Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Creature - příšerka zachraňuje svět

  12:00aktualizováno  3:01
Zlé příšery obsadily vaši zemi a vy, jakožto zástupce hodných příšerek, se musíte vydat na dlouhou cestu, abyste získali zpět svobodu. Creature je klasikou 2D skákačkou, která neoslní, ale neurazí.
50

Creature

Platforma: Freeware
Výrobce: David Joseph

Stáhnout

creature1

Žijete si v poklidu a harmonii s ostatními hodnými příšerkami, když vaši pohodu a klid naruší vetřelci. Stejně jako ve správném béčkovém akčním filmu jste vybráni jako zachránci dobra a vydáváte se bojovat proti obrovské přesile nepřátel.

Vzhledem k tomu, že Creature je klasickou 2D skákačkou, neočekávejte nic nového. Vaším úkolem je dojít na konec levelu, abyste mohli postoupit do kola dalšího, kde na vás čeká stejný úkol. V cestě vám klasicky brání různorodé příšerky. Ty můžete buď zlikvidovat tím, že na ně skočíte, nebo využijete střelecké schopnosti vaší příšerky. V poměrně solidním intervalu totiž můžete střílet a tím si čistit cestu. Většina nepřátel má však tužší kořínek, takže do nich nestačí střelit pouze jednou, ale vícekrát. Jako vhodnější a především rychlejší se tedy hodí klasický skok nestvůře na hlavu. Krom různorodých potvor budete šplhat po liánách, skákat přes propasti creature2nebo jezdit na pojízdných plošinách. Tyto plošiny jsou poměrně netradičním oříškem, neboť když na ně skočíte, tak se nepohybujete automaticky s plošinou, ale musíte se přizpůsobit její rychlosti a podle toho se manuálně posouvat. Uvidíte sami, že z plošiny na začátku několikrát spadnete. Cestou levelem sbíráte radioaktivní znáčky a jakmile jich nashromáždíte 30, zvednou se vám o něco životy.

Grafika Creature není nijak oslnivá, ale neurazí. Velmi pěkně jsou zpracované potvory, proti kterým bojujete. Navíc jsou hodně rozmanité a nějaké souvislosti byste mezi nimi našli jenom velmi těžce. Setkáte se s lebkami, duchy, nebo podivně vypadajícím panáky. Prostředí levelu je velmi jednoduché, ale kvůli několika rušícím elementům není ani příliš přehledné. Také váš zaměřovač, díky kterému přesně vidíte, kam střílíte, by mohl být menší. Hratelnost není nic, kvůli čemu byste u Creature probděli noc.creature3 Klasické skákání a střelba na potvory není v pozdější fázi hry ničím oživeno, takže po čase upadne koncept do stereotypu. Někde se také vaše příšerka může zaseknout, což rozhodně nepotěší. Nepřátelé jsou navíc poměrně tupí a nepředstavují pro vás žádnou velkou hrozbu. Plynulost hraní je vcelku optimální a poměrně vydařený je i hudební doprovod.

Creature je dalším z mnoha zástupců 2D skákaček. Nepřináší nic nového, ale ani to staré dobré nezpracovává příliš šťastně. Creature bych doporučil notorickým fandům 2D skákaček. Ti u této hry mohou strávit příjemné minuty. Ostatní však na příliš dlouhou dobu Creature nedokáže zabavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz