Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crazy over goo - žlutý míček

aktualizováno 
Že si nelze se žlutým míčkem užít dostatek srandy? To si rozhodně nebudete myslet po dohrání chuťovky jménem Crazy over goo, kde budete procházet sérií zapeklitých levelů se skvělým level designem.
65

Crazy over goo

Platforma: Freeware
Výrobce: Banov

  • pěkná grafika, hratelnost
  • malé rozlišení
  • zasekávání se o okraje

Stáhnout

Crazy over goo logo

Crazy over gooCrazy over goo je nový projekt zahraniční gamemaker scény, který si za cíl vzal zpracovat naprosto jednoduchý koncept. A jak dopadl výsledek, ptáte se? To si můžete prohlédnout při hraní této jednoduché arkádové záležitosti.

Intro je tak trochu odfláknuté, lepší než kdyby ho ale tvůrci opomněli zcela. Ve výsledku se nám tedy před tím, než se podíváme do hlavního menu otevírá možnost shlédnout několikasekundové video, kde se hlavní hrdina, malá žlutá koulička, objeví na obrazovce, spatří slečnu stejného živočišného druhu a následně za ní poslušně odskáče. My si z toho tedy můžeme tak maximálně odnést, že vlastně všechny ty útrapy, které nás v průběhu procházení hrou čekají, pramení z toho, že za touto slečinkou slepě jdeme a Crazy over gookašleme na překážky.

Po spuštění hry se na obrazovce objeví první level. Ten je stejně jako všechny následující vměstnán na jedinou obrazovku a ta je navíc naprosto miniaturní. Drobné rozlišení patří asi k největším záporům hry a je škoda, že se tvůrci nepokusili o něco o fous většího. Co se ovládání týče, to bylo zcela umístěno na myš, konkrétně na levé tlačítko. Tím budete pohybovat také s žlutou kuličkou, kterou je nutné v každé misi dovést až do závěrečných dveří a teprve tak se podívat do následujícího levelu, které jsou otevírány ze zásady postupně. A dokončit některé nebude vůbec sranda.

První způsob pohybu je tedytakový, že kulička poslušně stojí na zemi, vy od ní kurzorem myši natáhnete bílou šipku a tím ji vystřelíte nahoru. Určovat lze různý Crazy over goosměr a různá síla, což je rozhodující a i když to tak nevypadá, správná kombinace těchto dvou veličin bude potřeba nacvičit i pro pouhé dosažení vyšší plošinky. To zpočátku stačí, následně se ale objeví ostré bodáky a ke slovu přijdou další techniky pohybu. Pokud má level modré pozadí, můžete si ve vzduchu provádět co chcete čili v průběhu letu můžete kurzorem opět natáhnout šipku a kulička se posune o něco výše místo aby padala dolů. To je výhodné zejména v momentě, kdy nechcete, aby se dotkla dna, třeba právě kvůli přítomnosti smrtelných ostrých hrotů. Zajímavé jsou i červené kousíčky umístěné na stěnách. Ty mají pro změnu za úkol zachytit vaší kuličku a nepustit jí a ona tak může klidně vertikálně viset a není ovlivňována fyzikou samozřejmě do té doby, než se pustí.

Celkově je Crazy over goo zajímavým projektem, která ale trpí nepříjemně malým rozlišením, kde nedokážete ai naplno ocenit všechny zvláštnosti game designu, kterých se zde tvůrci dopustili.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz