Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crack Attack - seřaďte cihličky

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 12:02
Logické hry mají veliký okruh svých příznivců a obdivovatelů, mnozí je však ve velké oblibě nemají. Tuto hru tedy přinášíme pro ty z vás, kteří tento herní žánr hrají rádi, neboť jim přináší dlouhé chvíle dobré zábavy.
70

Crack Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Nelson

Stáhnout

Ihned po spuštění hry se objeví známé šedé okno Windows, nebojte se, nebudete v něm hrát. Zde si totiž pouze nastavíte podle libosti počet hráčů, můžete hrát sami, nebo si přizvat v rámci soutěžení svého sourozence či kamaráda. Potom se do příslušných kolonek zapíšete svými jmény a můžete se pustit do hraní. Po startu se objeví na obrazovce různobarevné cihličky, uspořádané do sloupců a řad. Tyto řady se pomalu, ale jistě, posunují nahoru, máte za úkol pomocí všech kurzorových kláves a mezerníku je mezi sebou přehazovat tak, abyste v řadě, nebo ve sloupci seřadili vedle sebe, nebo nad sebou, nejméně tři cihličky stejné barvy. Čím více jich takto seřadíte, tím je to lepší.

Jakmile je takto seřadíte, tyto uspořádané cihličky zmizí a všechny ostatní, nacházející se nad takto vzniklým otvorem, automaticky napadají do volného prostoru. Všechny ostatní v těch nejhornějších řadách tam potom naházejte sami, tak si uvolníte hrací prostor. Toto pravidlo je nutné stále dodržovat, neboť pokud stále stoupající sloupec cihliček dosáhne určité výše, spadne na něj seshora jeden, nebo více červených trámků, což signalizuje tu skutečnost, že se blížíte ke kritickému bodu hry, při tom se tak hra stává těžší. Je tedy nutné rychle ve všech řadách, nebo sloupcích najít možnost seřadit výše popsaným způsobem stejné barvy a tak si znovu uvolnit hrací prostor.

Pokud se vám to včas podaří, spatříte v horní řadě červená bonifikační srdéčka, která po chvíli zmizí a objeví se číslice, která znázorňuje počet kol, do kterých takto automaticky postupujete. Pozor si však dávejte na to, že občas obdržíte nějaký ten prémiový předmět, který však nemusí být vždy přínosem k bodování, nebo k ulehčení hraní, padají i předměty, které přispívají ke zvýšení obtížnosti hraní, například vám přehodí ovládání hry. Také se může stát, že se všechny cihličky stanou neviditelnými a potom je nutné hrát dále doslova naslepo. Jak při hře jednoho hráče, tak i ve dvou, vyhrává ten, kdo docílí většího skóore, pouze s tím rozdílem, že v sólo hře si hra pamatuje nejlepší váš výsledek, hlášení “Vyhráli jste” neuvidíte vždy.

To se totiž objeví jen tehdy, když v následující hře dosáhnete většího počtu bodů, než v předešlé. Pokud se vám toto nepovede, uvidíte nápis “Hra skončila” a nezbývá tak nic jiného, než začít hrát znovu. Totéž se stane v tom případě, když se vám nepodaří včas cihličky seřadit a jejich sloupec vyjede až úplně nahoru. Pokud se stane, že máte cihliček naopak nedostatek, klepněte na “Enter” a tak si do hry přidáte další spodní řadu. Nestává se to sice často, ale i s tímto je nutné počítat. Seřazovat stejné barvy lze ve všech řadách a v sloupcích, tudíž i v těch nejspodnějších, máte tedy vskutku neomezené možnosti, jen je nutné bedlivě neustále sledovat celou hrací plochu, jinak prohrajete.

Tato hra je provedena v docela pěkném grafickém, barevně oku lahodícím prostředí, trochu jsem postrádala nějakou tu doprovodnou hudbu, také by rozhodně neškodilo přidat nějaký ten zvukový efekt, například svist při mizení správně seřazených cihliček. Jinak se mi hra velice líbila, mám ráda logické hry, obzvláště, jsou-li provedeny dokonale, což o této hře opravdu platí. Tak se s chutí pusťte do hraní, zvláště ve dvou je hra vskutku téměř návyková!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 42 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz