Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cosgrove's Umbrella- odvážná žabička

  12:00aktualizováno  25. června 10:31
Sbírat korunku ke korunce, vyhýbat se všemožným úkladům a nástrahám, lozit po žebřících, skákat a přeskakovat, sem tam si i vystřelit v roli malé zelené žabičky, to vše najdete zde pod jednou střechou.

Cosgrove's Umbrella

Platforma: Freeware
Výrobce: Ben Roth

Stáhnout

Cosgrove's UmbrellaJistě jste se již dovtípili, že se vtělíte do milé zelené žabky a vaším úkolem nebude nic jiného, než se přes různé pasti a jiné překážky pomalu, ale jistě prokousávat vpřed. Čekají zde na vás poletující plaménky, každý, byť jen pouhý dotyk s nimi znamená ztrátu jednoho ze tří počátečních životů, které obdržíte ihned po spuštění hry. Číhají na vás i kamenné kostky, které pracují na principu jakéhosi bucharu, pokud se pod ně nachomýtnete, nezbude z vás ani ten příslovečný mastný flek. Aby toho všeho nebylo ještě dost, na své pouti narazíte i na malé, ale velice nebezpečné kanónky, které v určitých časových intervalech vystřelují proti vám smrtící koule.

Cosgrove's UmbrellaJak vidíte, nebude to tedy zřejmě žádná procházka růžovým sadem, ale těžké a nebezpečné putování. Musíte dokonale zvládnout přeskakování po různých plošinkách, sbírat poctivě korunku za korunkou, to jsou vaše pracně vydělané penízky, které se proměňují v body. Z toho jednoznačně vyplývá i cíl a účel hry, dostat se do dalších kol a získat co největší možný počet bodů. Používat budete muset i žebříky, v každém levelu si přeskákat až k páčce a tuto přehodit, tak si připravíte dveře pro přechod do další části hry. Objeví se totiž jakási dvířka s nápisem END a k těm musíte doskákat a projít jimi dál, samozřejmě, že všechny vyjmenované nebezpečné prostředky se snaží vám v tom zabránit.

Velice sympatické je i to, že před samotným započetím hry si můžete ovládání nacvičit v nabídnutém tutoriálu, což není nic jiného, než taková tréninková část. Vřele doporučuji ji absolvovat, zjistíte tak snadno, co všechno ta zelená žabička, za kterou hrajete, dokáže. Cosgrove's UmbrellaJistě znáte ono příslovečné „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, tak se tím raději řiďte. Ve hře pak můžete přeskakovat i na malé bedničky, které se po dopadu na ně rozbijí a vysypou se z nich další penízky. Narazit lze také na fialové písmeno G s vlajícím praporkem, jeho sebráním získáte potřebné střelivo. Nemrhejte s ním ale zbytečně, šetřete si je na již zmíněné plaménky, zvláště stojí-li vám v cestě k páčce, kterou je nutno přehodit.

Potkat se můžete i se zelenými tabulkami, označenými vykřičníkem, těm se ale raději vyhýbejte, ty vás totiž přenesou na jiné místo, zpravidla o hodně zpět a tak si jenom zbytečně přiděláváte práci. Provedení této 2D freeware arkády považuji za velice zdařilé, i když o vyložené originalitě hry nelze v žádném případě hovořit. Snad lze připustit, že je obohacena o několik nových, doposud neznámých prvků, ale musím říci, že podobných arkád jsem už odehrála více. Cosgrove's UmbrellaPřesto hru doporučuji ke stažení, užijete si mnoho hodin docela příjemné zábavy. Musíte se ale smířit s tím, že než se svoji žabku naučíte řádně ovládat, párkrát doslova zahučíte do nějakého propadliště.

Udivila mne i ta skutečnost, že do tohoto doslova herního trpaslíka se podařilo autorovi vměstnat i hudbu. No hudbu, ono je to spíše jen takové klimbání a bimbání na klavír, může se stát, že po delší době hraní vám to poleze na nervy, zvláště pak tehdy, budete-li ve hře neúspěšní. No s tím se už ale musíte smířit, neboť vypnutí této „hudby“ jsem neobjevila. Autor pro vás připravil i malý návod, bohužel je samozřejmě v angličtině. Jenom se nikdy nedotýkejte DELETE, tato klávesa vás ihned zbaví jednoho života. No a to nejlepší na konec, po skončení hry se můžete svým jménem zapsat do tabulky nejlepších dosažených výsledků.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz