v čele se zkušeným amatérským programátorem Andrew Gardnerem, vytvořili vývojářský tým APG Software a jejich primárním počinem se stal právě Corridors of Power. Dočkal se řady kladných ohlasů, a proto nastal okamžik, kdy se představí i na Plných hrách. Musím předeslat, že příznivci 3D stříleček si přijdou skutečně na své, i přesto, že je Corridors of Power (dále jen CoP) koncipován velice jednoduše, ale jak se říká: „V jednoduchosti je síla!“ :-). Máte-li tedy zájem seznámit se s touto gameskou trochu blíže, neváhejte čtěte dále.

Velikost CoP by nikomu neměla činit problémy, proto za stáhnutí, kromě těch pár impulsů, nic nedáte. Po rozbalení si budete moci vybrat ze dvou možných spouštěcích souborů. Jeden vás vtáhne přímo do hry, zatímco ve druhém si budete moci zvolit nastavení. My se nejdříve podíváme právě na ony zpřístupněné volby. Zobrazí se vám menu o celkem sedmi položkách. Najdete tu například položky grafika (rozlišení možné až do výše 1280x1240), zvuky (např. stereo), ovládání (velice důležité, protože během hry máte k dispozici řadu tlačítek rozesetých po celé klávesnici) a poté už jen základ (např. spuštění, uložení). Po projití této nabídky pro nastavení můžete v klidu kliknout na “Launch game”.

Corridors of PowerPo spuštění CoP si ze všeho nejdříve prohlídnete dvě úvodní loga. Během momentu se už však začne načítat první level, v něm se budete ihned moci seznámit se vším důležitým. Prostorově je hra vytvořena v 3D podobě z vlastního pohledu. Na počátku se objevíte v jakési budově a to přímo v nějaké kanceláři, kde toho moc nenaleznete. Pouze nějaké stoly a holé zdi. Vyjdete-li na chodbu, zjistíte, že kanceláří je tu víc a dokonce už na vás z pravé strany začíná útočit jakýsi létající robot. Poté už budete stoupat po schodech o patro víš, kde na vás číhá další nástraha a to tentokrát v podobě jakéhosi zeleného panáka, který náboji ve své zbrani nešetří. Bude také nutné nalézt známý vypínač, který zpřístupní jisté uzamčené dveře. Během hry budete samozřejmě sbírat nějaké ty bonusy. Bohužel jich není tolik, kolik by se dalo očekávat. Pouze nové zbraně, střelivo a medikamenty. Tyto náležitosti budete moci sledovat v dolních rozích obrazovky.

Po úspěšném dokončení první mise se dostanete do druhého levelu, který by se dal označit jako mírně obtížnější než předcházející. Prostředí se vůči domu razantně změní a to v tajemné chodby, kterým za každým rohem mění svoji materiální podobu. Také potkáte nepřátelé jiné formy, svezete se výtahem či budete padat dírou. Nakonec se dostanete ven na čerstvý vzduch před objekt, ve kterém jste se nacházeli. Dokončení obou levelů pro vás bude vcelku jednoduchou záležitostí, ale jelikož se jedná o verzi hry 0.73, pak můžeme každým dnem očekávat nové levely na domovských stránkách APG Software. Musím upozornit, že již nyní se tam jeden nachází volně ke stažení. Musím však upozornit, že už není tak jednoduchý, jak tomu bylo u předešlých.

Corridors of PowerPodíváme-li se nyní na ovládání, zjistíme, že je pojato obdobně jako u každých správných “doomovek” (myš+klávesnice). Budete moci například využít běhu, úkroků, vyskočení a dalších. Graficky je tento počin na celkem průměrné úrovni, ale to můžete posoudit sami z okolních screenshotů. V CoP jsou obsaženy kvalitní zvukové efekty, a naproti tomu absence hudby mrzí.

A jak bude znít závěrečná rekapitulace? Corridors of Power je jisto jistě zajímavou gameskou, a přestože její provedení trochu pokulhává, měli bychom se na tuto gamesku dívat dobře, jelikož 3D střílečky se na freewarové scéně zas tak často zase nevidí. Proč bychom tedy měli pařit komerční tituly, když můžeme mít něco podobného zcela gratis, že? :-)

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz