Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crazy Friends 2 - krvaví alieni

  12:00aktualizováno  8:50
Jak extrémně dokáží být obyvatelé naší planety nehostinní k sousedům z vesmíru dokazuje tato akční šílenost s potoky krve a poměrně svižnou hratelností. Vyzkoušejte ji.
70

Crazy Friends 2

Platforma: Freeware
Výrobce: weenom

Stáhnout

Crazy Friends

Crazy Friends 2Pokud byste vyhlásili soutěž o nejbizardnější hru, právě prezentovaná gamemakerovka by měla docela dobře našlápnuto umístit se alespoň v první patnáctce. Její herní náplň je totiž netradiční a ve spojení se slovem „přátelé“ v názvu zároveň tak trochu nečekaná.

Spíše než přátelé obrazovky po spuštění zachvátí nepřátelé a to ne jen tak nedajací – na naši planetu přiletěli ze vzdáleného vesmíru a taky podle toho vypadají. Ostatně na jejich vizáži se autoři docela vyřádili. Pochopitelně nechybí poměrně často zobrazovaný zelený mužík, který i v tomto případě dostal trochu bizardní nádech a to ani nemluvím o jeho kolegovi, který má místo těla a hlavy velkou oční bulvu a Crazy Friends 2není na ní zrovna pěkné pokoukání. Úplně typický není ani chlapík mající s největší pradvěpodobností evokovat želvu, ovšem s trochu smutným výrazem v obličeji a celkově podivnou vizáží. No a všichni tito jedinci plus jeden navrch budou ukázněně vyskakovat z létajícího talíře, který je umístěn ve vzduchu na samotném startu hry. Tam se také nachází vaše mališkosti, o jejíž ovládání se ani příliš starat nemusíte.

Pochodovat se v této hře totiž zrovna moc nebude, vše se orientuje spíše směrem akčním a tak se musíte spokojit s tím, že jste vlastně po celou dobu jakoby přibití hřebíkem k zemi. Jediné, co určujete jCrazy Friends 2e pohyb rukou nahoru a dolů, přičemž tyto ruce drží brokovnici, jedinou zbraň, která vám byla přidělena. Její ohromnou sílu a rozptyl myslím netřeba připomínat a obou těchto vlastností využijete při střelbě z naprosté blízkosti. Z létajícího talíře totiž budou jeden po druhém skákat již zmiňovaní alieni a to v celkem odhadnutelných intervalech. V se tedy vždy připravíte na střelbu a až uznáte za vhodné, jednoduše zmáčknete spoušť. V ideálním případě zasáhnete nepřátele hned ve vzduchu, což mu dodá sílu k pohybu doprava a tam má přesně směřovat. Párkrát se na své cestě odrazí od země a občas dokonce narazí na trampolínu, která vám v tom cestování trochu pomůže. No a cílem je jednoduše tímto střílecím způsobem dopravit při každém pokusu protivníka co možná nejdále, za což se vám načítají body. Dále se musíte starat o nabíjení a to do potřebné síly. Vše se pak hraje na body a na skóre, logicky tedy vyhrává ten kdo ho nasbírá víc a tak se zapíše do tabulky nejlepších hráčů.

Upřímně mně Crazy Friends 2 docela překvapili. Takto krvavou akci jsem od barevné grafiky na první pohled nečekala. Pokud vám ale není krev zcela odporná, nevidím důvod proč nepodlehnout celkem odladěné hratelnosti, za níž hra získává potřebné body, které případně ztratí v oblasti technického zpracování.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz