Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crazy Bumpa - kulička na trampolíně

  12:00aktualizováno  12:37
Arkáda se skákající kuličkou, která nabízí několik set levelů, ve kterých budete skákat mezi pružnými deskami, sbírat předměty a hasit ohně. Nu, zkrátka zase jednou pořádná porce hopsání.
60

Crazy Bumpa

Platforma: Freeware
Výrobce: Kochon

Stáhnout

Crazy BumpaFrancouzský autor pod přezdívkou Kochon se zaměřuje především na tvorbu arkádovek, Crazy Bumpa je potom již třetí hrou, ve které ovládáte nějakým způsobem kuličku. První dvě měly hodně blízko k Trail Blazeru, tentokrát však kulička supluje roli arkádové postavy. Skákající hrdinku máte za úkol provést daným levelem, vysbírat cestou všechny zelené diamanty, po čemž vás ještě čeká cesta k exitu,většinou umístěném někde na začátku. 

Jednotlivé levely tvoří víceúrovňové plošinky vymezené ve všech směrech jakýmisi pružnými deskami. Mimo chození do strany můžete s kuličkou už jen vyskočit. Pak si ji vezmou na starost okolní desky, jež se dokáží různě zprohýbat a kuličku odrážet zase zpět. Tento podivný a tak trochu náhodný pohyb je vlastně základem celé hry. Ani po delším hraní se mi nepodařilo najít stoprocentní recept a mít kuličku zcela pod svou nadvládou. Pokud by tomu však tak bylo, asi by se hra stala pouhým jednoduchým bloumáním sem a tam. Některé desky mají speciální vlastnosti, třeba leží ve více vrstvách a pro další postup je musíte nejprve rozbít Crazy Bumpa kladívkem. Jiné se s každým skokem zužují, až se skrze ně propadnete, jiné lze rozbít až po sebrání určitých předmětů. Na některých deskách pro změnu leží malé ohníčky, takže na ně musíte vstoupit až po sebrání vodní kapky k jeho uhašení. Tyto drobné prvky doplňují zmíněný obtížný pohyb a tvoří veškerou náplň hry.

Crazy Bumpa je předělávkou hry Bumpy´s Arcade Adventures od týmu Loriciel. Právě levely z originálu tvoří jednu se sad. K tomu autoři přidali další nášup kol, ve kterých využijete speciálních předmětů, další sada zase slouží jako tutoriál. Suma sumárum na vás čeká několik stovek levelů a příslib slušné hrací doby. Crazy Bumpa Na druhou stranu se obtížnost zvyšuje jen pozvolna a většinu z nich splníte hned napoprvé. Bohužel kvůli chybějícímu časovému omezení hra ztrácí velkou porci akčnosti. Také zajímavý nápad s hrou pro dva hráče není nejlépe vyřešen. První hráč si totiž odehraje své a druhý začíná až po jeho skončení. Pokud by oba startovali současně, mohlo by se jednat o zajímavé arkádové závody.

Pro tvorbu hry byl použit modelovací nástroj BLITZ, grafika je ve 2D, je pěkně barevná připomínala mi legendární DROD svými tučně vytáhlými okraji u objektů. Crazy Bumpa je jednoduchá oddechová arkáda, která sice nabízí velkou porci levelů, ale kvůli značné podobnosti a nízkému počtu herních prvků vás na příliš dlouho nechytne.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz