Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crazy Moose 2 - létající sob

aktualizováno 
Sob který létá, to je specialita sama o sobě. A to ještě ani nevíte, že se dokáže zvětšovat, zmenšovat a vystřelovat projektily. Pokuste se společně s ním nasbírat dostatečné množství bodů a buďte lepší než vaši známí.
70

Crazy Moose 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Callebo Gaming

  • slibný singleplay i multiplayer
  • zajímavá myšlenka se zvětšováním a zmenšováním
  • jednodušší grafika

Stáhnout

Crazy Moose 2

Crazy Moose 2Kdyby Crazy Moose 2 nepřišlo s několika originálními drobnostmi, nejspíše by skončilo v kategorii naprosto tuctových scrollovacích stříleček a nejspíše by si nevysloužilo ani recenzi zde na Plných Hrách. Již druhý díl přichází s až nečekaně zábavnou hratelností.

S nějakým příběhem se autoři příliš moc neobtěžovali a místo toho nás prakticky okamžitě vhazují do děje. To znamená, že jsme vypuštěni v podobě losa amerického, což je v překladu z angličtiny právě slovíčko moose. Nakreslen je za použití několika ostrých barev a svému reálnému zvířecímu jedinci se podobá jen obrysy. V tomto případě jde o naprosto nadnesené a komiksově barevné zpracování, které losovi v pozdějších fázích propůjči také novéCrazy Moose 2 vzhledové prvky. V tomto ohledu se jedná například o pavoučího soba nebo soba piráta.

Postupně se bude měnit i prostředí, kterým budete projíždět. Vždy ale platí, že je složeno z různě barevných boxů čtvercového nebo obdélníkového tvaru, které se střetávají a zasahují do prostoru shora i zdola tak, že nechávají různě velké škvíry pro prolet. A právě toto místo mezi je určeno vám a budete se zde snažit proletět se sobem, který se okolním světem neustále pohybuje zleva doprava či spíše okolí neustále scrolluje doprava a on je staven před nové nástrahy. Trefit se Crazy Moose 2do škvíry většinou nebude problém, ovšem jen do chvíle, než do akce zapojíte svou speciální schopnost spočívající v možnosti libovolně se zvětšovat a zase zmenšovat. K tomu použijete intuitivně kolečko myši a tedy scrollováním nahoru soba zvětšíte, dolů zase zmenšíte. To je potřeba dělat velmi často a rychle, neboť čím větší sob, tím více bodů, ale zároveň se zvětšený nevleze do některých úzkých průletů, což bude většinou dělat velké problémy a způsobovat nárazy do okolních překážek, což je okamžitá smrt s restartování mise.Samozřejmě můžete celkou hru hrát bez toho, abyste soba výrazně zvětšovali, to vám ale nikdy nepřinese požadovaný bodový zisk pro zapsání do tabulky nejlepších hráčů.

Crazy Moose 2 je v singleplayeru velmi zábavný, ke smrti dochází docela rychle, vzhledem k náhodně generovaným misím ale není problém si hru pustit opakovaně. Dále vše zachraňuje multiplayer až pro čtyři lidi s dalšími skvělými nápady. Zahrajte si tak trochu jinou a zábavnou akci, kde vedle vyhýbání se okolí budete také střílet na banány a podobné objekty.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz