Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CrimeLife - obávaným gangsterem a vrahem

  12:00aktualizováno  21. listopadu 6:55
Skoro stejně jako starší díly Grand Theft Auta to vypadá v této zajímavé variaci zadarmo. Možnost projet se desítkami druhů automobilů, řada střelných zbraní a především možnost bezhlavě zabíjet nicnetušící občany.
70

Crime Life

Platforma: Freeware
Výrobce: sakisa

Stáhnout

Crime LifeSprávně bychom vám sérii CrimeLife měli servírovat v trochu pozměněném pořadí. Jistě si ještě dobře vzpomínáte na díl s číslem dva s poměrně vysokým hodnocením, který si mezi hráči získat velice slušnou oblibu. A minimálně stejný účinek bude mít na hráče i předchůdce hry, kterého vám právě předvádíme.

Stejně jakCrime Lifeo se CrimeLife 2 podobal sérii GTA, i zde je podobnost opravdu značná, ne-li ještě větší než v případě druhého dílu. Pokud totiž porovnáte dnešní hru společně se starým dílem Grand Theft Auta a uberete trochu co se kvality grafiky týče, najdete mnoho společných rysů. Za prvé, ovládáme kriminálníka o jehož příběhu ale nevíme zcela nic. V tomto ohledu to autoři v díle druhém zvládli o fous lépe, i když absentující příběhová linka mě zabolela i v něm.

Jinak je ale vše na svém místě a nám bude spolu s malou postavičkou viděnou z ptačího pohledu pobíhat po městě a nebo v lepším případě si vozit zadek v některém z nabízených vozidel. Jasně že nejde o poctivě nakoupené plechové miláčky, auta budete po stylu GTA krást a to přímo na silnici. V této okolnosti je třeba zmínit variabilitu vozů, která není zrovna moc valná. Spíše se dá říct, že budete na silnici potkávat mezi pěti až deseti druhy automobilů, které se mezi sebou oCrime Lifedlišují tak maximálně barvou. I když by se to někomu mohlo zdát pro potřeby takovéto menší hry jako dostačující číslo, musím ho vyvést z omylu. Pokud hodláte ve hře strávit více než pouze několik málo minut, můžete si být jisti tím, že vám stále stejné vozy začnou velice rychle bít do očí. Spolu s tím se i dostaví nuda a stereotyp, která je vyvolána nepřítomností policejních jednotek. Ačkoliv je tedy vaším cílem získávání peněz přejížděním obyčejných obyvatel či srážením motocyklistů, za vaše přestupky, byť jsou mnohdy do nebe volající, nedostanete potrestání. Žádné zběsilé honičky se sirénou houkající za vašimi zády a to je asi největší zápor hry jako takové. Vypuštěním tohoto velice významného elementu totiž autoři samotný koncept oklestili minimálně o polovinu celkové zábavnosti, což je trochu škoda.

Pokud by si snad někdo z obrázků nevšiml, nebo si nebyl jistý, CrimeLife je hrou ryze 2D, což je další odlišnost od druhého dílu a bohužel další mínusový bod. I když na druhou stranu hra i ve dvou dimenzích vypadá velice slušně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz