Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CrimeLife 2 - kriminálním živlem jako v GTA

  12:00aktualizováno  18. listopadu 5:47
Stejně jako ve známé sérii Grand Theft Auto, i zde se převlečete do kůže obávaného kriminálníka, který má obzvláště velkou oblibu ve vraždění nevinných chodců. Jak dlouho zvládnete utíkat policii?
90

CrimeLife 2

Platforma: Freeware
Výrobce: sakisa

Stáhnout

CrimelifeJiž po prvních pár minutách strávených v CrimeLife 2 budete mít zcela jasno, která komerční hra se zde stala tak trochu zneužitou předlohou. Jako podtitul by totiž tento projekt vytvořený v Gamemakeru mohl mít „chudé přepracování Grand Theft Auta“, z jehož konceptu si ukousl opravdu velký kus.

Příběhová linie byla tak trochu odfláknuta a jediné čeho jsme svědky je příjezd autobusu, z něhož vystoupí hlavní hrdina, kriminální živel pohybující se na okraji zákona – Crimelifeco ho k takovým úkolů ale vede, to se asi nikdy nedozvíme. Naštěstí to není až tak směrodatné a můžeme se bez obav posadit na motorku, která čeká před dveřmi našeho nového příbytku a vydat se na první projížďku virtuálním městem.

To není pochopitelně tak rozlehlé, jako bychom mohli být zvyklí z GTA, na poměry freeware her je ale rozsah poměrně slušný. Jinak nechybí téměř nic ze základních myšlenek série, snad až na obchody, kadeřnictví a úkoly, které zde prostě absentují. Autoři se prostě domnívali, že vás bude bavit jen tak bloudit po virtuální městečku a ono je to skutečně po prvních pár minutách pravda. To totiž bude stále co objevovat, za rohem se zjeCrimelifeví nová nemocnice, opodál obchoďák a hlavně na ulicích pochoduje řada obyčejných občanů, s nimiž můžete provádět krvavé vylomeniny. Na denním pořádku je mlácení, zajíždění ale třeba i střílení. V takovém případě se ale budete muset smířit, že po vás půjde policie jako honící pes po své kořisti. Za provedený čin obdržíte od jedné do tří hvězdiček, podle čeho se odvíjí i počet policistů, kteří se za vámi honí. A právě v takovém momentě, kdy máte za sebou několik özbrojených mužů asi nejvíce pocítíte fakt, že hustota provozu je v CrimeLife 2 skutečně nízká. Auto potkáte jen jednou za dlouhou dobu a jiná možnost jak mužům zákona ujet prostě není. Bezvýchodná situace, na kterou nejspíše doplatíte smrtí. Jinak je ale vozů ve hře poměrně dost, zajezdíte si v různých typech, jejichž ovládání má ale k realismu poměrně daleko. Tento nedostatek ale autoři hravě zakryjí právě množstvím zábavy, kterou nám podsouvají.

Trochu tolerantní budete muset být i k technickému zpracování, které má do špičky daleko. Ač je v 3D, texturování většiny objektů není radno zkoumat, jinak byste snadno odhalili celou řadu začátečnických chyb. I přes to se ale CrimeLife 2 řadí k hrám, které mě svou kvalitou jedině překvapily.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 196 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz